שתף קטע נבחר

"40% מהחברות בענף העופות עלולות להיסגר"

סקירה: ענף גידול העופות מגלגל מחזור כספי של למעלה ממיליארד שקלים בשנה, וענף הביצים עוד כמיליארד שקל נוספים. הערכת כלכלני דן אנד ברדסטריט: התפרצות מגפת שפעת העופות ובהלה ציבורית בעקבותיה, תגרור לפחות 40% מהחברות בענף העופות אל דירוג-סיכון גבוה

"במקרה של התפרצות מחלת שפעת העופות בישראל, 40% מהחברות הפועלות בענף העופות יעמדו בפני סכנת סגירה". כך עולה מהערכות שביצעו כלכלני חברת המידע העסקי דן אנד ברדסטריט ישראל.

 

שוק העופות כולל את ענף גידול העופות, ענף הביצים, תעשיית עיבוד ושיווק בשר העופות. הסיכון הענפי נאמד בשיעור של כ-24% מהעסקים המצויים בסכנת סגירה, וזאת בהשוואה לכ-20% מהעסקים בסכנת סגירה במשק כולו.

 

על-פי נתוני הסקירה, ענף גידול העופות (חקלאות) מגלגל מחזור כספי של יותר ממיליארד שקלים בשנה. ענף הביצים בישראל מגלגל מחזור כספי של כמיליארד שקלים נוספים בשנה.

 

תעשיית מוצרי הבשר מגלגלת מחזור כספי של כ-2 מיליארד ד' בשנה (נתוני לשכה מרכזית לסטטיסטיקה ודן אנד ברדסטריט), מתוכם כ-0.9 מיליארד דולר מוצרי עוף. כלומר, כ-45% מסך ההכנסות בענף הבשר בישראל הינם מענף העופות. עוד נמצא כי העופות הטריים מהווים בערך 80% מצריכת העופות בישראל.

 

אנשי דן אנד ברדסטריט מציינים כי לשפעת העופות יש השפעה נוספת על מוצרי לוואי - כגון ביצים, ומוצרי מזון (דוגמת מוצרי מאפה) העושים שימוש בביצים. ועל כן, גם ענף זה עלול להיפגע מהתפרצות אפשרית של שפעת העופות. 

 

עקב כך מעריכים כלכלני דן אנד ברדסטריט: התפרצות מגפת שפעת העופות ובהלה ציבורית בעקבותיה, תגרור לפחות 40% מהחברות בענף העופות אל דירוג-סיכון גבוה. 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
סכנה ממשית לענף העופות
צילום: איי פי
מומלצים