שתף קטע נבחר

מטיילים הצילו נץ נדיר שנורה בכנף

המטיילים מצאו את הנץ הגוסס סמוך לקריית טבעון הביאו אותו למרפאתו של ד"ר היימס ביישוב תמרת. לאחר שנותח, צפוי הנץ לחזור לטבע בתוך שבוע

תושייתם של מטיילים הצילה את חייו של נץ נדיר שנורה בכנף, סמוך לקיבוץ אלונים שליד קריית טבעון. הנץ הפצוע שכב בשטח יותר מ-48 שעות כשהוא מדמם. עכשיו, אחרי שנותח אצל וטרינר ביישוב תמרת, הוא כבר טורף שניצלים בהנאה ובתוך כשבוע יחזור לטבע.


ד"ר היימס והנץ הנדיר    (צילום: חגי אהרון)

 

אתמול הבחינו מטיילים שצעדו בוואדי הסמוך לקיבוץ בציפור גדולה מוטלת לצד השביל. המטיילים הצליחו להביא את הנץ למרפאתו של ד"ר דניאל היימס בתמרת. "מדובר בציפור נדירה, מזל שהצלחנו להציל אותו", אמר ד"ר היימס "הוא היה חלש מאוד. למרות שמדובר בציפור מאוד גדולה, לא היה לו כוח להתנגד והמטיילים הצליחו להרים אותו ולהביא אותו אלי למרפאה", הוסיף ד"ר היימס.

   

ד"ר היימס איבחן את הפגיעה ולאחר מכן הרדים את הנץ וניתח אותו במִפרק של הכנף, במקביל הוא חיבר אותו לעירוי נוזלים ואנטיביוטיקה. "הנץ בן 4 או 5 שנים, זו ציפור נדירה בצבע שחור ולבן, אני שמח שהצלחנו להציל אותו", אמר ד"ר היימס, שמיהר לקנות לנץ שניצל כדי שיתחזק.

 

לדבריו הוא ימשיך לטפל בנץ עד שהוא יכול לחזור לטבע, בעוד כשבוע. ד"ר היימס: "בטבע הנץ אוכל אפרוחים ומכרסמים. אני אחתוך לו את השניצל לריבועים קטנים ואאכיל אותו עד שהוא יאכל בכוחות עצמו". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חגי אהרון
בעוד שבוע הוא יכול לעוף. הנץ וד"ר היימס
צילום: חגי אהרון
מומלצים