שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מיתוסים של פנג שואי: הבה ננפצם

  פרחים מפלסטיק הם אסון לבית? מפלי מים זורמים עוזרים בכל מצב? האסלה חייבת להישאר סגרוה? הבה ננפץ מספר עקרונות מוכרים בתורת הפנג שואי

  - פרחים מפלסטיק, מותר או אסור?

   

  כפרי: "אין מותר או אסור. עדיף פרחים אסתטיים ונקים מפלסטיק על אגרטל עם מים חומים ופרחים חיים אך נבולי ראש. אם פרחי פלסטיק עושים לאיש שחי בבית נעים וטוב, שיישארו".

   

  - תמונות של נשים בודדות?

   

  "עוד מיתוס מרגיז. לכל תמונה יש מסר. יתכן כי אישה שרוצה זוגיות לא צריכה לתלות תמונות שמסמלות בדידות, כיוון שבתת מודע היא יכולה להזדהות עם האובייקט. מאידך, אישה בוגרת שגידלה משפחה וילדים ועכשיו רוצה קצת זמן גם לעצמה יכולה לתלות תמונת אישה בודדה ולהרגיש עם זה טוב מאוד. העניין תלוי בנסיבות ובאדם".

   

  - מפלי מים זורמים בבית או בגינה?

   

  "כדאי מאוד אבל רק אם זה מתאים לבני הבית וממוקם במקום הנכון. אם מי מאנשי הבית שומע מים זורמים ורץ לשירותים, המזרקה רק תפריע. יש אנשים שלא יכולים לסבול את פכפוך המים ויש שאוהבים מאוד. ממש כמו פעמוני רוח שכדאי לתלות כך שלא יטריפו אף אחד, כך גם מים זורמים".

   

  - ככל שהבית יותר מואר ככה יותר טוב?

   

  "משפט סיני עתיק אומר שלמקום בו אין אור יגיע הרופא. חשוב רק לזכור לתכנן את הבית כך שהחללים הציבוריים יהיו מוארים ולא יזדקקו לאור מלאכותי בשעות היום, ואילו בחדרי השינה כדאי שהאור יהיה רך ונעים".

   

  - אסלה פתוחה?

   

  "אני יודעת שיש הטוענים לאסלה סגורה כי מים סופחים אנרגיה בין אם היא רעה או טובה ובשירותים המים עומדים כל הזמן. אישית אני חושבת שאין לזה חשיבות כי הרי אנרגיה היא דבר זורם שחודר לכל מקום, גם אל תוך אסלה סגורה"

  מראה מול המיטה לא טוב כיוון שמראה משקפת ומגדילה. חלל חדר השינה צריך להיות מופנם ורגוע בעוד מראה מכפילה את האנרגיה. חשוב לזכור שבלילה אנחנו חולמים - חלום זו אנרגיה שמשתחררת, אם החלומות לא טובים המראה מכפילה גם את האנרגיה הקשה הזאת".

   

  - נעליים פזורות בבית – טוב או רע?

   

  "הנעליים אוספות את כל האנרגיה שמחוץ לבית וראוי שלא תהיינה מפוזרות בכל מקום. למה להכניס את כל תלאות היום לחדר המיטות? ארון נעליים סגור הוא פתרון מושלם לעניין, וכן סלסלה או מגירה. אל תאגרו נעליים בשום אופן מתחת למיטה עליה אתם ישנים".

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים