שתף קטע נבחר

היעל נפצעה והמליטה, המחלצים באו לעזרה

אנשי יחידת החילוץ בעין גדי רגילים על פי רוב לחלץ מטיילים שאיבדו את דרכם. הפעם נתקלו באתגר יוצא דופן: יעל וגדי בן יומו שנקלעו למצוקה בנחל דרגה. היעל נפצעה כה קשה, עד שהמטפלים נאלצו לבסוף להמית אותה

אנשי יחידת חילוץ מגילות, ים המלח ועין גדי חילצו היום (ה') יעל שנפלה ממצוק בנחל דרגה. כשהמחלצים הגיעו למקום הם הבחינו שהיעל הצליחה להמליט שני גדיים, שאחד מהם מת. היעל והגדי הצעיר הועברו לרשות הטבע והגנים לטיפול וטרינרי, אולם בסופו נאלצו המטפלים לבצע המתת חסד ביעל.

 

אנשי יחידת החילוץ, שרגילים לחלץ מטיילים שאיבדו את דרכם או שנפלו במהלך הטיול, פעלו בצורה קצת שונה כדי לחלץ את היעל. "בני אדם יכולים להחליט אם להיכנס או לא, אבל בעלי החיים נכנסים לאזורים כאלו בגללנו ולכן אנחנו מגדילים ראש, גם להם מגיע לחיות", אמר סגן מפקד יחידת חילוץ מגילות ים המלח, עומר כהן.

 


היעל הפצועה, המחלצים והגדי (צילום: גלעד לנדוי)

 

אתמול פנו אנשי רשות שמורות הטבע לאנשי יחידת החילוץ. כהן סיפר: "קיבלנו דיווח מהפקח של רשות שמורות הטבע, שקבוצה שטיילה בנחל בשעות הבוקר פגשה בטיול יעל פצועה עם רגל שבורה. המטיילים סיפרו שהם השאירו לה אוכל, בין היתר חומוס, הם דיווחו להם על המקרה והמשיכו הלאה בטיול. הפקח ביקש את העזרה שלנו לחלץ את היעל מהמקום".

 

כהן סיפר כי היעל הייתה באזור קבוצת הגבים הראשונה במצוק העליון. " ניסינו להתארגן עם קבוצת מחלצים ובחמש וחצי בבוקר יצאנו לנחל", אמר כהן "כשהגענו ליעל מצאנו לידה גדי מת וכמה מטרים משם מצאנו גדי חי. מתחקיר שנעשה בשטח התברר כי היעל נפלה מהחלק העליון של הנחל ואחרי שהיא חטפה מכה, היא החלה בתהליך ההמלטה. לצערי גדי אחד מת". בהמשך נמסר, כי מצבה של היעל הפצועה אילץ את המטפלים להמית אותה.


פורסם לראשונה 16/03/2006 18:26

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עם הגדי המחולץ
צילום: גלעד לנדוי
היעל הפצועה
צילום: גלעד לנדוי
מומלצים