שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  נפתחו הקלפיות: בוחרים את הכנסת ה-17

  יותר מ-5 מיליון ישראלים ייצאו היום לקלפיות מדן ועד אילת כדי לבחור הנהגה. בשעה 7:00 בדיוק נפתחו הקלפיות ובשעה 22:00, עם סגירתן, יתפרסמו הסקרים והמדגמים. בין לבין ינהלו קדימה והעבודה מעקב צמוד זו אחר זו ובליכוד ינסו להיאבק באדישות. מאות קלפיות נפתחו באיחור

  קדימה העבודה הליכוד האיחוד הלאומי-מפד"ל 
  מרצ-יחד ש"ס ישראל ביתנו יהדות התורה 
  המפלגות הערביות שינוי חץ המפלגות הקטנות 

  הבחירות לכנסת ה-17 יצאו לדרך: בשעה 7:00 בבוקר (יום ג') נפתחו הקלפיות ברחבי הארץ ובכך ניתן האות לפתיחת הבחירות לכנסת ה-17. הקלפיות יישארו פתוחות עד השעה 22:00 בערב. 5,014,622 בעלי זכות בחירה יוכלו להשמיע את קולם ב-8,280 קלפיות מדן ועד אילת. ממלא מקום ראש הממשלה, אהוד אולמרט, היה הראשון מבין המועמדים להצביע. הוא הגיע עם רעייתו עליזה לקלפי בבית הספר בית חינוך בירושלים, מרחק קצר מביתו וקרא לציבור "לכו להצביע".  

   

  בשעת ההצבעה הראשונה דווח מוועדת הבחירות על שיבושים בכמה אזורים. 500 קלפיות נפתחו באיחור. באשקלון, לדוגמה, נפתחו בזמן רק מחצית מהקלפיות. ארבע קלפיות בעיר, שהיו אמורות להיפתח ב-8:00 לא נפתחו לאחר שיושבי הראש לא הגיעו. נציג ועדת הבחירות המרכזית מנסה לאתר מחליפים. פתיחתה של קלפי נוספת בעיר התעכבה לאחר שאב הבית לא פתח את שערי בית הספר.

   

  1,186 קלפיות נגישות הוקצו למוגבלים, 188 קלפיות פועלות בבתי חולים ו-51 קלפיות בבתי סוהר ובתי מעצר. את מיקום הקלפיות למוגבלים ניתן לברר בטלפונים הבאים: 6496051 -02 או 6753558 -02. מידע נוסף על הבחירות, באתר הבחירות לכנסת ה-17. 

   

  צילום וידאו: סטודיו אדי בוי

   

  מערכת הבחירות הזו החלה עם המפץ הגדול ופרישתו של אריאל שרון מהליכוד, ויש יאמרו שאולי היתה זו בעצם ההתנתקות שנתנה את הסימן הראשון למערבולת הפוליטית. דבר אחד בטוח: גם אלו שהתלוננו על שהתוצאות ידועות מראש יישבו הלילה מול המחשב והטלוויזיה ויכססו ציפורניים, כאשר תוצאות המדגמים והסקרים יעלו על המסך ובהם גם הסקר של ynet.

   

  כדי שאף ארוע לא יעיב על החגיגה הדמוקרטית, נערכים כוחות הביטחון במבצע רחב היקף בשם "מועד 2006". המבצע החל כבר בשעה 6:00 בבוקר. המשטרה עברה למצב חירום בכל רחבי הארץ וכ-22 אלף שוטרים ושוטרי מג"ב הוצבו בערים, ביישובים השונים ובעיקר בקו התפר ובאזור עוטף ירושלים.

   

  הבחירות בתל-אביב (צילום וידאו: שי רוזנצוויג)

   

  שמעון פרס, מספר 2 בקדימה, הצביע בקלפי בבית הספר "ארזים" שברמת אביב. לדבריו, השתתפות בהצבעה היא פעולה לטובת מדינת ישראל משום ש"הבחירות הללו יקבעו את אופיה של המדינה, את גבולותיה ואת דמותה המוסרית". שרת החוץ, ציפי לבני, הצביעה בבית הספר משגב בתל-אביב. "האמת היא, שמי שהכי חסר לי כאן זה אריק שרון, מי שחלם והגה את היום הזה".

   

  מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, הצביע בקלפי בשכונת הר נוף בירושלים. בתום הצבעתו אמר שהוא רואה בהצבעה מצווה וכי "זריזים מקדימים במצוות".


  פורסם לראשונה 28/03/2006 00:27

   

  בהכנת הידיעה השתתפו אילן מרסיאנו, אטילה שומפלבי, אפרת וייס, עלי ואקד, רועי נחמיאס, טל רוזנר, שמוליק חדד, שרון רופא-אופיר ומירי חסון
  קדימה

  אולמרט: דיווח שוטף מהשטח אל המשרד

   

  קשה להאמין שקדימה נולדה לפני מספר חודשים בלבד ושהבחירות היום יהיו הראשונות בהן תשתתף. המפלגה, אשר על פי כל הסקרים תחגוג בעשר בלילה ניצחון סוחף, התכוננה ליממה הקרובה כאל מבצע צבאי לכל דבר, הקצתה מליוני שקלים להיערכות הלוגיסטית והקימה חדר מצב וחמ"ל, בראשו יעמוד איש ביטחון מהשורה הראשונה - ראש השב"כ לשעבר, אבי דיכטר.

   

  ממלא מקום ראש הממשלה ויו"ר קדימה, אהוד אולמרט, הצביע בשעות הבוקר בקלפי הקרובה לביתו בירושלים ולאחר מכן המשיך ללשכתו. אולמרט יעודכן במהלך היום כולו על הנעשה בשטח ויהיה בקשר עם מטה המפלגה, כפי שעשה גם ביממה האחרונה. בשעות הלילה יתכנסו פעילי המפלגה ובכיריה באולפני ג.ג בנווה אילן כדי לצפות בתוצאות המדגמים.


  אולמרט וגליקריה במפגש פסגה ישראלי-יווני (צילום: משה מילנר, לע"מ)

   

  לצד האופטימיות, מלווה את אנשי קדימה גם חשש מפני אחוזי הצבעה נמוכים שעלולים לפגוע במספר המנדטים של המפלגה. בנוסף, חוששים בקדימה מהפרות תקנוניות מצד מפלגת העבודה (שימוש בנכסים, עובדים וכספים של ההסתדרות ותאגידים בעלי אופי ציבורי) וכדי להקדים תרופה למכה קראה המפלגה למבקר המדינה וליועץ המשפטי לממשלה להנחות את גורמי אכיפת החוק לעקוב מקרוב אחר הנעשה בקלפיות ובסביבתן.

   

  מלבד הפנייה למבקר המדינה וליועץ המשפטי, תציב קדימה צוותי מעקב משלה בכל חלקי הארץ שיעקבו מקרוב אחר ההתנהלות של אנשי השטח מטעם העבודה וידווחו לנציגי המפלגה בוועדת הבחירות.

   

  חזור למעלה
  העבודה

  בונים על הוועדים ועל ההסתדרות

   

  במפלגת העבודה לא נבהלים מהמעקב הצמוד שמבטיחה לבצע קדימה ולקראת יום הבחירות בונים על סיוע מהוועדים הכלליים ומההסתדרות, גופים שסייעו בהצלחה לעמיר פרץ בפריימריז האחרונים. כמו קדימה, גם העבודה פנתה אל היועץ המשפטי לממשלה ואל מבקר המדינה ערב הבחירות, כדי למנוע אפשרות של שימוש בכלי רכב, עובדים ומשאבים אחרים של המשרדים הממשלתיים והעיריות שראשיהן הצטרפו לאחרונה אל אהוד אולמרט.


  פרץ בתל אביב. האם העבודה חוזרת לעצמה? (צילום: איי פי)

   

  "24 מנדטים לעבודה תהיה תוצאה יפה ותסמן מגמת שינוי עבורנו", אמרו בכירים במפלגה שעות ספורות לפני פתיחת הקלפיות. כדי שזה יקרה, הקימה המפלגה חדר מצב מיוחד שיפקח על הפעילות הארצית ובראשו יעמוד ניצב בדימוס אריה עמית.

