שתף קטע נבחר

ירדן: כוננות עליונה בעקבות שפעת העופות

אחרי שהתגלתה בישראל וברשות, גם בירדן נמצאו פגרי עופות נגועים בשפעת. הממלכה הכריזה על "כוננות עליונה", והורתה לחסן את כל העופות - במיוחד אלה במשקים הסמוכים לישראל. השר בוים הציע סיוע ממשרד החקלאות

שר הבריאות הירדני, סעיד דרוואזה, הודיע הבוקר (ו') כי נמצאו מספר פגרי עופות החשודים כנגועים בשפעת העופות במשק ביתי במחוז עג'לון.

  

בהודעה שמסר לסוכנות הידיעות הירדנית פטרה הוא הוסיף כי הגורמים הרלבנטיים ממשרדי החקלאות והבריאות פועלים במהירות כדי לוודא מהי הסיבה ממנה מתו העופות החשודים. הוא הדגיש כי ננקטים כל הצעדים הדרושים כדי להתגונן מפני המחלה.

 

אתמול הכריזה ממשלת ירדן על כוננות עליונה מחשש לגילוי שפעת העופות גם בשטחה, וזאת אחרי שהמחלה הגיעה כבר לישראל ולרשות הפלסטינית. ועדת ההיגוי העליונה להתמודדות עם המחלה בירדן הדגישה כי המחלה קרובה מאוד לממלכה. כך דיווח הבוקר העיתון א-ראי היוצא לאור בירדן.

 

שר הבריאות וראש ועדת ההיגוי העליונה סעיד דרוואזה אמר במסיבת עיתונאים שכינס בעקבות פגישתה של הוועדה אתמול במשרד הבריאות, כי הממשלה החליטה להעלות את הכוננות למצב של כוננות עליונה: "הוועדה החליטה לבקש מבעלי משקי העופות למיניהם לחסן את כל העופות שבמשקיהם, ובמיוחד את בעלי המשקים באזור הגבול, שיהיו נתונים תחת הפיקוח של משרד החקלאות", אמר. 

 

לדבריו, "תיגברנו את מערך המעבדות והגילוי של המחלה והוספנו לכך את המעבדות של האוניברסיטאות והמגזר הפרטי. בנוסף לכך יתוגבר הפיקוח על משקי העופות, במיוחד באזור עמק הירדן הגובל עם ישראל. כמו כן יתוגבר הפיקוח על המקומות של ממכר עופות ויושם דגש על העמידה בתנאים הבריאותיים".

 

צעד נוסף שיינקט הוא הקמת ועדה משותפת במשרד הבריאות והחקלאות וכן לשירותים הרפואיים וזאת כדי לבדוק אם העופות החשודים אכן נגועים במחלה.

 

שר החקלאות, זאב בוים, שוחח עם עמיתו הירדני בעקבות התפרצות שפעת העופות בירדן. בוים הציע את עזרת משרד החקלאות והדגיש את הצורך בשיתוף פעולה אזורי על-מנת להילחם במחלה. 

 

השר הירדני ציין בשיחה כי מדינתו עקבה אחר פעולות משרד החקלאות הישראלי ותשמח לקבל עדכונים נוספים וסיוע. ביום שני תתקיים פגישה בין הגורמים המקצועיים של משרדי החקלאות במדינות ונבחנת אפשרות אף לקיים פגישה בין שני השרים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
המתת עופות בירדן
צילום: רויטרס
מומלצים