שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הגמלאים: עמדות מדיניות? חכו לישיבת הסיעה
  אחרי ההישג הגדול בבחירות, במפלגת הגמלאים נאלצים עכשיו לברר לעצמם גם מהן עמדותיהם המדיניות והביטחוניות, ואיזה הרכב קואליציוני עדיף להם. יצחק גלנטי, במקום החמישי: "לדעתי ליברמן קיצוני מדי. מצד שני, אני לא פוסל אף אחד, גם לא את ש"ס"

  יום אחרי שרשמו אתהפתעת הבחירות עם 7 מנדטים, הגמלאים מתחילים להרהר בפאזל הקואליציוני. מה דעתם על תוכנית ההתכנסות של אולמרט ומהן עמדותיהם המדיניות והביטחוניות? "צריך להמתין לישיבת הסיעה", הם אומרים. 

    

  בבחירות הקודמות הם הצביעו למפלגות שונות, ביניהן העבודה, הליכוד ושינוי. הפעם, הם אומרים, העניין היחיד שיעמוד לנגד עיניהם בכניסה לקואליציה יהיה טובת הגמלאים.

   

  יצחק גלנטי (69), מספר 5 ברשימה, תושב נשר, מייסד ויו"ר עמותת גמלאי חברת החשמל, הצביע בבחירות האחרונות למפלגת שינוי. לדבריו, הדבר לא יפריע לו לשבת עם ש"ס או אביגדור ליברמן. בנוגע להרכב הקואליציה המועדף עליהם הוא אומר: "לא הייתי מוכן להתחייב ולהתייחס לשאלה הזאת, כי עוד לא ישבנו יחד להחליט על עמדתנו. אולם דעתי הפרטית לגבי ליברמן היא שזה קיצוני לשבת איתו. מצד שני, אני לא פוסל אף אחד, גם לא את ש"ס. אנחנו אוסף של אנשים ולכולנו יש מטרה – לקדם את האינטרסים של הגמלאים. מבחינה כלכלית-חברתית אנחנו רחוקים מלהיות קפיטליסטים, והרבה יותר מזוהים עם הצד הסוציאליסטי".

   


  נבחרת מנצחת. צילום: יריב כץ

   

   

  הבא אחריו ברשימה הוא אלחנן גלזר (59), יו"ר עמותת גמלאי התעשייה האווירית מראשון-לציון. כל חייו הצביע גלזר למפלגת העבודה, אולם הוא אינו פוסל ישיבה עם מפלגות ימניות. גלזר: "יש לנו רק קו אחד אדום, והוא – מי שיתקן את עוולות הגמלאים – איתו נשב. לגבי החזרת השטחים, הסיעה תתכנס בשבוע הבא ונשב ונדון בעניין, וזה יהיה קו המפלגה. מבחינה חברתית, אני ארצה לתקן את כל העוולות של הגמלאים בארץ. אנחנו נשב עם כל מי שיתמוך בנו, גם דתיים וימין קיצוני. הייתי בעבודה, אבל עכשיו כבר לא. היום אני מפלגת גמלאים, ולאחר דיון דמוקרטי בסיעה החברים וראש הסיעה יביעו את דעתם, ונראה מה קורה על פי הרוב".

   

  לעומתו, יצחק זיו (68) שבמקום הרביעי, ממלא-מקום יו"ר ארגון גמלאי בזק, ותושב רמת גן, הצביע בבחירות הקודמות לליכוד. "בנושא עמדותנו המדיניות, רק החלטת הסיעה, שתתגבש בשבוע הבא, היא הקובעת", הוא אומר. "בבחירות הקודמות הצבעתי לליכוד ואחרי שכל העסק התפרק אני כבר לא איתם. חלק מהתקופה בה הייתה לי אפשרות הצבעה הייתי עם המפד"ל. כרגע הקמנו מפלגה למטרה אחת בלבד, לגבי ישיבה עם מי ואיך – הסיעה תחליט".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יריב כץ
  החגיגות
  צילום: יריב כץ
  צילום: איי פי
  יו"ר המפלגה, רפי איתן
  צילום: איי פי
  מומלצים