   

  יו"ר העבודה, עמיר פרץ, יצביע בבוקר בשדרות ולאחר מכן יסייר בקלפיות ובסניפי המפלגה בדרום ובתל אביב. גם בכירים נוספים של המפלגה יסתובבו ברחבי הארץ ובערב תתכנס המפלגה בשכונת התקווה כדי להחזיק ידיים מול משדרי הבחירות בטלוויזיה.

   

  חזור למעלה
  הליכוד
  גם ביום הבחירות - מתח בין מטה ההסברה לסניפים בשטח

   

  בליכוד לא זוכרים מערכת בחירות אליה הגיעה המפלגה מעמדת נחיתות ברורה כל כך, והמתח לקראת רגע האמת רק הולך וגובר. ליום הבחירות הקציב מטה הליכוד חמישה מיליון שקלים ולא פחות מ-70 טלפנים יעסקו בהמרצת הבוחרים לקום ולהגיע אל הקלפיות. כדי לוודא שלאף אחד לא יהיו תירוצים יעמוד לרשות בוחרי הליכוד צי של 2,000 כלי רכב. בנוסף יקחו 25 אלף פעילים - בשכר ובהתנדבות - חלק במאמץ האחרון להחזיר הביתה את מאוכזבי המפלגה.

   

  במצודת זאב, ברחוב המלך ג'ורג' בתל אביב, יישבו הממריצים ויתקשרו אל המצביעים הפוטנציאליים - על פי רשימות - להגיע לקלפי ולשים את הפתק הנכון. לשיחות הטלפון תתווסף גם הודעה מוקלטת של בנימין נתניהו. "האויב הגדול ביותר שלנו הוא האדישות של הליכודניקים", אומר יו"ר מטה המפלגה, ח"כ משה כחלון. "נסביר להם כי בכך שלא יגיעו להצביע הם למעשה מעניקים את קולם לאולמרט".


  נתניהו בשטח. מגיע מעמדה לא מוכרת של אנדרדוג (צילום: איי פי)

   

  מה שמעיב מעט על ההכנות הוא המתח ששורר בין אנשי מטה ההסברה - האחראים על הקמפיין התקשורתי לאורך מערכת הבחירות - לבין ראשי הסניפים והפעילים המרכזיים בשטח. מתיחות זו נובעת בין היתר מביקורת שהושמעה לעברו של נתניהו בחלוקת נתח תקציב הבחירות ולדעת רבים מראשי הסניפים שגה היו"ר כאשר השקיע סכום גבוה בהסברה ובמטה העולים ופחות מדי, לטעמם, בעידוד הפעילות בשטח.

   

  "היינו צרכים עוד כמה 'ביביבוסים' כדי לחרוש את הארץ לאורכה ולרוחבה, אבל לא הסכימו לתת לכך כסף", אומר גורם במפלגה. "עתה ברור כי לו היינו משקיעים יותר בסניפים ופחות באולפנים, הינו מצליחים להביא למהפך מושלם". במטה ההסברה של הליכוד דחו את הביקורת ואמרו כי "היה שילוב טוב בי הפעילות בשטח לפעילות ההסברה והתעמולה".

   

  נתניהו, במאמץ של הרגע האחרון, ינסה להגיע לכמה שיותר סניפים מרכזיים. בבוקר הוא יסייר בירושלים, בצהריים יצביע עם רעייתו בקלפי בשכונת רחביה ובהמשך ימשיכו השניים אל סניפי המפלגה במרכז ובצפון. בשעות הלילה יגיע הזוג נתניהו לגני התערוכה כדי לעקוב אחר התוצאות ולקוות לטוב.

