שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  המדינה תפסיק הבנייה בשכונה במודיעין עילית
  בדיון שנערך בבג"ץ בעתירת שלום עכשיו ואנשי בילעין נגד הבנייה בהתנחלות מודיעין עילית, נטען כי המדינה בונה שכונה בהתנחלות על אדמות ששייכות לתושבי הכפר בילעין, וזאת בניגוד לחוק. המדינה הודיעה: אין אפשרות להמשיך את הבנייה בשכונה מתיתיהו-מזרח וכי נבחנת האפשרות לפתוח בחקירה פלילית נגד המעורבים בבנייה במקום

  המדינה תפסיק את הבנייה בשכונת מתיתיהו מזרח בהתנחלות מודיעין עילית, כך הודיעה הבוקר (יום ד') נציגת הפרקליטות בדיון בבג"ץ בעתירה בנושא.

   

  עוד נמסר בדיון כי נבחנת האפשרות לפתוח בחקירה פלילית נגד חברות פרטיות שהחלו בהקמת מבנים במקום בניגוד לחוק. את העתירה הגישו תנועת שלום עכשיו ומועצת הכפר הפלסטיני בילעין, הסמוך למקום, בטענה כי השכונה, שמיועדת בעיקרה למשפחות חרדיות, נבנית באופן בלתי חוקי תוך הפרות בנייה חמורות.

   

  הדיון בבג"ץ התקיים בהרכב השופטים אהרון ברק, איילה פרוקצ'יה וסלים ג'וברן, ועסק בבקשת הקבלנים הבונים במקום לבטל את צו הביניים שהוציאה השופטת פרוקצ'יה עם הגשת העתירה לפני כחודשיים. הצו אוסר על המשך הבנייה ואכלוס הדיירים במקום. 

   

  בעתירה נטען כי לתושבי בילעין לא ניתנה זכות להגיש התנגדויות לבנייה ולא נמסרה להם תוכנית מתאר. הקבלנים הבונים במקום טוענים כי בשל העובדה שמשפחות רבות כבר קנו דירות במקום והתחייבו למשכנתאות גדולות, יש לאפשר את המשך הבנייה והאכלוס במקום, ולאשר אותן בדיעבד.

   

  "מדובר בפרוייקט נדל"ני עצום", אמר מזכ"ל תנועת שלום עכשיו, יריב אופנהיימר. "אם בעמונה דובר על תשעה קרוואנים או תשע משפחות, הרי שפה מדובר בסדר גודל אדיר, ממש שכונה שלמה".

   

  כעת יאלץ בג"ץ להכריע אם ניתן להמשיך באכלוס הדירות שכבר נבנו ולאפשר למשפחות שכבר קנו דירות במקום לעבור להתגורר בהן. כרגע, נותר צו הביניים האוסר את הבנייה והאכלוס על כנו. החלטה בעניין העתירה עצמה תימסר במועד אחר.

   

  אופנהיימר הוסיף: "עמדת המדינה האוסרת את המשך הבנייה בפרוייקט הבניה הבלתי-חוקי הגדול ביותר בשטחי הגדה הינה עמדה מבורכת. יחד עם זאת, אנחנו מצפים שבג"ץ יאסור על אכלוס הבתים שכבר נבנו".

   

  מאז החלו בהקמת גדר ההפרדה באזור מודיעין עילית והכפר הסמוך בילעין, הוא הפך למוקד מחאה. בכל שבוע מפגינים אנשי שמאל נגד הקמת הגדר והפקעת האדמות של אנשי הכפר. שלום עכשיו עתרה נגד הבנייה בהתנחלות, בטענה כי המדינה סיפחה שטחים ששייכים לאנשי בילעין בניגוד לחוק. 

   

  לפני כשנה פורסמה התוכנית המלאה לפיתוח הגדה המערבית, הכוללת הכשרה של 120 מאחזים בלתי חוקיים שארצות הברית דורשת מישראל לפרקם. תנופת הבנייה העתידית פורטה בתוכנית העבודה של מינהל מקרקעי ישראל ל-2005. המינהל, שבראשו עמד אהוד אולמרט שכיהן אז כשר, תכנן לבנות בין השאר 1,500 יחידות דיור במודיעין עילית, כחלק מתוכנית בנייה שכללה לא פחות מ-4,890 יחידות דיור חדשות בשטחים.

   

  בהכנת הידיעה השתתפה אפרת וייס
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "המדינה תפסיק הבנייה בשכונה במודיעין עילית"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים