שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  סעדאת מהכלא: הסוהרים הזרים עבדו בשביל אולמרט
  בשיחה עם ח"כ ברכה מתוך הכלא הנצור, מחה מזכ"ל החזית העממית על שיתוף הפעולה הבינלאומי לקראת המבצע. ראש הממשלה המיועד, הנייה, מזהיר את ישראל לבל תפגע בסעדאת ומדגיש: "פעולות אלה לא יפחידו את העם הפלסטיני ולא יכתיבו לו כניעה בפני הכובש"

  ראש הממשלה הפלסטיני המיועד, איסמעיל הנייה, הזהיר בצהריים (ג') את ישראל מפני פגיעה במזכ"ל ארגון החזית העממית, אחמד סעדאת או בחשודים נוספים ברצח השר רחבעם זאבי, במהלך מבצע צה"ל בכלא יריחו. לדבריו, לפגיעה כזו יהיו "השלכות חמורות על המצב".

   

  הנייה אמר את הדברים לאחר שבשעות הבוקר פשט כוח גדול של צה"ל על בית הכלא של הרשות הפלסטינית ביריחו, שם מוחזקים רוצחי השר זאבי ז"ל, סעדאת ומבוקשים בכירים נוספים. צה"ל פועל לעצור את סעדאת ואנשיו, אשר היו עתידים - לפי הודעות הרשות הפלסטינית - להשתחרר מן הכלא בימים הקרובים.

   

   

  "פעולת צה"ל הינה בגדר הסלמה חמורה מצד ישראל והפרה בוטה של ההסכמים בנושא האסירים הפלסטינים", אמר הנייה. "אנו מזהירים מפני כל פגיעה בסעדאת ואנו רואים בפעולה הישראלית חלק ממערכת הבחירות (בישראל). את זה אנו וכל העם הפלסטינים דוחים מכל וכל. פעולות אלה לא יפחידו את העם הפלסטיני ולא יכתיבו לו כניעה בפני הכובש. אנו דורשים מכל הצדדים לשאת באחריות בכדי להפסיק את פעולת הכיבוש בכלא יריחו, זאת על מנת שהעניינים לא יתדרדרו יותר מכפי שהם כעת".

   

  בתוך כך סיפר חבר הכנסת מוחמד ברכה (חד"ש) כי במהלך הפעולה הבוקר שוחח עם סעדאת, ממקום מושבו בבית הכלא ביריחו.

   סעדאת, לדברי ח"כ ברכה, מחה על שיתוף הפעולה האמריקני-בריטי עם ישראל ואמר כי הדבר מעיד על נסיונות של בריטניה וארצות הברית לעזור למפלגת קדימה בבחירות. השומרים האמריקנים והבריטים הוצבו ביריחו לאחר מעצרם של רוצחי זאבי, במסגרת ההסכמים בין הרשות לישראל.

   

  ח"כ ברכה עצמו אמר: "פעולת צה"ל ביריחו היא מעשה של פיראטים המתאים לימי הביניים. ממלא מקום ראש הממשלה חש מצוקה בסקרים ורוצה לפתור את בעייתו דרך מצעד ראווה של שבויים בחוצות ירושלים"

   

  חבר הכנסת אחמד טיבי (רע"מ-תע"ל) אמר כי פעולת צה"ל בכלא יריחו היא הפרה בוטה של הסכם בין הרשות וישראל. "הפעולה נובעת משיקולים של מערכת בחירות שבה משמש הדם והאדם הפלסטיני דלק למפלגת קדימה ולעומדים בראשה", אמר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עטא עוויסאת
  מוקד ההתרחשות - כלא יריחו
  צילום: עטא עוויסאת
  ח"כ ברכה. "אולמרט רוצה מצעד שבויים"
  צילום: יותם פרום
  ח"כ טיבי. "פעולה משיקולי בחירות"
  צילום: יותם פרום
  מומלצים