   

  חזור למעלה
  האיחוד הלאומי-מפד"ל
  מביאים את גוש קטיף אל הקלפי

   

  במפלגת הימין המאוחדת מחלקים כוחות ביום הבחירות, וכל מועמד הופקד על אזור אחר בארץ, הן בתוך תחומי הקו הירוק והן בשטחי יהודה ושומרון, על מנת לוודא שכל המטות פועלים כסדרם. יו"ר הרשימה, חבר הכנסת בני אלון, יגיע בשעות הבוקר להצביע בקלפי בבית אל ובאותה שעה יתייצב חבר הכנסת זבולון אורלב בבית הספר "נועם" בירושלים כדי לממש את זכותו הדמוקרטית. סמוך לשעה עשר בלילה יגיעו חברי הכנסת של האיחוד הלאומי-מפד"ל לסניף בני עקיבא סמוך לאוניברסיטת בר אילן, שם יצפו בתוצאות מדגם הטלוויזיה.

   

  כאלף מתנדבים ומערך הסעות נרחב מטעם הרשימה יסיירו ברחבי הארץ כדי הסיע את המצביעים לקלפיות. מחאת הפינוי תקבל ביטוי כאשר תושבי גוש קטיף לשעבר יגיעו לקלפיות כשעל דש חולצותיהם מדבקה עם הסיסמה "גוש קטיף - העם זוכר", בתקווה לשכנע את האזרחים ברגע האחרון למנוע גירוש נוסף, כהגדרתם.

   

  חזור למעלה
  מרצ-יחד
  מחלקים פולי קפה כדי לעורר את המצביעים

   

  "אנו מרגישים שהבוחרים הבינו מהן האלטרנטיבות שמונחות היום על הכף. הסברנו בצורה הכי ברורה שמי שרוצה לסיים את הכיבוש - מרצ עבורו היא האלטרנטיבה הטובה ביותר. מחר בערב נדע אם ניצחנו", כך אמרו במרצ רגע לפני פתיחת הקלפיות.

   

  מטה הבחירות של מרצ יחל לפעול ולקבל דיווחים על הנעשה, החל משעות הבוקר המוקדמות ועד להשלמה מוחלטת של ספירת הקולות. במקביל, תאייש מרצ כ-1,300 ועדות קלפי ובנוסף, יחלקו פעיליה במהלך הלילה רבע מליון תליוני דלתות שעליהם נכתב: "נא לא להפריע", ובצדם השני: "נא לא להפריע לממשלה להרוס את החינוך וכו'... אז תתחילו להפריע - הצביעו מרצ". במהלך יום הבחירות יקיימו צעירי המפלגה שורה של פעילויות ובכלל זה חלוקת פולי קפה כדי לגרום למצביעים להתעורר ולהצביע, חלוקת בלונים ועוד.


  יוסי ביילין ואילן גילאון. מקווים לחגוג גם בסוף היום (צילום: נועם וינד) 

   

  ראשי המפלגה יערכו סיורים בכל רחבי הארץ. יו"ר מרצ, יוסי ביילין, יצביע ברמת אביב ומשם ימשיך לביקור במטות המפלגה בנצרת, בכפרים בגליל, כרמיאל, משגב, כפר קרע, כפר קאסם, רמת השרון ותל אביב. לקראת סוף היום יגיעו ביילין ושאר ראשי מרצ למועדון "צוותא" בתל אביב, שם יעקבו אחרי תוצאות מדגמי הקלפיות השונים ותוצאות האמת.

   

  חזור למעלה
  ש"ס
  "זריזים מקדימים במצוות", תשאלו את הרב

   

  בש"ס לא משאירים שום דבר ליד המקרה ואת יום הבחירות יפתחו מנהיג התנועה, הרב עובדיה יוסף והיו"ר, ח"כ אלי ישי, בתפילה בבית הכנסת היזדים ליד ביתו של הרב. לאחר מכן ימשיך המר"ן לקלפי באיזור מגוריו כדי להצביע לפני שיתחיל הציבור לזרום למקום, בבחינת "זריזים מקדימים במצוות". לאחר התפילה יעסוק הרב עובדיה בהפצרה חוזרת ונשנית במאמיניו ללכת ולהצביע (ולהבטיח לעצמם מקום בגן העדן).


