שתף קטע נבחר

עתירה: לחייב המדינה לטהר מתחם תעש בהרצליה

עמודתת אדם טבע ודין ותושב נוף ים טוענים: המתחם הוא פצצה מתקתקת שמהווה סיכון ממשי לציבור. על האוצר להפנות תקציבים לאלתר לניקוי הקרקע המזוהמת

עמותת אדם טבע ודין ותושב נוף ים, דרור עזרא, עתרו היום (ב') לבג"ץ כדי שיחייב את הרשויות להפנות תקציבים לאלתר לניקוי הקרקע המזוהמת במתחם תעש לשעבר בשכונת נוף ים בהרצליה.

 

העתירה הוגשה נגד שר האוצר, מינהל מקרקעי ישראל, שר הביטחון, התעשייה הצבאית, השר לאיכות הסביבה ונציב המים בשל המחדל הנמשך והעדר הטיפול במתחם, שהוא אתר מזוהם בחומרים מסוכנים ורעילים רבים ביניהם גם חומרי נפץ, אסבסט וחומרים מסרטנים. מדובר במתחם הנמצא בקרבת בתי תושבים הגורם לסיכון מיותר לחיי אדם ולסביבה.

 

"מתחם תעש נוף ים הינו למעשה פצצה מתקתקת, אשר מהווה סיכון של ממש לחיי תושבי השכונות הסמוכות ולמבקרי הסביבה, הוא מהווה סכנה לזיהום קידוחי מי שתיה בסביבה ולרוחצים בים בחופים הסמוכים", נאמר בעתירה.

 

בעתירה נאמר, כי כיום מסרב האוצר לתקצב בתוקף את עבודות הטיהור והטיפול במתחם, בטענה כי לא קיימת "כדאיות כלכלית", עד לאישורן של תוכניות נדל"ניות במתחם ובסמוך לו, אשר יהוו מקור מימון לעבודות הטיהור. במצב זה תושבי האזור הינם בני ערובה והפעלת לחץ לאישור תוכניות פיתוח במתחם כאמצעי לשיקומו הינה פסולה.

 

בעתירה מתבקשים המשיבים (שר האוצר, מינהל מקרקעי ישראל,שר הביטחון, התעשייה הצבאית ) להשיב גם מדוע אינם פועלים לביצוע הפעולות הדרושות לטיפול, טיהור, פינוי, ניטור וכדומה של המתחם למניעת סיכון בריאותו של הציבור, ומדוע אינם מונעים מהציבור להיכנס למתחם על ידי סגירת המתחם הפרוץ.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דרור עזרא, מפלגת הירוקים
מתחם תעש בנוף ים
צילום: דרור עזרא, מפלגת הירוקים
מומלצים