שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מנהל משרד רה"מ בצפון הסתבך בחובות ענק לשוק האפור
  ל-ynet נודע כי המשטרה פתחה בחקירת פרשה שבמרכזה מנהל משרד רה"מ בצפון, אלי דהאן, פעיל ליכוד לשעבר ומקורב לעמרי שרון, החייב על פי החשד מיליוני שקלים לחלפני כספים. חלק מהחלפנים התלוננו במשטרה לאחר שנעלם, חלק הותירו הודעות ובהן איומים על חייו על דלתות הלשכה. בין המתלוננים נגד דהאן: פטרונו לשעבר, סגן שר התמ"ת אפללו, הטוען כי איימו על חייו לאחר שדהאן הציג עצמו במרמה כשותפו

  פרסום ראשון: המשטרה החלה לחקור את מה שמצטייר כאחת הפרשיות החמורות שבהן הסתבך עובד מדינה בכיר בחובות לשוק האפור. מדובר באלי דהאן, מנהל משרד ראש הממשלה במחוז הצפון, הנחשב למקורב לעמרי שרון, החייב על פי החשד מיליוני שקלים לחלפני כספים. חלקם התלוננו במשטרה - וחלקם מאיימים על חייו. האיש עצמו - נעלם.

   

  בין המתלוננים נגד דהאן גם סגן שר התמ"ת, אלי אפללו מקדימה, פטרונו הפוליטי לשעבר של דהאן, שהגיש נגדו תלונה במשטרה הבוקר (יום א'). אפללו טוען שדהאן הציג עצמו כשותף עסקי שלו וכך שיכנע חלפנים להלוות לו כספים. סגן השר מספר כי בימים האחרונים זכה לשיחות טלפון מאיימות שבהן נדרש להשיב את חלקו של "שותפו", לכאורה. 

   

  במשטרה בודקים טענות לפיהן דהאן ניצל את מעמדו והשתמש במשרד ראש הממשלה כדי לקדם עסקים פרטיים. בין היתר נבדקות טענות לפיהן השיג דהאן מידע מוקדם, בזכות משרתו הציבורית, אודות דירות המוצעות למכירה בקרוב בכינוס נכסים - וכך תיווך בנושא מול קונים פוטנציאלים במטרה לעשיית רווח.

   

  ל-ynet נודע כי חקירת המשטרה בנושא נפתחה בעקבות הודעות איום שהותירו על פי החשד חלק מהחלפנים, שלהם חייב דהאן כסף - על דלתות משרד ראש הממשלה במחוז הצפון. העובדים במקום נדהמו בסוף השבוע שעבר לגלות שלטים על דלת הלשכה שבהם נכתב בין היתר: "תפסיקו לרמות את האנשים", "אנחנו נהרוג אותך" ו"אלי נוכל ושקרן". 

   

  דהאן עצמו, תושב טבריה, לא היה במקום כשהגיעו החלפנים. הוא נעדר ממשרדו מזה שבועות ומשגר הוראות טלפוניות בלבד לעובדים. מכשיר הטלפון הנייד שלו אינו זמין רוב הזמן ובלשכה אין לאיש מושג לאן נעלמו עקבותיו. "בהתחלה הוא היה חולה, אחר כך הוא אמר שעבר תאונת דרכים. חודש כבר לא ראינו אותו", אמרו היום בלשכה. הכל, ככל הנראה, מפחד הנושים.

    

  מיהו אלי דהאן? מדובר בפעיל ליכוד לשעבר שבשל קשריו הטובים במפלגה, בעיקר עם עמרי שרון, בנו של ראש הממשלה, זכה במשרה הציבורית הבכירה של מנהל לשכת ראש הממשלה במחוז הצפון. לאחרונה ביקש דהאן להתמודד על משבצת הצעירים בליכוד בבחירות הקרובות, אך לאחר שהליכוד התפצל וקדימה הוקמה, ויתר. למקורביו סיפר לאחרונה כי הובטח לו לקבל לאחר הבחירות את תפקיד מנהל מחוז מינהל מקרקעי ישראל.

   

  יושב ראש הנהלת סניף הליכוד בנצרת עילית, שמעון גפסו, טוען כי התריע בפני בכירים בתנועה על המתרחש בלשכת ראש הממשלה במחוז הצפון. "אמרתי כי

   בלשכה ישנם אי סדרים, זאת לאחר שראיתי כי מגיעים למקום קבלנים ואנשי עסקים. דיברתי על כך אפילו בארבע עיניים עם ראש הממשלה". לדבריו, בחר לא לפנות למשטרה מאחר ומדובר בחבר מרכז ליכוד.

   

  חלפן: "הוא בכה ואמר שמישהו דפק אותו"

   

  אחד החלפנים שדהאן לווה מהם כספים הגיע היום ללשכה בנצרת עילית בכדי לתבוע את החוב, העומד לטענתו על 2.6 מיליוני שקלים. האיש, דוד בן יוסף, המחזיק בבעלותו בית עסק בקריית מוצקין להחלפת כסף, סיפר ל-ynet על התנהלות הדברים בינו לבין דהאן: "נפגשנו לראשונה לפני חמישה חודשים, הוא הגיע אלי לעסק עם פעיל ליכוד שאני מכיר היטב ואמר לי ששוחטים אותו בריביות והוא מבקש להחליף כסף אצלי".

   

  לדברי בן יוסף, דהאן החליף תמורת המחאות שלו ושל אחרים שלושה מיליון דולרים. "בתחילה הכל דפק כמו שעון. כשחזר הצ'ק הראשון על סך 960 אלף שקל באתי אליו ללשכה בנצרת עילית והוא התחיל לבכות כמו ילד קטן ואמר שמישהו דפק אותו, הוא קנה קרקעות לדבריו ואכל אותה בגדול".

   

  דהאן הצליח לשכנע את בן יוסף "שהוא נמצא בשלבי בניה של פרויקט מאוד גדול ואף הראה לנו את האישורים על האדמות הנמצאות בבעלותו, לכן לא דאגנו בכלל והסכמנו לעבוד איתו עם צ'קים דחויים. איך לא תאמין לאדם שנמצא בלשכת ראש ממשלה? הוא פשוט ניצל את המעמד שלו".

   

  כמה חלפנים כמוך נמצאים באותו מצב?

   

  "יש עוד שישה שבעה אנשים מהשוק האפור. הם לא יעזו כמונו לפנות למשטרה, אבל גם הם אכלו אותה בענק".

    

  מה אומרים במשטרה? "העניין נבדק ונמצא בחקירה. כמובן שנדאג גם לבדוק את הסיפור מול מנכ"ל המשרד דהאן", הגיב בנושא ראש משרד החקירות בתחנת נצרת עילית במשטרה, פקד ינון זייד.

   

  מלשכת ראש הממשלה נמסר ל-ynet כי הם אינם יודעים דבר על הפרשה, והוסיפו כי "בכל מקרה, ספק רב אם דהאן ימשיך בתפקידו, לאחר שיימצא".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: חגי אהרון
  דהאן. חייב מיליונים
  צילום: חגי אהרון
  צילום: חגי אהרון
  בן יוסף. חייב לי 2.6 מיליון
  צילום: חגי אהרון
  צילום: חגי אהרון
  הנושים ליד לשכתו של דהאן
  צילום: חגי אהרון
  מומלצים