שתף קטע נבחר

אירו-סאט רכשה את קולנוע ת"א ב-8.3 מיליון דולר

המתחם הקולנוע, שנסגר באמצע שנות ה-90, ושועבד לבנקים, נרכש על ידי אירו-סאט של אברהם נמדר ורני פלד. על המתחם, בן 2 הדונם, יוקם מגדל מגורים

תם פרק בהיסטוריה של תל אביב. חברת אירו-סאט, שעברה באחרונה לשליטת היהלומן אברהם נמדר ורני פלד, רכשה את מתחם "קולנוע תל אביב" ברחוב פינסקר בעיר. 

 

החברה חתמה אתמול (ד') על הסכם עם בעלי המתחם - רב-רון להשקעות, אילנות אביב והחברה הזרה ה.י.ו. אסטבלישמנט, לרכישת המתחם תמורת 8.3 מיליון דולר.

 

המתחם, המשתרע על שטח של 2 דונם, משועבד כיום לבנקים ותמורת הרכישה תשולם להם לטובת ביטול השיעבודים. על פי ההסכם המוכרים ישתתפו אף הם בהסרת השיעבודים וישלמו לבנקים חצי מיליון דולר.  

 

על פי התוכנית, המתחם מיועד לבניית מגדל מגורים ובימים אלה פועלת עיריית תל אביב לשינוי התב"ע (תוכנית בניית עיר) ולהגדלת זכויות הבנייה במתחם ל-300%.  

 

קולנוע ברמה בינלאומית

 

"קולנוע תל אביב" נפתח באוקטובר 1957 וסימל בעיני רבים את "המהפך" בחיי התרבות של תל אביב. בית הקולנוע שנחשב אז מפואר, החליף את בתי הקולנוע הקטנים והאפרוריים, עם כסאות עץ שוברי הגב. השינוי היה משולב: בניין גבוה המכוסה מוזאיקה, אורות אדומים "רצים" מקצה לקצה, דלתות זכוכית יקרות, כורסאות נוחות ותשומת לב לעיצוב הפנימי. בקיצור - קולנוע ברמה בינלאומית. 

 

אולם הרמה הגבוהה לא נשמרה, הסרטים שהוקרנו בו השתנו ואז גם החלה דעיכתו. בשנת 1978 רכשה "רב-רון להשקעות" את הקולנוע מחברת פוקס המאה ה-20, והוא נסגר באמצע שנות ה-90 ומאז אינו בשימוש.

 

אירו-סאט וגלובוס יקימו "סינמה סיטי" בגרמניה

 

השבוע הודיעה אירו-סאט כי היא חוברת ליורם גלובוס להקמת שורה של מרכזי בידור בסגנון מתחם ה"סינמה סיטי" באירופה. בחודשים הקרובים צפויה הקבוצה להקים מתחם ראשון מסוג זה בגרמניה, והוא יכלול שמונה-תשעה בתי קולנוע, בהם גם קולנוע תלת-מימדי וכן מרכז למסחר, בידור ופנאי. לשם כך, הקימו גלובוס ואירו-סאט הציבורית חברה משותפת בשם גלובוס מרכזי בידור, אשר תוחזק על ידם בחלקים שווים. היקף ההשקעות שמתכננת השותפות החדשה עומד על עשרות מיליוני דולרים.

 

על פי ההסכם שנחתם בין אירו-סאט לגלובוס, תעמיד אירו-סאט לחברה החדשה הלוואת בעלים בהיקף של 500 אלף דולר, כאשר גלובוס תתרום את הידע המקצועי שצברה בתחום בתי הקולנוע. עבור אירו-סאט מדובר במקפצה משמעותית לפעילות בחו"ל.

 

בפברואר 2006 השתלטו פלד ונמרוד על שלד החברה הציבורית אירו-סאט (לשעבר טל כבלים), ורכשו מהאחים אליהו ועזרא קחטן את מתחם "הבור" בפינת הרחובות פרישמן-דיזנגוף בתל-אביב, תמורת 14.8 מיליון שקל. במתחם מתכננת אירו-סאט להקים מגדל מגורים יוקרתי בן 25 קומות, בהשקעה של עד 18 מיליון דולר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קולנוע ת"א. במקומו יקום מגדל
צילום: עומר הכהן
קולנוע מצופה מוזאיקה
צילום: עומר הכהן
מומלצים