שתף קטע נבחר

בלעדי: גל פרישות ושינויים פרסונליים בצמרת צים

מאז שהופרטה ועברה לשליטת משפחת עופר, פוטרו או פרשו מעבודתם בחברת הספנות לפחות 10 מנהלים בכירים, חלקם הועברו לתפקיד פחות בכיר בחברה

בשנה וחצי האחרונות פרשו מרבית המנהלים הבכירים בחברת הספנות צים מתפקידם. ל-ynet נודע כי מאז נרכשה החברה בידי החברה לישראל שבשליטת האחים עופר, לפחות 10 מנהלים בכירים בצים פוטרו או פרשו מעבודתם בחברה, חלקם הועברו לתפקיד פחות בכיר בחברה.  

 

"עד להפרטת החברה בשנת 2004 כמעט ולא היו שינויים פרסונליים בצים", מספר גורם המעורה בעסקי הספנות. "אנשים נשארו בתפקידם שנים על שנים, הקידום היה איטי מאוד והתחלופה כמעט לא הייתה קיימת. מאז שהחברה הופרטה נושבת כאן רוח חדשה והכל משתנה. הנפגעים העיקריים הם עובדים בכירים מעל גיל 50. בעלי השליטה החדשים החליפו כמעט את כולם באנשים צעירים יותר". 

 

שני הבכירים הראשונים שפרשו מתפקידם, עוד בסוף שנת 2004 היו היו"ר, אודי אנג'ל והמנכ"ל, יורם זאבה. אנג'ל התמנה ליו"ר אקזקטיבה ופינה את מקומו כיו"ר החברה לבעל השליטה החדש, עידן עופר. זאבה הפך ממנכ"ל החברה לסגן היו"ר, ודורון גודר החליף אותו בתפקיד המנכ"ל.

 

נשיא צים ארצות הברית, אורי כהן מינץ, עזב את עבודתו בחברה. כך גם סמנכ"ל הפרויקטים של החברה, פרופ' יהודה חיות. גם סמנכ"ל ספנות קווית, אפרים אלתר, התפטר מתפקידו, וכך גם מנהל סניף צים בהונג-קונג, שמעון אברמסקי. סמנכ"ל ניהול אניות, ניר סרלין, יצא לפנסיה בהגיעו לגיל 65.

 

סמנכ"ל ספנות, טמיר שטרמר, החליף את כהן מינץ כנשיא צים ארה"ב. ואילו מנהל אזור ישראל והמזרח בצים, יוחנן וולך, הועבר מתפקידו בצים לתפקיד מנכ"ל החברה הבת של צים. מנהל היחידה לציד ולוגיסטיקה, דוד שגיא, הפך למנהל יחידת תובלה יבשתית.

 

בנוסף, טוענים עובדים בצים כי סמנכ"ל משא וארדון בחברה, איתן ליברוט, התפטר השבוע מתפקידו ויעזוב את החברה בסוף השנה. גורמים המקורבים לסמנכ"ל הכספים, רפי דניאלי, מעריכים כי הוא צפוי לעבור מתפקידו. עוד טוענים עובדים בצים כי מנהל אזור A2 בצים, עקיבא הופמן, התפטר ויעזוב בחודשים הקרובים את תפקידו. מהנהלת החברה נמסר כי ליברוט, דניאלי והופמן עובדים כיום בצים.

 

מהנהלת צים נמסר בתגובה: "טבעי שמעת לעת אנשים פורשים מהמערכת והעתודה הניהולית הקיימת תופשת עמדות מפתח. צים צועדת קדימה בביטחה עם הון אנושי מהטובים בעולם".

 

המידע הראשוני הגיע באי-מייל האדום

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סיון פרג'
היו"ר הקודם, אודי אנג'ל: התחיל גל של פרישות
צילום: סיון פרג'
צילום: ירון ברנר
היו"ר החדש, עידן עופר: מחליף תפקידים בחברה
צילום: ירון ברנר
מומלצים