  חכו ל-SMS מאלי ישי. פעילי ש"ס בפעולה (צילום: גיל יוחנן)

   

  גם ח"כ ישי יזדרז לאחר התפילה להצביע במקום מגוריו ומשם ימשיך למטה המרכזי של המפלגה כדי לשוחח עם פעילים בטלפון. בנוסף - ברוח הזמן הזה - ישלח היו"ר הודעת sms בקולו אל המכשירי הסלולריים של הפעילים במטרה להמריצם להמשך היום. בנוגע לצפייה בתוצאות המדגם טרם החליט ח"כ ישי היכן יעשה זאת והוא מתלבט בין שהייה במחיצתו של הרב יוסף לבין המטה המרכזי.

   

  חזור למעלה
  ישראל ביתנו
  הפתעת הבחירות? מחכים לתוצאות האמת

   

  הסקרים המחמיאים של השבוע האחרון והתחזיות לפיהן מפלגתו של אביגדור ליברמן תהיה הפתעת הבחירות, לא מסנוורים אף אחד בישראל ביתנו. במפלגה מעדיפים שלא לצאת בהצהרות לקראת פתיחת הקלפיות ומעדיפים להתמקד בעבודת שטח, עד סגירת הקלפי האחרונה.

   

  היו"ר ליברמן יצביע בשעה שבע בבוקר ביישובו בנוקדים ולאחר מכן ייצא לכותל כדי לשאת תפילה. לקראת הצהריים יסייר ליברמן בבאר שבע, אשדוד וראשון לציון ובערב יחזור לבית מלון בירושלים כדי לחזות במדגמים ובתוצאות.

   

  חזור למעלה
  יהדות התורה
  "מטה שמרטפים" לעזרת האימהות

   

  חברי הכנסת של יהדות התורה מתכוונים לחרוש את המדינה ולהגיע בעיקר אל מוקדי ההצבעה של המגזר החרדי. קרוב למיליון וחצי שקלים השקיעה המפלגה ביום הבחירות, בו יופעלו אלפי פעילים - מרביתם בהתנדבות. צי גדול של אוטובוסים יובילו את בחורי הישיבות להצבעה באיזור מגוריהם וכלי רכב של אגודת יד שרה יעמדו לטובת הנכים.

   

  יהדות התורה מכינה בכל יישוב "מטה שמרטפים" עבור אמהות שיבקשו ללכת לקלפי ולהשאיר את ילדיהם בבית.

  כמו כן יוקמו שלוש מטות תפילה בבתי כנסת בירושלים ובבני ברק, שם תתקיים תפילה במהלך כל היום להצלחת המפלגה.

   

  דובר מטה הבחירות, בצלאל קהאן: "אנו מקווים להגיע למקסימום אחוזי הצבעה ברחוב החרדי ולשבור את שיא ההצבעה שנקבע בפעם הקודמת. יש ציפייה לקבל קולות גם מהציבור המסורתי. המטות ערוכים ומאורגנים ואלפי פעילים יתייצבו כבר בשעות הבוקר המוקדמות, אחר תפילת שחרית, בקלפיות ובמוקדים המרכזיים".

   

  חזור למעלה
  המפלגות הערביות
  מלחמה פנימית על הבכורה במגזר

   

  בחד"ש מתבססים על התחזית לפיה כ-70 אחוזים מהמצביעים שנתנו למפלגה את קולם בבחירות הקודמות יעשו זאת גם הפעם. בנוסף מקווים אנשי חד"ש כי קמפיין אום אל פאחם, שנועד להכניס מועמד מטעם העיר לכנסת, ייתן את אותותיו בהצבעה באזור וישמר את המפלגה ככוח המוביל במגזר. אל הקולות היהודיים מתייחסים במפלגה כבונוס ומביעים אופטימיות נוכח הקמפיין המוצלח של המועמד דב חנין ושל סרבן הגיוס, בן ארצי.

