שתף קטע נבחר

חטיפה נעימה באנדלוסיה

מפחדים מטיול משעמם לחו"ל? למה שלא תארגנו לכם מראש מפגש עם כנופיית חוטפים שיקשרו אתכם לעץ וירקדו פלמנקו

אחד הפחדים הגדולים של תיירים שיוצאים שפתה לארץ אינם זרה, דוברים, במיוחד היא כזאת ליפול שאת קורבן לחטיפה מצד עבריינים מקומיים. תסריטי האימה כוללים קשירת ידיים, כיסוי עיניים, התעללות גופנית ואיום ברצח.

 

עכשיו אפשר לקבל את כל אלה בספרד, ועוד לשלם על זה. "בנדולרוס טורס" - זה שמה של החוויה הזו, שמעיזה

להגדיר את עצמה "חופשה מיוחדת".

 

החברה השוכנת בעיר השדה קאדיז (Cadiz) שבדרום ספרד החליטה למשוך תיירים לאזור בעזרת החבילה יוצאת הדופן. התיירים מגיעים לאחת משלוש החוות שבעיירה וייאמרטין, שם הם "נחטפים" על-ידי גנגסטרים ספרדיים מקומיים שנקראים בנדולרוס, שלוקחים אותם בשבי במקום מסתור בשדות המבודדים שמסביב. בזמן שהתיירים מחכים לחילוצם, הם עוברים מסכת עינויים עדינה: קושרים אותם לעצים, גוערים בהם (בספרדית), מאלצים אותם ללכת מאחורי מרכבות הסוסים ואם הם מתנהגים יפה, מספרים להם אגדות על בנדולרים גדולים ומוכרים ומציגים להם מופעי פלמנקו האופייניים לחבל הארץ הדרומי.

 

הבנדולרוס מגיעים כמובן בלבוש הולם – כובע שחור, מטפחת אדומה, סט בגדי עור ונעלי בוקרים – ומצטיידים בחרבות, סוסים, רובים, מרכבות, חבלים וקול עבה וחזק שמסוגל להבהיל את השבויים מחד ולהנעים בשירת הפלמנקו מאידך.

 

חואן לואיס מורנו, מנהל הפרויקט, מבהיר כי "הבנדולרים לא היו פושעים שהרגו אנשים, אלא גברים שנאלצו לברוח להרים". אגדות רומנטיות מההיסטוריה הרחוקה של ספרד יודעות לספר על חבורות הבנדולרים מפירי החוק ששלטו על רכסי ההרים בדרום. הם נהגו להבריח, לגנוב ולחטוף מטיילים לשם בקשת כופר. אך בדיוק כמו רובין הוד, במקביל לתדמית השלילית, פיתחו הבנדולרים גם דימוי אצילי ורומנטי כמי שעזרו למסכנים, גנבו מהעשירים ונתנו לעניים וחלקם אף היו לוחמי שוורים גיבורים או זמרי פלמנקו רומנטיים.

 

מורנו ברנל משווה את היוזמה המקומית למה שעשו האמריקנים לתרבות המערב הפרוע. "חלק גדול

וחשוב בפרויקט הזה הינו השיקום של ההיסטוריה שלנו, המסורת והאמנות", הוא אומר.

 

השיקום ההיסטורי שעליו מדבר מורנו ברנל, כולל גם חוויה גסטרונומית: החוטפים האכזריים מצ'פרים את השבויים בארוחה חמה: מרקים, בשר על האש, נזידים ותבשילי אורז – הכל מבושל על מדורות, כפי שנהגו לבשל הבנדולרוס האמיתיים ובהתאם למתכונים מהמאה ה-19. לדברי מורנו "התיירים לוקחים את זה ברצינות, יש כאלה שאפילו מנסים לברוח והבנדולרוס נאלצים לרדוף אחריהם לתוך השדות וכך הדברים מתגלגלים ומתפתחים באופן שונה כל פעם".

 

  • חטיפה של חצי יום עולה כ-100 יורו, אבל חטיפה ליום שלם, מ-11:00 בבוקר ועד 1:00 בלילה, עולה כ-250 יורו. המחירים יכולים להשתנות בהתאם לתוכנית החטיפה שיבחרו המעוניינים. מינימום משתתפים: 20 איש.
  • שדה התעופה הקרוב נמצא במלאגה או בסביליה.
  • אינפורמציה נוספת: אימייל bandolerostours@yahoo.es, טלפון - 639937477 - 34, או דרך משרד הנסיעות של "אל קורט אינגלס". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הכנופיה. תדמית אצילית
צילום: מאיה מאהלר
מומלצים