שתף קטע נבחר

בכירים בציונות הדתית מתגייסים לקדימה

הרכש החדש של קדימה כולל נבחרת בכירים מהציונות הדתית, בהם גם מזכיר ההתנחלות אלי סיני שפונתה מרצועת עזה. ד"ר יצחק בן-מאיר ששימש במשך כ-13 שנים ח"כ מטעם המפד"ל: "לראשונה מזה 50 שנה, אין יותר מפד"ל, אין יותר את המפלגה שייצגה את הגישור והפישור בין כל חלקי ישראל". אחרי שלי יחימוביץ', שעברה לפוליטיקה, יביע שאול מייזליש את תמיכתו בקדימה

קדימה מרחיבה אחיזה בציונות הדתית: כ-40 נציגים בולטים מבין בכירי הציונות הדתית בישראל, יצהירו הערב (יום ד') בלשכתו של ממלא מקום ראש הממשלה, אהוד אולמרט, על תמיכתם במפלגה. בשמות הבולטים: בכיר השב"כ לשעבר, מנחם לנדאו, אנשי המפד"ל ד"ר יהודה בן מאיר, ויצחק מאיר, ראש מכון הרטמן בירושלים, ד"ר דוד הרטמן, פרופ' אביגדור שינאן ויניב בן חגי לוי, מזכיר ההתנחלות אלי סיני שפונתה במסגרת ההתנתקות. גם העיתונאי שאול מייזליש יודיע על הצטרפותו.

 

הצוות, שאותו מובילים עתניאל שנלר, פרופ' מנחם בן ששון וזאב אלקין, ממשיך לאסוף תומכים לקדימה בקרב הציונות הדתית בישראל. לאחר רעידת האדמה שחוללה הצטרפות הרב יואל בן-נון לא מכבר, מוסיפה קדימה רשימת שמות נכבדת זו וכן אישים כמו ידידיה צור, מרכז המשק בעין הנציב, אבשלום דולב מקיבוץ טירת צבי, ומוטי יצחקי, חבר מרכז המפד"ל לשעבר. 

 

בפגישה ישתתפו גם מי שאינם מצטרפים למפלגה אך נכונים להביע תמיכתם בה, כמו פרופ' אהרון נמדר, שעמד בראש מפקד המפד"ל וכיום משמש כנשיא מכללת שערי משפט, מוריס כהן, אחיו של המרגל אלי כהן ז"ל, עו"ד מירו איזקסון, דוד בלומברג מנכ"ל בנק ירושלים, עמי זאבי, מנכ"ל רשת החינוך הדתית עמית לשעבר, ואהרון מרקוביץ, מנכ"ל חברת הביטוח איילון.

 

"ההצטרפות למפלגת קדימה, שבכיריה היו אחראים לעקירתי ולעקירת משפחתי מאלי סיני מאוד קשה לי", אמר ל-ynet יניב בן חגי לוי, מזכיר אלי סיני עד להתנתקות וכיום תושב אתר הקראווילות בכרמיה.

 

בהיותו בן 13 פונה עם הוריו מהיישוב שדות שבפתחת רפיח לאחר חתימת הסכם השלום עם מצרים. "אני מצטרף לקדימה, כי הגענו לשעת ההכרעה באשר לייצוב גבולות הקבע של מדינת ישראל, אם כי לא של ארץ ישראל. אני עושה זאת כדי לטפל בחברי המפונים שלא זכו ליחס הולם, ולמרות הכעס שיהיה להם עלי. אני עושה זאת כי מישהו יצטרך לטפל בצומתי ההכרעה בכל המפונים העתידיים כשנפנה לגבולות היציבים של מדינת ישראל בארבע השנים הבאות", אמר.

 

ד"ר יהודה בן מאיר שימש במשך כ-13 שנים חבר כנסת מטעם המפד"ל וסגן שר החוץ מטעם המפלגה תחת מנחם בגין ויצחק שמיר. לדבריו, "אני תומך בקדימה בבחירות הללו, כי נפל דבר בישראל. בפעם הראשונה מזה 50 שנה, אין יותר מפד"ל, אין יותר את המפלגה שייצגה את הגישור והפישור בין כל חלקי ישראל.

 

"מפלגת קדימה היא מפלגת המרכז שמייצגת את כל חלקי האוכלוסייה, ובתוכם רבים וטובים מבני הציונות הדתית. המפד"ל שהצטרפה לאיחוד הלאומי מייצגת פילוג, קיטוב וסרבנות ואני לא מוצא את עצמי בתוך כל הכתום הזה המאיים לפלג את עם ישראל". 

 

עתניאל שנלר, מאדריכלי המהלך שמחולל את הסערה הנוכחית בציונות הדתית, אמר ל-ynet: "אני מרגיש נמוך מיום ליום, מפאת המשא שיושב לי על הכתפיים. על כתף אחת אני חש במלוא כובד האחריות לגורלן של ההתנחלויות בתהליך עיצוב גבולות הקבע הצפוי לישראל.

 

"על הכתף השנייה יושב כל משא הציונות הדתית, זאת שאינה רוצה להיות חלק מההפגנה הכתומה, המבקשת לקטב ולפלג את העם. המפגש הערב יוכיח שיש רבים באוכלוסיה שלנו, שעדיין מחפשים אחר המאחד והמלכד בעם הזה, גם בדרך להכרעות קשות", אמר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זום 77
עתניאל שנלר
צילום: זום 77
צילום: אלכס קולומויסקי
פרופ' מנחם ששון
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: אלכס קולומויסקי
זאב אלקין
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: דלית שחם
הצבא הכתום
צילום: דלית שחם
מומלצים