   

  יו"ר חד"ש, מוחמד ברכה, יפתח את היום בהצבעה בעירו שפרעם ולאחריה ייצא אל השטח בתקווה להספיק ולפקוד כמה שיותר יישובים במגזר הערבי. במפלגה מקווים שבעזרת הסכם העודפים עם בל"ד יצליחו להגיע לארבעה מנדטים ולהבטיח את מקומו של עפו אגבריה מאום אל פאחם בכנסת, כ"סדין אדום" מול אביגדור ליברמן (שהתמקד במסגרת הקמפיין שלו בעיר הערבית).


  טיבי וצרצור. האם האיחוד יעשה את שלו? (צילום: חגי אהרון)

   

  בל"ד, בראשות עזמי בשארה, שידרה לכל אורך הקמפיין ביטחון כי היא הכוח העולה במגזר הערבי ובמפלגה מקווים כי גם הפעם, כמו במערכות בחירות קודמות, ימשיך כוחה בכנסת לעלות. כנס הסיום המרשים שקיימה בל"ד בהשתתפות אלפי תומכים, הישרה אווירה של אופטימיות כי המפלגה, כפי שצפו סקרים רבים, תיאבק על הבכורה במגזר. את היום הבחירות יחל בשארה בהצבעה בחיפה ומשם ייצא לסיורים בשטח. התקווה היא כי חבירתן של מספר מפלגות אל בל"ד לקראת הבחירות תצליח להביא אותה לארבעה מנדטים, אך גם שלושה יתקבלו אצל בשארה וחבריו בשביעות רצון.

   

  ברע"מ-תע"ל מדגישים את העובדה כי הם היו היחידים לתרגם את סיסמאות האחדות לשותפות הלכה למעשה בין שלוש מפלגות, ומקווים כי זה מה שיחזיר לרשימה את הבכורה במגזר, כפי שהיה בכנסת ה-15. המפלגה, שהדגישה את המוטיבים האסלאמיים בקמפיין שלה, צפויה לזכות בבכורה במשולש ובנגב ואת המאמצים של השעות האחרונות היא מיקדה בגליל, כדי להילחם בחד"ש ובבל"ד הנחשבות חזקות יותר באזור זה. ראש הרשימה, איברהים צרצור, יצביע בקלפי באום אל פאחם.

   

  חזור למעלה
  שינוי
  תלונות על קיפוח מצד התקשורת

   

  אנשי שינוי, במערכת הבחירות הראשונה ללא טומי לפיד, יודעים שהפעם הם כבר לא מתמודדים בליגה של הגדולות. ולמרות זאת, דובר התנועה אורי בצרי משדר אופטימיות: "אנו מאוד מעודדים, בשלושת השבועות האחרונים נרשמו כ-100 אלף כניסות לאתר של המפלגה. עם זאת, למרות העבודה הרבה שהשקענו, נתקלנו בקשיים לא מעטים אל מול אמצעי המדיה השונים שנתנו הוראה מפורשת שלא לסקר מפלגות שאינן עוברות את אחוז החסימה".


  הנבחרת של שינוי. הפעם טומי לא בתמונה (צילום: ירון ברנר)

   

  רון לוינטל, מספר 1 בשינוי, יצביע בשעות הצהריים בבית הספר תל חי שבדרום תל אביב. יו"ר המפלגה, אהוד רצאבי, יצביע ברמת השרון. ראשי המפלגה יסתובבו בשטח, עשרות פעילים ינהלו שיחות טלפון עם מצביעים פוטנציאלים ובחיפה תעבור בין הקלפיות שיירת רכבים שתנסה לעורר את השטח.

   

  חזור למעלה
  חץ
  מתמקדים במגזר הרוסי ובמתלבטים

   

  יו"ר המפלגה, חבר הכנסת אברהם פורז, יצביע באזור מגוריו ברמת אביב ובהמשך היום יתלווה אליו לסיורי השטח בנו נדב, שהגיע במיוחד מחו"ל כדי לסייע לו. במשך כל היום יקיימו העפילים שיחות טלפון שיופנו בעיקר למגזר הרוסי ולקולות המתלבטים. חברי הכנסת של חץ ועימם פעילי המפלגה, יתפרסו בשטח בין הקלפיות ויחלקו חומר הסברתי. "יחסית לזמן הקצר שעמד לרשותנו נוכח העובדה שמדובר במפלגה חדשה, הצלחנו לנהל קמפיין בחירות למופת", אומר דובר שינוי, טיבי רבינוביץ'. "קיימת תקווה גדולה שהבחירות יסתיימו בהצלחה וכך נוכל לסיים את המהפכה החילונית בה התחלנו".

