שתף קטע נבחר

מפקד מערך ה"חץ" הודח בגלל "בנק ההשקעות"

האלוף שקדי הדיח את הקצין, בדרגת סגן-אלוף, לאחר שאחד מפקודיו השקיע עבורו סכומי כסף גדולים בבורסה. הפרשה נחשפה ב"ידיעות אחרונות"

קצין בדרגת סגן-אלוף המשרת בחיל האוויר הודח מתפקידו, לאחר שהשקיע סכומי כסף גדולים "בבנק השקעות" בבורסה שניהל פקודו, קצין בדרגת רב-סרן. על ההדחה החליט היום (ד') מפקד חיל האוויר, האלוף אליעזר שקדי.

 

ההחלטה על הדחתו של הקצין, המשמש כמפקד יחידה של כוחות הנ"מ העוסקת בפרוייקט "החץ", היא למעשה השיא במלחמה שמנהל באחרונה האלוף שקדי באירועים ש"חרגו מנורמות ההתנהגות המצופות מאנשי חיל האוויר", כדבריו.

 

הקצין המודח יישאר אמנם בחיל, אולם לא יוכל לשמש בתפקיד פיקודי במשך שנתיים, זאת מאחר "שהמעשה אינו מתיישב עם יחסי מפקד-פקוד, פוגע בהיררכיה הפיקודית ומערב שיקולים זרים ביחסים שבין מפקד לפקודו ונחשב להתנהגות שאינה הולמת מפקד בצה"ל". יש לציין שהקצין המודח וחבריו, חלקם אף הם משרתים בחיל האוויר וכן אזרחים, השקיעו אצל "מנהל בנק ההשקעות" סכומי כסף גדולים למטרות רווח אישיות לאורך שנים. "מנהל הבנק" שעניינו מצוי בחקירה בימים אלה גרף רווח ניכר מההשקעות, רכש לעצמו ציוד יקר, אולם באחרונה איבד את כל הכסף.

 

הפרשה התגלתה על ידי המפקדים, פורסמה לראשונה ב"ידיעות אחרונות" ובעקבות זאת נפתחה חקירת מצ"ח. מדובר במסר ברור של מפקד חיל האוויר לפקודיו, שכן הדחת קצין בכיר בדרגת סגן אלוף נחשבת לנדירה בכל הקשור להיבט משמעתי.

 

פרשת "בנק ההשקעות" אינה היחידה שמעיבה על חיל האוויר באחרונה. לפני כשלושה חודשים נחשפה ב-ynet לראשונה פרשת הטייס, קצין בדרגת סגן, שהציץ למקלחות של חילות בעקבות "מועקה שחש בתקופת ההתנתקות", לאחר מכן הודו טייסי מסוקי קרב כי בילו עם נערות מקומיות במהלך מסע צבאי בפולין לזכר קורבנות השואה, ובשבע שעבר נעצרו שני נגדים מבסיס של חיל האוויר במרכז הארץ בחשד להונאה במאות אלפי שקלים.

 

האלוף שקדי הדגיש במסר שהעביר לאחרונה לכלל המפקדים בחיל האוויר כי לא יעבור לסדר היום על מקרים של חריגה מהנורמות הראויות, כל מקרה יטופל "בצורה נחושה, עניינית והוגנת, וכן גם בנקיטת צעדים אישיים משמעותיים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב גוטרמן, דובר צה"ל
מפקד חיל האוויר שקדי
צילום: יואב גוטרמן, דובר צה"ל
צילום: עטא עוויסאת
אילוסטרציה
צילום: עטא עוויסאת
מומלצים