שתף קטע נבחר

התינוק שהוכה על-ידי אביו מת בבית-החולים

במשך כמה ימים נאבקו הרופאים בהדסה על חייו של תינוק בן 3 חודשים, שכל חטאו היה בכי מתמשך. הלילה נשם את נשימותיו האחרונות. כתב האישום נגד האב ישונה מהתעללות להריגה

התינוק בן השלושה חודשים מירושלים, שאביו נאשם בהתעללות בו, מת הבוקר (ב') בבית החולים הדסה עין כרם בעיר. כבר אמש קבעו הרופאים במחלקה לטיפול נמרץ ילדים את מותו המוחי. בעקבות מות התינוק הגישה פרקליטות מחוז ירושלים בקשה לבית המשפט המחוזי לתקן את כתב האישום נגד האב להריגה. כמו כן מבקשת הפרקליטות להסיר את צו איסור הפרסום על התיק.

 

לפני כשלושה חודשים נולד לאב בן ה-19 ולאשתו בן עם מום בשרירי הצוואר. על פי כתב האישום שהוגש נגד האב אתמול בבית המשפט המחוזי בירושלים, כשהיה התינוק בן מספר שבועות החלה ההתעללות מצד האב: הוא סטר לתינוק, נשך אותו, צבט אותו בפניו ובצוואר, במקום בו הוא סובל מהמום. "האב עשה את המעשה מתוך כעס על בכיו של התינוק, וכתוצאה ממעשיו אלה נגרמו לו שטפי דם בפניו", נכתב בכתב האישום.

 

החודש, בעת שהיה לבד בבית עם בבנו הפעוט, התעלל בו שוב האב משום שהבן הפעוט הפריע לו לישון. הפעם הוא לא

הסתפק בסטירות ובנשיכות, כפי שנהג עד כה - אלא טילטל את בנו בחוזקה עד שנשמט מידו וראשו נחבט בקיר. התינוק פונה לבית החולים הדסה במצב אנוש. כאמור, בעת הדיון אתמול על הארכת מעצרו של האב הודיע עורך הדין ניק קאופמן כי הרופאים קבעו שהתינוק מת מוות קליני. בית המשפט האריך מעצרו של האב עד ל 25 בחודש.

 

השכנים: מדובר בבחור עדין, לא ייתכן שהוא עשה זאת

 

האב המכה, אשר פרטיו עדיין אסורים לפרסום, הינו ממשפחה ירושלמית שורשית הנחשבת מיוחסת בעולם החרדי. אותם שכנים מעידים כי מדובר בבחור עדין ולדבריהם קשה להם להאמין שהוא עשה את המעשים המיוחסים לו. לטענתם, ייתכן כי הודאתו בהכאת התינוק נמסרה תחת לחץ .

 

משפחתו של האב ניסתה במהלך השבוע האחרון לגייס מומחים שיבדקו את התינוק על מנת לסתור את טענות המשטרה. בין היתר פנתה המשפחה אל פרופסור יהודה היס מהמכון הפתולוגי באבו כביר כדי שיחווה דעה משפטית בנושא. בנוסף נעשתה פניה אל הרב יצחק ויס, שעומד בראש בית הדין של העדה החרדית בירושלים ונחשב לבעל השפעה ברחוב החרדי, על מנת שיעזור למשפחה.

 

מנהל היחידה לטיפול נמרץ ילדים בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, ד"ר עידו יציב, סיפר שהתינוק הגיע למחלקה ביום ראשון האחרון כשהוא מחוסר הכרה ומונשם. סימני חבלה ניכרו על פניו, בעיקר שטפי דם באזור השמאלי של הראש. "התינוק סבל מנזק כתוצאה ממכה חזקה. ילד כזה, בסך הכל בן שלושה חודשים לא קופץ לבד. או שנפל או שקיבל מכה", אמר אתמול ד"ר יציב.

 

היום הדגיש ד"ר יציב: "המשפחה ביקשה שלא לנתק את התינוק מהמכשירים, אך אני עצמי קבעתי פורמלית את מותו כבר אתמול בצהריים בשעה 13:50". ממחלקת טיפול נמרץ ילדים נמסר כי ניתנה למשפחתו של הפעוט הרשות להימצא במשך כל זמן האשפוז ליד מיטתו על מנת שלא יעלה בליבם החשד שמא עשה בית החולים צעד כלשהו בניגוד לרצונם.

 

בעת הארכת מעצרו של האב, סיפרה ל-ynet קצינת חקירות אלימות במשפחה במחוז ירושלים, רב סמל בכיר, עליזה ארוך: "זה אחד

 המקרים הקשים שנתקלנו בהם משום שמדובר במשפחה נורמטיבית. לאב אין בעיות נפשיות ולא בעיות סמים. האב היה מודע למעשיו.

 

"בתחילה הכחיש את הדברים ורק אחר כך תיאר כיצד נהג להכות את בנו. הוא סיפר שהפעוט הפריע לו לנהל חיים כפי שרצה. לאב אין עבר אלים אך מהחקירה עולה כי הוא נהג להכות גם את אשתו וברגע שלא היה מצליח לישון, היה מאבד את עשתונותיו. האב היכה את בנו אם באמצעות נשיכות, צביטות ואגרופים וגרם לו לשטף דם בעין".

 

השתתפה בהכנת הידיעה: טל רוזנר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יואב גלאי
האב. כתב האישום יתוקן להריגה
צילום: יואב גלאי
מומלצים