שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ילדה פלסטינית בת 9 נהרגה ואמה נפצעה מפגז צה"ל
  בימים האחרונים מסלים צה"ל את פעילותו נגד יורי הקסאם. התושבים בשטחים שמהם משוגרים הקסאמים משלמים את המחיר. אחר הצהריים נחת פגז על בית בצפון הרצועה, ילדה נהרגה ו-12 מבני משפחתה נפצעו - ביניהם אם המשפחה, בחודש השמיני להריונה, שנפצעה אנוש. גורמים בצה"ל: "צר לנו, אך מי שמאלץ אותנו לבצע ירי לפאתי אזורים מיושבים אלה הם אירגוני הטרור". הרשות דרשה ממועצת הביטחון לנקוט צעדים נגד ישראל

  הפלסטינים בעיירה בית להיא שבצפון הרצועה מדווחים כי ילדה פלסטינית בת 9 נהרגה אחר הצהריים (ב') ו-12 בני אדם, מרביתם ילדים בני משפחה אחת, נפצעו, לאחר שפגז של צה"ל נחת על ביתם בעיירה שבצפון הרצועה.

   

  לדברי הפלסטינים, הילדה הדיל ר'בן, היתה בביתה יחד עם אחיה ואחיותיה כאשר הפגז נחת ופגע ישירות בבית. הילדה נהרגה במקום, וכל אחיה ואחיותיה ובני המשפחה שהיו בבית נפצעו מן הפגז, חלקם פצעים קשים. גם ספייה, אם המשפחה, הנמצאת בחודש השמיני להריון, נפצעה בגולגולתה, והרופאים מגדירים את מצבה כאנוש. הרופאים עדיין לא קבעו את מצב העובר ואם קיימת סכנה לחייו. מצבם של יתר בני המשפחה מוגדר כבינוני. שכני המשפחה מדווחים כי הבית נהרס כליל.

   

  פלסטינים מדווחים כי הבית נפגע קשות וכי בני המשפחה כולם נפגעו מרסיסים. אתמול והיום דיווחו הפלסטינים על כ-30 פצועים מירי הפגזים של צה"ל.


  ילדים מפונים מהבית שנפגע. צילום: רויטרס

   

  הפלסטינים דיווחו כי עשרה פגזי ארטילריה פגעו בבית משפחת ר'בן. בצה"ל בודקים עדיין את הדיווח על מותה של ר'בן. גורמים בצה"ל אמרו כי המקום בו נפגעה הילדה הוא שטח ממנו פועלים ארגוני הטרור ומשגרים רקטות קסאם. "צר לנו על כל פגיעה באזרחים, זאת לא הכוונה, אבל מי שמאלץ אותנו לבצע ירי לפאתי אזורים מיושבים אלה הם אירגוני הטרור", אמרו הגורמים.

   

  עם זאת אמר ל-ynet קצין בכיר כי פגיעה בילדים ותמונות כפי שנראו אחר הצהריים עשויות לפגוע בלגיטימציה הגבוהה ממה נהנית ישראל בפעילות נגד הקסאם. "זאת בדיוק הדילמה הגדולה", אמר. "אם לא נגדיל את גבולות הגזרה ונבצע ירי לכל אזור בו נמצאים המחבלים, הדבר יפגע במטרה שלנו לצמצם את הירי, מנגד אין כוונה להרוג ילדים. המחבלים עושים בהם שימוש ציני וחמור".

   

  גורמים בצה"ל אמרו כי מהאזור אליו נורו הפגזים נורו במהלך היום רקטות לעבר ישראל, חלקן נפלו בשטחים פתוחים הנגב המערבי. "התושבים יודעים שהמחבלים פועלים משם ושצה"ל יורה בחזרה. הפצנו כרוזים לתושבים, הסברנו להם שאלה אזורי סכנה", אמרו הגורמים. עוד ציינו כי המחבלים נוהגים לבצע ירי בכוונה תחילה מאחורי בית בודד, כדי להפוך אותו ובעיקר את אנשיו למגן אנושי. "האזור המיושב שנדרש להתפנות הוא מאוד מצומצם, הכרוזים שהופצו לא היו לקישוט, אלא בכוונה אמיתית להזהיר את התושבים, שהם עצמם נופלים קורבן של חוליות הטרור".

    

  היום דיווחו הפלסטינים כי צה"ל ממשיך לירות ארטילריה ופגזי טנקים וכן לירות מהים לעבר יעדים פלסטינים בצפון הרצועה ובדרומה. אחד היעדים שצה"ל ירה לעברם הוא מחנה אימונים של גדודי אבו-ריש המזוהים עם הפתח, אולם לא דווח על נפגעים באירוע הזה.

   

  בצלם: "ישראל נושאת באחריות"

   

  ארגון "בצלם" מסר בעקבות התקרית כי ישראל נושאת באחריות המשפטית להשלכות האירוע. בהודעת הארגון נמסר כי "הריגת הילדה היא תוצאה בלתי נמנעת של צמצום טווח הביטחון לירי הפגזים מבתי האזרחים".

   

  הרשות הפלסטינית דרשה ממועצת הביטחון של האו"ם לנקוט צעדים חריפים נגד ישראל בעקבות הגברת תקיפותיה ברצועה ובגדה. "אסור לקהילה הבינלאומית לעמוד מנגד בזמן שנשים, גברים וילדים, נהרגים ונפצעים", אמר איאד מנסור, המשקיף מטעם הרשות באו"ם.

    

  בצה"ל ציינו בסוף השבוע השלמת שיגורם של אלף פגזים בשבוע בודד לעבר הרצועה, בתגובה לירי הקסאמים. במלחמה שמתנהלת לאחרונה בין צה"ל

  לבין יורי הרקטות, נראה שהתושבים הפלסטינים שנמצאים בטווח האש, נשכחו. הם סופגים פגיעות מרסיסים ובתיהם מחוררי ירי. בצה"ל מגיבים: "אין שום כוונה לפגוע בריכוזי אוכלוסיה או באזרחים, וצר לנו על כל פגיעה שכזאת".

   

  שטחי צפון הרצועה הפסיקו להיות שטחי מגורים. בין החמושים הפלסטינים לפגזים הישראליים, התושבים מספרים על תחושה של חיים במטווח, ועל פחד תמידי. "החיים בשבועות האחרונים הם לא טבעיים. זה סרט מלחמה, סרט אימה שרק הופך ליותר מפחיד", אמר אוסמה אל בידי, בן 27, תושב בית להיא. לדבריו, "לאן שלא תלך, יש בתים עם רסיסים. בתים מחוררים, בתים שניזוקו. חלק מהבתים לא מאוכלסים כי עשרות משפחות עזבו. איך המשפחות האלה יחזרו לבתים שלהם במצב הזה?" הוא שואל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "ילדה פלסטינית בת 9 נהרגה ואמה נפצעה מפגז צה"ל"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פינוי ילדה שנפצעה
  צילום: רויטרס
  צילום: אנה ברוש, דובר צה"ל
  הירי הארטילרי
  צילום: אנה ברוש, דובר צה"ל
  מומלצים