שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מצעד המאוכזבים: "מחכים לקולות המפונים"

  באיחוד לאומי-מפד"ל מחכים לספירת קולות מפוני גוש קטיף והחיילים. פורז קיבל שיחת תנחומים ועידוד מטומי לפיד בעוד בשינוי מדברים כבר על הבחירות הבאות. ברוך מרזל הודיע שהוא אוסף כוחות, ובעלה ירוק הסיק היו"ר מסקנות אישיות. ככה זה כשמפסידים

  בצל צהלות השמחה במטות קדימה, העבודה ומפלגת הגמלאים, ישנם גם מי שמאוכזבים מאוד מתוצאות הבחירות, כפי שהן עולות מהמדגמים השונים. "מבחינתי, התוצאה מאכזבת", אמר ח"כ שאול יהלום מהאיחוד הלאומי-מפד"ל, שלפי המדגמים, לא ייכנס כנראה לכנסת הבאה. "גם מבחינת המפלגה אנחנו מצפים ליותר. צריך להמתין לתוצאות הסופיות ואת החשבונות נעשה רק אז".

   

   

  גם יושב ראש התנועה, בני אלון, אמר כי יש לחכות לתוצאות האמת. "אני מקווה שיהיו הפתעות ומציע למפלגות הימין שלא לרוץ להקים קואליציה עד תוצאות האמת. אני מאמין שאין לנו פחות מ-10 מנדטים, ואם יש צורך נשב באופוזיציה בכבוד".

   

  חבר הכנסת זבולון אורלב, מראשי התנועה, אמר כי יש להמתין והבהיר כי מבחינתו אין התאמה בין תוצאות המדגמים לבין המתרחש בשטח. "יש עוד קולות שצריך לספור", אמר. "צריך עוד לספור את קולות מפוני גוש קטיף והחיילים, שהצביעו במעטפות כפולות".


  האיחוד הלאומי-מפד"ל. בונים על תוצאות האמת (צילום: עופר עמרם)

    

  ואילו ח"כ אפי איתם פירש: "אני מעריך שאנחנו נעמוד על 11 מנדטים. אנחנו נצטרך לנתח מהם שמונת המנדטים של הגמלאים. אני מעריך שלא מעט מהקולות הגיעו מהציבור הדתי לאומי. אין ספק שאנו נותרנו מפלגת הימין המרכזית במפה הפוליטית וככזאת אנו מתכוונים לפעול".

   

  פורז בחוץ, אבל "יש עוד תקווה"

   

  על-פי המדגמים השונים, מפלגת חץ בראשותו של חבר הכנסת אברהם פורז לא עברה את אחוז החסימה. במפלגה הביעו אכזבה גדולה מהתוצאות, אך פורז ביקש להדגיש: "בסך הכל מדובר בתוצאות של מדגם - יש לנו עדיין תקווה".

   

  חבר הכנסת יוסף (טומי) לפיד התקשר לפורז וביקש לעודד אותו נוכח תוצאות המדגמים. "אני יודע שעשית כמיטב יכולתך ואני מעריך את זה", אמר לפיד. "אני מצטער שאלו התוצאות".

   

  גם מפלגתם לשעבר של השניים, מפלגת שינוי, ככל הנראה לא תצליח לשלוח נציגים לכנסת. במפלגה קיבלו באכזבה את תוצאות המדגמים, אך עם זאת אמרו: "שינוי קמה לפני 30 שנה ותמשיך להתקיים עוד 30 שנה לפחות. נמשיך לשמור על סדר יום אזרחי ונחזור בבחירות הבאות". 

   

  השאיפות התאדו

   

  גם בעלה ירוק הביעו אכזבה מתוצאות המדגמים. יושב ראש המפלגה, בועז וכטל, אמר כי הוא מצטער על כך שהתנועה לא הצליחה לעבור את אחוז החסימה וכי הוא שוקל להסיק מסקנות אישיות ולפרוש מההנהגה.

   

   

  וכטל גם לא ויתר על האידיאולוגיה התנועתית והסביר: "צריך לזכור שקנביס זה תרופה טובה מאד להרבה כאבים, שיכולה להחליף תרופות אחרות. לצערי גם הציבור לא זוכר שמעבר לנושא הלגליזציה של סמים אנו עוסקים גם בזכויות בעלי חיים, איכות הסביבה ונושאים רבים נוספים".

   

  מיד לאחר שסיים להתראיין לתקשורת התקשר וכטל לאמא. לאחר מכן הודה לפעילי התנועה על עבודתם הקשה ואמר להם שהוא אוהב אותם. שחר בן פורת, מתאם התקשורת של התנועה אמר: "אני לא חושב שטעינו, אבל אני כן חושב שאנחנו מקדימים את זמננו. בכל מקרה, אנחנו נמשיך עד שנגיע למטרה".

   

  גזבר המפלגה, ברק לייבוביץ', סיפר כי הסכום שהוצב להם לצורך הקמפיין הוא 15 אלף שקל בלבד: "התקשורת אוהבת את הסטריאוטיפ של עלה ירוק כסטלנים. זה טוב וזה נותן חשיפה. אבל אנחנו לא עוסקים רק בלגליזציה של סמים. החשיבה שלנו מתקדמת וכנראה שהפרי עדיין לא בשל, וזה יקרה בסוף, זו תודעה שמחלחלת". 

   

  ומה עם מרזל?

   

  יושב ראש חזית לאומית יהודית, ברוך מרזל, אמר כי למרות שעל-פי המדגמים מפלגתו לא עברה את אחוז החסימה, בכוונתו להמתין לתוצאות האמת ולהמשיך בדרך אליה יצא. לדבריו, "אנחנו אוספים כוחות ומגבשים ימין אחר. אנחנו לא פועלים בשביל הכנסת, אלא מתוך אמונה". 

   

  בהכנת הידיעה השתתפו אפרת וייס, דנה לוי, ורד לוביץ' ושרון רופא-אופיר
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עופר עמרם
  מאוכזבים באיחוד לאומי-מפד"ל
  צילום: עופר עמרם
  צילום: ניב קלדרון
  מסקנות אישיות. וכטל
  צילום: ניב קלדרון
  מומלצים