שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  יפן מביעה מורת רוח מפעולת צה"ל ביריחו
  סגל השגרירות הבכיר בטוקיו נקרא לשיחת בירור במשרד החוץ היפני. לאחר הפגישה, פורסמה הודעה ובה נאמר ש"יפן מביעה את צערה מפעולת צה"ל בכלא ביריחו, שהעלתה את המתח באזור". בה בעת, גינו היפנים חטיפת אזרחים זרים. יפן הודיעה על הגדלת הסיוע ההומניטרי לפלסטינים

  משרד החוץ היפני הביע הלילה (שבת) מורת רוח מפעולת צה"ל ביריחו. משרד החוץ היפני זימן את סגל השגרירות הבכיר של ישראל בטוקיו לשיחת הבהרה ולאחר הפגישה פורסמה ההודעה. גם בעבר זומנו השגריר אלי כהן והציר המדיני ל"שיחת נזיפה" בעקבות ההתנקשות בשייח יאסין אצל מנכ"ל אגף המזרח התיכון ואפריקה במשרד החוץ היפני.

   

  בהודעת משרד החוץ היפני נאמר ש"יפן מביעה את צערה מפעולת צה"ל בכלא ביריחו, שהעלתה את המתח באזור. בה בעת, יפן מביעה את צערה על חטיפת אזרחים זרים בשטחים הפלסטיניים, כולל צוותי סיוע ועל הרס תשתיות זרות, פעולות שיפגעו באופן קשה בפעולות הסיוע הבינלאומי לטובת הפלסטינים".

   

  עוד אומרים במשרד החוץ בטוקיו ש"יפן מודאגת מאוד מכך שפעולות צה"ל והאלימות הגוברת בשטחים, ישפיעו לרעה על מאמצי השלום בעתיד". יפן קוראת לישראל ולפלסטינים לפעול באיפוק כדי למנוע הסלמה נוספת של המצב.

   

  גם מועצת הביטחון של האו"ם התכנסה ביום חמישי בלילה במטרה לגבש הצהרה בנוגע לפעולת ישראל בכלא יריחו, אך התפזרה ללא הצהרה מוסכמת בגלל התערבות ברגע האחרון של נציגים פלסטינים בנוסח ההצהרה. ההצהרה הייתה אמורה לכלול סעיפים המגנים את מותם של הפלסטינים שנהרגו במהלך הפעולה ביריחו ואת חטיפתם של אזרחים זרים בשטחי הרשות בעקבות הפשיטה על הכלא.

   

  בתוך כך, הודיעה יפן על הרחבת הסיוע ההומניטרי לפלסטינים בעוד כ-6 מיליון דולר. הסיוע הזה יועבר לסוכנות הסיוע לפליטים של האו"ם (אונר"א) וכן לתוכנית המזון הבינלאומית (WFP). בהודעת ממשלת יפן נאמר שכבר בביקורו של יו"ר הרשות הפלסטינית במאי אשתקד, הוחלט להעניק לפלסטינים את הסיוע המקסימלי. באותה פגישה הוחלט שהיפנים יעניקו לפלסטינים סיוע הנאמד בכ-100 מיליון דולר.  

   

  יפן אומרת שהיא עוקבת מקרוב אחר כינון הממשלה הפלסטינית החדשה, ומביעה תקווה שזו תקדם את תהליך השלום. בה בעת, הוחלט להעניק סיוע הומניטרי, כדי למנוע הידרדרות בתנאי המחייה של הפלסטינים "וכדי לחזק את השלום בדעת הקהל". רוב הסיוע במזון יוענק לתושבי מחנות הפליטים בגדה ובעזה וגם בירדן, בלבנון ובסוריה. בחלוקת הקמח תינתן עדיפות לאוכלוסיה הנזקקת, ובייחוד יתומים, קשישים, ילדים בתת-תזונה וחולים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  היפנים נוזפים
  צילום: איי פי
  צילום: איי פי
  הפעולה ביריחו
  צילום: איי פי
  פליטים בירדן
  צילום: רויטרס
  מומלצים