שתף קטע נבחר

מי עדן דורשת להסיר פרסומת למים של טמפו

בלעדי: מי עדן פנתה לרשות השנייה בדרישה להוריד בדחיפות את הפרסומת למים המזוככים אקווה נובה. טוענת: טמפו מטעה את הציבור, בכך שהפרסומת יוצרת רושם כאילו מדובר במים מינרליים טבעיים. טמפו: לטענות אין כל בסיס

מי עדן פנתה אתמול (ד') לרשות השנייה בבקשה להסיר בדחיפות את הפרסומת של חברת טמפו למים המזוככים, אקווה נובה. כך נודע ל-ynet. מי עדן טוענת, כי הפרסומת יוצרת רושם מוטעה כאילו המים המזוככים שהשיקה לאחרונה טמפו הם מים מינרליים טבעיים.

 

במכתב שהיפנתה לרשות, טוענת מי עדן כי "בפרסומת לא נאמר באיזה סוג של מים מדובר והדבר יוצר הטעיה כיוון שטמפו מציגה קטגוריה חדשה שאינה מוכרת כלל לציבור, ולכן על הרשות להציב בפני המפרסם דרישה להבהרה מפורשת שמדובר במי ברז או מי באר מזוככים".

 

עוד טוענת החברה, כי "הפרסומת מציגה את מי הברז/באר של אקווה נובה כמים 'מושלמים', 'הכי נקיים' ומצרפת את המונח 'מינרליים'". כל זה ביחד, לטענת מי עדן, יוצר מצג שווא כאילו מדובר במותג חדש של מים מינרליים טבעיים. 

 

"הטענה כאילו מדובר במים 'הכי נקיים' או 'מושלמים', נוגדת את כללי האתיקה", טוענת מי עדן. "שכן עורכים השוואה בין מי ברז מזוככים למים מינרליים טבעיים ואין לה כל רלוונטיות לבדיקת איכותם של המים. מים מינרליים טבעיים בכל העולם הם מים שלא עברו כל טיפול ולכן בהכרח יימצאו בהם חיידקים טבעיים".

 

עוד נטען במכתב לרשות השנייה, כי "אין בסיס לטענה כאילו מדובר במים מושלמים, שהרי קביעת מים מושלמים היא קביעה איכותית. באמירה 'מושלם' יש ניחוח השוואתי ועבור הצרכן משמעותה, כי הם עדיפים על מים אחרים, לרבות מים מינרליים טבעיים. מסקנה שאין לה כל בסיס ואחיזה בכללי האתיקה".

 

המחלוקת בין מי עדן לטמפו החלה מייד עם ההשקה של אקווה נובה. טמפו השיקה לאחרונה את המים המזוככים, שמופקים מבאר בנתניה, בהשקעה של 10 מיליון דולר. במסיבת העיתונאים שערכה החברה היא טענה, כי המים המזוככים נקיים ועדיפים על פני המים המינרליים. בתגובה לדברים, מסרה אז מי עדן, כי "למעשה מדובר במי ברז ממפעל בנתניה, העוברים סאניטציה ואליהם מוסיפים מרכיבים שונים כדי להדמות למים מינרליים".

 

ממי עדן נמסר בתגובה, כי "החברה סומכת על כך שהצרכן ידע להבדיל בין מים מזוככים למים מינרלים טבעיים, כל עוד הוא אכן יודע שמדובר במוצר אחר - מה שלא עולה מהפרסומת של טמפו לאקווה נובה".  

 

טמפו: לטענות אין בסיס

 

מטמפו נמסר בתגובה, כי "לטענות מי עדן אין כל בסיס. המטרה המרכזית של הקמפיין היא לדבר על כך שמדובר בקטגוריה חדשה. אנחנו מדברים דווקא על הבידול והיתרונות שלנו אל מול המים המינרליים. הצרכנים יודעים שבמים המינרליים הנמצאים בשוק לא הוסף דבר, כאשר אנו לעומת זאת מוציאים מהמים את התרכובות הלא רצויות (חנקות ונתרן) ומעשירים אותם במינרליים חיוניים (סידן, מגנזיום ופלואור).

 

"נשמח להפנות את הצרכנים לאתר של מי עדן, שבו יוכלו לקרוא בעצמם על החנקות וכן על החשיבות שבשתיית מים נקיים מחיידקים. המים שאנחנו מציעים, הם המים הכי נקיים גם מיקרוביאלית אל מול כל מוצרי המים לשתייה בשוק. כל הנתונים מגובים עי הפקולטה לחקלאות ועל המכון למיקרוביולוגיה.

 

"מי המקור של אקווה נובה הינם מי באר הנשאבים ישירות מאקוויפר החוף באזור השרון, לא עוברים כל תהליך כולל הכלרה ואיכותם עומדת בתנאים האירופאיים המחמירים ביותר. חשוב להדגיש שאלו לא מי ברז.

 

"אין לנו ספק כי טענות מי עדן ייפסלו על הסף".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים