שתף קטע נבחר

תסכול בעבודה: הקמפיין מתקתק, הסקרים לא

"יש חשש גדול שבסופו של דבר נתרסק לרף ה-13-14 מנדטים", מודה בכיר בעבודה בשיחה עם ynet. "הקמפיין מתקתק כמו שצריך אבל יש נתק טוטאלי בין זה ובין הסקרים, שמראים שאנחנו יורדים עוד ועוד". ויש גם הסבר, שמוציא את פרץ נקי: "עמיר לא נתפס כראש ממשלה. אין מה לבוא אליו בטענות"

גובר התסכול בקרב בכירים במפלגת העבודה, לנוכח נתוני הסקרים המתפרסמים בכלי התקשורת השונים וחוזים שחורות. גורמים בעבודה אמרו אמש ל-ynet כי "התחושה הכללית היא שאנחנו עושים הכל בצורה נכונה, הקמפיין מתקתק כמו שצריך אבל יש נתק טוטאלי בין זה ובין הסקרים, שמראים שאנחנו יורדים עוד ועוד".

 

 

נתוני הסקרים הלא-מחמיאים לא רק מוציאים את הרוח מהמפרשים אלא יוצרים גם חיכוכים בתוך המפלגה. מתח הולך וגובר נרשם בימים האחרונים בין קבוצה של בכירים בעבודה הטוענים כי זוהי העת לשינוי הקמפיין ולהכרזה פומבית כי העבודה נלחמת על המקום השני, לבין היו"ר, עמיר פרץ, שמתנגד לכל שינוי בשלב זה בקמפיין. אלה התומכים בשינוי הקמפיין מעריכים כי אם תפנה מפלגת העבודה לציבור ותשדר מסר שבו היא מבקשת למעשה לחזק את הממשלה של קדימה, הציבור יעדיף להעניק לה תמיכה. פרץ, לעומת זאת, מתנגד נחרצות לקו כזה, וטוען כי מפלגת העבודה צריכה להילחם על ראשות הממשלה.

 

בכיר במפלגה אמר ל-ynet: "יש תסכול נוראי. מצד אחד אנשים חוזרים מכנסים ברחבי הארץ ומדווחים על אווירה מדהימה, אולם מצד שני אנחנו לא רואים את תוצאות הסקרים. יש חשש גדול כי בסופו של דבר נתרסק לרף ה-13-14 מנדטים. אף אחד כמעט כבר לא רואה מצב שהעבודה שומרת על 18-19 מנדטים. יש גם אפשרות שנופתע, ונצליח לקבל 22-23 מנדטים".

 

גורמים בעבודה אמרו גם כי למרות המתחים והתסכולים, קשה לבכירי העבודה לבוא בטענות כלפי עמיר פרץ. "אין מה לעשות, עמיר לא נתפס כראש ממשלה, ואין מה לבוא אליו בטענות. זו לא אשמתו. זה מצב נתון". עם זאת, במפלגת העבודה דיברו בשבועות האחרונים בכירים בשיחות סגורות על כך שלו מישהו אחר, ולא פרץ היה עומד בראשות העבודה, היתה המפלגה מתחזקת בצורה משמעותית. דברים אלה, כמובן, נשמעים בחדרי חדרים ואף אחד מן הבכירים לא מעז לצאת בקריאה להחליף את פרץ שבועיים לפני הבחירות.

 

היחיד שדיבר על כך בימים האחרונים היה חבר הכנסת ויצמן שירי, מתומכיו הנאמנים של אהוד ברק, שאמר ל-ynet כי צריך להחליף את פרץ באבישי ברוורמן לפני שיהיה מאוחר מדי והמפלגה תיעלם.

 

בתוך כך, במפלגת העבודה מתחו ביקורת חריפה על שמעון פרס, שטען אמש כי העבודה מעולם לא רצתה להיות מפלגה סוציאל-דמוקרטית ואמר בכנס בזרזיר הערב, כי קדימה תומכת בשכר מינימום. במפלגת העבודה אמרו הערב כי: "פרס משכתב את המציאות וזה פשוט הפך לדבר מגוחך. הוא מדבר על דברים לא מציאותיים שאין להם שום קשר למה שקורה בחיים האמיתיים".


פורסם לראשונה 15/03/2006 00:14

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צפריר אביוב
לא אשמתו. פרץ
צילום: צפריר אביוב
צילום: גיל יוחנן
לא ממריאים. נבחרת העבודה
צילום: גיל יוחנן
צילום: חגי אהרון
יש על מי לכעוס. פרס
צילום: חגי אהרון
מומלצים