שתף קטע נבחר

יגאל עמיר הורשע בניסיון הברחת זרע מהכלא

רוצחו של ראש הממשלה הורשע בבית דין משמעתי בשב"ס על ניסיון ההברחה בסוף השבוע. העונש: שלילת ביקורים לחודש, שלילת שיחות טלפון לשבועיים וקנס בסך 100 שקל. האח אמיתי: "בשקית היתה תערובת של חלב וקמח; יגאל רק רצה להראות שהשב"ס מתעלל בו"

פרשת הברחת הזרע, עכשיו העונש: רוצח ראש הממשלה, יגאל עמיר, הורשע היום (א') בבית דין משמעתי בכלא איילון בפרשת ניסיון הברחת הזרע ללריסה טרימבובלר. על עמיר הוטל עונש של שלילת ביקורים למשך 30 יום, שלילת שיחות טלפון למשך שבועיים וכן קנס של 100 שקל.

 

עמיר הועמד לדין משמעתי על עבירה משמעתית של אי מילוי הוראה. בשב"ס אמרו כי מאז ההחלטה שלא להתנגד לבקשתו לעבור הפרייה הוא הוזהר שלוש פעמים לבל ינסה לבצע מחטף וכי הליך ההפרייה ייקבע באופן מסודר, וכשיוסדר הוא יקבל את המידע ויונחה לפעול לפיו. למרות זאת ניסה עמיר לבצע את הברחת הזרע.

 

עמיר שנשפט על ידי קצין הביטחון של כלא איילון בו הוא מרצה את עונשו, טען במהלך הדיון כי רצה לבדוק את המערכת ולראות אם השב"ס מערים עליו קשיים בנושא ההפרייה. אך בשב"ס דחו את טענתו ואמרו כי הטענה אינה רלוונטית, כיוון שממילא הוחלט לאשר לו לבצע את ההפרייה.

 

עמיר זוכה לביקור שבועי של בני משפחתו ושל בת זוגו. הוא אינו עובד בכלא כיון שהוא מוגדר כאסיר ביטחוני שמסווג בסיווג גבוה, ולכן אין לו הכנסה. לפיכך הקנס בסך 100 שקלים ירד מחשבון הקנטינה, חשבון שאליו מופקדים כספים על ידי בני משפחתו.  

 

בני המשפחה: רואים שזו רדיפה

 

בדיון הבוקר במשפטו של חגי עמיר, הביע האח אמיתי טענות קשות נגד השב"ס: "הם מושכים את הזמן של ההפרייה כדי לפגוע בסיכוייו של יגאל להביא ילד לעולם ולהתעלל בו. רואים שזו רדיפה, רוצים לשבור אותו. המדינה לא מקבלת שהוא עשר שנים בכלא והיא לא מצליחה לשבור אותו ואת האידיאולוגיה שלו. בניסיון של העברת השקית הוא רצה להראות שהם לא מתכוונים לתת לו לקיים את החלטת בית המשפט העליון".

 

אמיתי טען כי "השב"ס מתעלל ביגאל. לפני הביקור הוא ביקש רשות להעביר את השקית ללריסה וקיבל את הסכמתם. בשקית היתה תערובת של חלב וקמח ויגאל רק רצה להראות שהשב"ס מתעלל בו". ואילו חגי עמיר קבע: "בטוח שאת הזרע הם יעבירו דרך משקף כדי לפגוע באיכותו".

 

ניסיון ההברחה: בתוך שקית

 

הזוג יגאל עמיר ולריסה טרימבובלר נתפס ביום חמישי כשהם מנסים לקדם את ההפריה המלאכותית שאושרה להם באופן פיראטי. לאחר שקיבלו אישור להביא ילד לעולם באמצעות הפרייה מלאכותית, תפסו הסוהרים במהלך ביקורה של לריסה טרימבובלר שקית ובה זרעו של עמיר. כך טוענים בשב"ס. הביקור הופסק מיד וטרימבובלר הוצאה אל מחוץ לכלא. עורך דינו של עמיר, ארי שמאי, טוען שעמיר ניסה להעביר את הזרע ללריסה דרך סוהרת שישבה ביניהם.

  

מוקדם יותר השבוע קיבלו בני הזוג אישור עקרוני לבצע הפריה מלאכותית, אך נראה שבני הזוג לא יכלו להתאפק עד שהשב"ס יאפשר להם לערוך את ההפרייה בצורה מסודרת. טרימבובלר הגיעה לביקור השגרתי והקבוע באגף המיוחד שבו כלוא רוצחו של ראש הממשלה יגאל עמיר בכלא איילון והשניים החלו "לקדם את הרעיון" באופן עצמאי.

 

בני הזוג ככל הנראה תכננו עוד קודם לכן לבצע את המהלך. טרימבובלר הצטיידה במבחנה שאותה הסתירה בין חפציה, אולם חיפוש שערכו לה בכלא גילה את המבחנה.

  

למרות זאת הביקור התאפשר, אלא שאז - כאשר נכנסה לתוך התא של עמיר הבחינו הסוהרים שהוא מעביר לה שקית. הסוהרים הפסיקו את הביקור בו במקום, וגילו כי בתוך השקית היה זרעו של עמיר. סוהרים מלווים תמיד את הפגישות בין עמיר לרעייתו, ובשב"ס מעריכים שיגאל עמיר אונן בשירותים, בפינה הנסתרת מעיני מצלמות האבטחה. השקית נלקחה מבני הזוג, ואילו לריסה הוצאה אל מחוץ לכלא. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
עמיר. בלי ביקורים וטלפונים
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
לריסה בדרכה לכלא
צילום: גיל יוחנן
צילום: רענן בן צור
האח אמיתי. זה היה חלב וקמח
צילום: רענן בן צור
מומלצים