שתף קטע נבחר

מרצ: ליברמן - נייט, ש"ס ואגודה - דא

במרצ מקווים להצטרף לממשלה שתורכב בידי אולמרט ובהשתתפות מפלגת העבודה. במפלגה הצהירו שוב שהם לא מוכנים לשבת עם ליברמן והליכוד

"הימין? נייט! אגודת ישראל? הרע במיעוטו. ש"ס – נשב איתה אם תקבל את קווי היסוד שלנו". כך אמרה היום (ג') ח"כ זהבה גלאון (מרצ-יחד), בהתייחסות לזהות הקואליציה העתידית. זאת, בהנחה שממלא מקום ראש הממשלה, אהוד אולמרט, ירכיב את הממשלה הבאה ומפלגת העבודה תצטרף אליה.

 

 

במסיבת עיתונאים שכינסה המפלגה בבית סוקולוב בתל אביב, התייחסו חברי הכנסת רן כהן וזהבה גלאון לנסיבות בהן תיכנס המפלגה לקואליציה וכן לשלב האחרון של קמפיין הבחירות. "מרצ זו המפלגה היחידה שמתחייבת שהיא לא תשב עם אביגדור ליברמן בממשלה. אנחנו סבורים שקדימה, העבודה ומרצ זאת האפשרות הנכונה ביותר. הבוחר יצטרך לבחור באופן אסטרטגי – האם הוא רוצה את ליברמן או את מרצ. מרצ זו התשובה לימין", אמר ח"כ כהן.

 

"אנחנו רואים סכנה אמיתית ומוחשית של אובדן 150-200 אלף קולות בהצבעה למפלגות קטנות שלא יעברו את אחוז החסימה והתוצאה יכולה להיות קואליציה של ליברמן-ביבי-אולמרט. אנחנו לא נשב עם הליכוד בכל מקרה. לא נשב עם ימין שהוא אנטי-שלום. הליכוד הנוכחי הוא אנטי-שלום ואנטי-חברה. הוא משוחת. לא נשב עם מפלגה שמשחיתה את מדינת ישראל. אם הקואליציה הראשונה שאולמרט יילך להקים תהיה עם הימין – שיישאר עם הימין", הוא הוסיף.

 

כשנדרשו ראשי מרצ לשאלה האם יקראו להצביע לגוש השמאל באופן כללי, בדומה לקריאה של מפלגות הימין שקוראות למצביעים לתת את קולם לגוש הימין, נראה היה שבמרצ לא מתלהבים מהאפשרות הזאת. "בגוש השמאל אין מגוון של שמאל. יש רק מפלגה אחת - מרצ. אני לא צריך לקרוא להצביע עבור מפלגת העבודה אלא עבורנו. בכלל, בכל מערכת הבחירות העבודה פיזרה הבטחות בנושא הקואליציה העתידית, אך היא לא עמדה בהן. העבודה ישבה עם כל מפלגות הימין והיתה שותפה מלאה לאסון הביטחוני ולטמטום המדיני של ממשלת שרון", אמר ח"כ רן כהן.

 

ח"כ גלאון אמרה שלדעתה מפלגת העבודה אינה נחשבת כמפלגת שמאל. "יש בעבודה אנשים שחושבים שמאל, אבל מתנהגים מרכז. מרצ איננה חוששת לומר שהיא מפלגת שמאל. ההצבעה עבורנו צריכה להיות אסטרטגית - אם מרצ תהיה גדולה, הדבר ישפיע על הקואליציה העתידית. אנו אומרים למצביעים, אם אתם רוצים את מרצ כצלע השלישית, הצביעו עבורה, אחרת יש סיכוי שאולמרט יצרף את ליברמן. מי שקורא את הראיונות איתו יכול להתרשם שמדובר באדם שמשדר שדר כפול עם מסר גזעני וטרנספריסטי", אמרה ח"כ גלאון.

 

בתום מסיבת העיתונאים חשפה המפלגה את עיקרי השלב האחרון של הקמפיין. המפלגה חשפה את שלושת שלטי החוצות שיחדדו את המסר העיקרי. "מי יעשה את העבודה? השמאל עובר למרצ", קבע אחד משלטי החוצות החדשים.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי אלגרט
ממשלה עם מרצ. גלאון
צילום: אלי אלגרט
צילום: אלי לוי
חשש מאיבוד קולות למפלגות קטנות. כהן
צילום: אלי לוי
סיסמת השלב האחרון בקמפיין
מומלצים