   

  חזור למעלה
  המפלגות הקטנות
  קופצים לשינקין, מבקרים במספרת "גזוז"

   

  עלה ירוק: יו"ר המפלגה, בועז וכטל, יפתח את יומו בקלפי שבאבן יהודה. משם הוא ימשיך לסיורים בקלפיות מרכזיות בגוש דן, בהן שכונת פלורנטין ורחוב שנקין. "כל קול חשוב בשביל המהפכה הירוקה של חופש ועתיד ורוד לצעירים", אמר וכטל. "אנחנו מתנדנדים ולכן כל קול חשוב כדי שהפעם נעשה זאת. אל תבזבזו את קולכם על הירוקים שירוקים מדולרים - תצביעו לנו".

   

  הגמלאים: הסקרים האחרונים מנבאים כי המפלגה תעבור את אחוז החסימה, והיו"ר רפי איתן מתכונן במרץ לקראת מה שעשוי להיות יום היסטורי מבחינתו. "עשינו מאמץ גדול והצלחנו להעביר את התודעה של נושא הגמלאים לכל רחבי הארץ, הצלחנו לעורר דיון בכל השכבות. לא משנה אם יצביעו או לא יצביעו עבורנו, את שלנו כבר השגנו בעצם העובדה שהמפלגות הגדולות העבירו את נושא הגמלאים מהשורה האחרונה במצע לשורה הראשונה". איתן יחל את יום הבחירות בהצבעה בבית הספר ארזים שברמת אביב ובמהלך היום אף יגיע למספרת "גזוז" המסמלת את אולכוסיית הצעירים המאמינים בו.

   

  הירוקים: פעילי המפלגה ייצאו רכובים על "רולר-בליידס" למסע בין הקלפיות בתל אביב - כולל ביקור בחוף הים המאולתר שהקימו ברחוב אבן גבירול - כשהם אוחזים בשלט 'הירוקים למען איכות החיים והסביבה בישראל'. יו"ר המפלגה פאר ויסנר, שיצביע בבית הספר יובל בתל אביב, ביקש מהבוחרים שלא לבלבל בין רשימתו לבין עלה ירוק: "ההבדל בינינו הוא משמעותי - הם מדברים על לגליזציה של סמים ואנחנו על איכות הסביבה".

   

  תפנית: יו"ר המפלגה

  , עוזי דיין, יצביע ביישוב כוכב יאיר ולאחר מכן ימשיך לקלפיות מרכזיות בחיפה, ירושלים ותל אביב.

   

  חזית יהודית לאומית: בבוקר יצביע יו"ר המפלגה, ברוך מרזל, במקום מגוריו בחברון. לאחר מכן יצא לסיורים מבאר שבע ועד חדרה, כאשר את עיקר המאמץ ירכז בעיירות הפיתוח ובערים המעורבות (יהודים וערבים) על מנת להביא את המצביעים לקלפי.

   

  חזור למעלה
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גיל יוחנן
  אהוד אולמרט מצביע
  צילום: גיל יוחנן
  צילום: איי אף פי
  אביגדור ליברמן מצביע בנוקדים
  צילום: איי אף פי
  צילום: עופר עמרם
  רגע לפני ההצבעה ברמת-גן
  צילום: עופר עמרם
  צילום: איי פי
  הקלפיות מחכות לכם
  צילום: איי פי
  צילום: גיל יוחנן
  ושוב - חגיגה לדמוקרטיה
  צילום: גיל יוחנן
  צילום: רויטרס
  תעמולה ברחובות. עד הרגע האחרון
  צילום: רויטרס
  מומלצים