שתף קטע נבחר

עיריית הרצליה ניצחה: לא יוצבו אנטנות על מלון תדמור

אחרי התדיינות משפטית בין הוועדה המקומית הרצליה לסלקום ופרטנר, הסכימו שתי חברות הסלולר שלא לממש את היתרי הבנייה שניתנו להן ולבטלם בהסכמה

בשורה לתושבים באזור מלון תדמור בהרצליה. חברות הסלולר סלקום ופרטנר הודיעו לבית המשפט העליון כי הן חוזרות בהן מכוונתן להציב אנטנות סלולריות על גג מלון תדמור בהרצליה פיתוח.

 

בבקשה להסדר פשרה בין 2 חברות הסלולר לעיריית הרצליה נאמר כי סלקום ופרטנר "החליטו להיענות לרחשי הציבור ולבקשת עיריית הרצליה וכחלק מדיונים המתקיימים בין הצדדים לגיבוש מדיניות כוללת לפריסה מוסכמת של מתקני תקשורת בעיר הרצליה, הסכימו שלא לממש את היתרי הבניה שניתנו להן ולבטלם בהסכמה."

 

בפברואר 2003 הגישו 2 החברות בקשה להקמת אנטנות על גג מלון תדמור בהרצליה. הוועדה המקומית הרצליה סירבה לבקשה ודחתה אותה בטענה כי בקרבת מלון תדמור מצויים בתי אבות וגנים ציבוריים.

 

החברות הסלולריות הגישו ערעור לוועדת הערר וזו קיבלה את הערר וקבעה כי הוועדה המקומית אינה רשאית לסרב למתן היתר והדיון הוחזר לוועדה המקומית.

 

בדיון החוזר נאלצה הוועדה המקומית לאשר את ההיתר, אך התנתה את ההיתר בתנאים וקבעה, בין השאר, כי תנאי להוצאת ההיתר הוא הפקדת כתב שיפוי על ידי החברות. כתב השיפוי נועד לכסות תביעות שעלולות היו להיות מוגשות נגד הוועדה המקומית על ירידת ערך כתוצאה מהקמת האנטנות, כך שבתשלום ישאו החברות הסלולריות, בהיותן המרוויחות מן ההיתר.

 

על דרישה זו הגישו באוגוסט 2004 סלקום ופרטנר עתירה מנהלית לבית המשפט המחוזי. העתירה התקבלה בינואר 2005 ודרישת הוועדה המקומית להפקדת כתב שיפוי נדחתה. חודש אחר כך הגישה הוועדה המקומית הרצליה ערעור לבית המשפט העליון בבקשה לבטל את פסק הדין של בית המשפט המחוזי. לערעור הצטרף מרכז השלטון המקומי.

 

אתמול כאמור הודיעו סלקום ופרטנר לבית המשפט העליון כי לא יציבו אנטנות על מלון תדמור. בית המשפט העליון יתן את החלטתו בקרוב. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מאיר פרטוש
אנטנות סלולריות (ארכיון)
צילום: מאיר פרטוש
יעל גרמן, ראש עיריית הרצליה
מומלצים