שתף קטע נבחר

גילי חסקין עם שובו: זה המקום הכי משמח בעולם

מדריך הטיולים ששב לארץ אחרי שלושה חודשים וחצי בהם היה מעוכב בהודו, לא הסתיר את התרגשותו לנוכח קבלת הפנים החמה בנתב"ג: "ככה קיוויתי שזה יראה, זו היתה הפנטזיה הכי פרועה שלי בחיים". על מה שעבר בהודו הוא סיפר: "נתקלתי שם גם ברשעות, גם באטימות וגם בחמלה רבה"

"מכל המקומות בעולם שנסעתי אליהם, זה המקום הכי משמח שהגעתי אליו". כך אמר בצהריים (ה') מדריך הטיולים גילי חסקין עם נחיתתו בנתב"ג. חסקין, שהתקבל על ידי בני משפחה וחברים נרגשים שחיכו לו כשלושה חודשים וחצי, אמר בהתרגשות מול שורה ארוכה של מצלמות שהמתינו לו: "ככה קיוויתי שזה יראה, זו היתה הפנטזיה הכי פרועה שלי בחיים. עוד בבית הסוהר, ברגעים הקשים, זה היה החלום הכי פרוע שלי. חלמתי על קבלת פנים חגיגית, אבל לא כזאת".

 

השיבה הביתה. צילום: ירון ברנר 

 

לדבריו, "אחד הדברים שהכי התחזקו אצלי בתקופה הזאת היו כל אותם הדברים שאנו רואים כמובן מאליו – משפחה, חברים ואפילו מולדת – שאלו כל אותם הדברים ששווה לך לחיות למענם".  

 

חסקין ניצל את ההזדמנות להודות לכל מי שסייע לו לאורך כל התקופה בה היה מעוכב בהודו. "יש לי הרבה דברים טובים לחומר לאנשי משרד החוץ, ולשורה של פוליטיקאים שרקמו קואליציה מימין לשמאל. נתקלתי גם בהרבה הודים טובים, שכן ארוע כזה קפקאי מושך התייחסות קיצונית. נתקלתי בסיטואציה שכוחות חיצוניים מנענעים את חיי כמו מריונטה. נתקלתי בהודו גם ברשעות, גם באטימות וגם בחמלה רבה. החל מהשגריר ההודי שפעל בישראל רבות וכלה בהודים רבים וטובים שסייעו לי".

 

כשנשאל חסקין האם בכוונתו לחזור להודו הוא אמר: "אלה היו ארבעה חודשים קשים מאוד ועוד מוקדם לצאת בהצהרות בעניין זה. זו היתה התנסות שאפשר וכדאי לוותר עליה, אך גם משהו שלא אשכח לכל החיים".  

 

בין יתר חבריו של חסקין המתינו לו גם מספר מטיילים, שהשתתפו לאורך השנים בקבוצות אותן הוא הדריך. "אחד הדברים הכי טובים אלה המטיילים שאני מלווה אותם כבר כמה שנים, אני רוצה לנצל את הבמה הזאת ולהודות למעגל הרחב של הציבוריות הישראלי", הוא אמר.

 

שעה ארוכה בטרם נחת מטוסו של חסקין שהגיע מעמאן לישראל המתינו בציפייה דרוכה בני משפחתו עם שלטים ובלונים, כשהם מתקשים להסתיר את השמחה שהגיע סוף סוף היום לו ציפו במשך זמן רב כל כך. "הרגע שבו התחלתי לעכל היה בעת שקיבלתי את הודעת ה-SMS שהוא חופשי בסרי לנקה" אמרה אחותו, מימי חסקין.

 

בין הממתינים היו גם אביו של חסקין שהיה איתו בעת שנעצר בהודו ולאחר שבתיקו נמצא כדור של רובה. "בהתחלה חשבנו שזה עניין של דקות עד שגילי ישתחרר, אחר כך שעות ואחר כך ימים. לא תיארנו לעצמנו שזה יימשך זמן רב כל כך". לאחר שחסקין נחץ סוף סוף בנתב"ג לא יכלו חלק מקרוביו להתאפק עוד ופרצו בבכי של שמחה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
חסקין בנתב"ג. "זו הפנטזיה"
צילום: ירון ברנר
צילום: ירון ברנר
קבלת הפנים
צילום: ירון ברנר
מומלצים