שתף קטע נבחר

בעל רצח את אשתו לעיני ילדיו והתאבד

גבר רצח את אשתו ולאחר מכן התאבד בדירה באור יהודה. שישה משבעת ילדיהם של בני הזוג, בגילאי שנתיים עד 16, היו עדים לטרגדיה. הפרמדיק: "ראינו את הזוועה מול עיננו. בני הזוג התבוססו בדמם, וילדיהם צרחו מעליהם". מתברר שהשכנים הזעיקו את המשטרה רק כעבור חצי שעה של צעקות

רצח אכזרי לעיני הילדים: איילו בז'ה (46) רצח אמש (ו') את אשתו אדלו (42) והתאבד בדירה ברחוב אסירי ציון באור יהודה לעיני שישה מבין שבעת ילדיהם, בגילאי שנתיים עד 16. ילד נוסף שיחק באותה השעה כדורסל במגרש סמוך. במשטרה אומרים שהסיבה לרצח היא ויכוח שפרץ בין בני הזוג לאחר שהאישה סירבה לאפשר לבעל לשתות אלכוהול. על קירות הדירה נותרו תמונות הילדים היתומים שהועברו לקרובי משפחתו של הבעל בפיקוח גורמי רווחה.

 

סמוך לשעה 22.30 התקבל דיווח במשטרה על צעקות שנשמעות בדירה באור יהודה. השכנים סיפרו מאוחר יותר שהזעיקו את המשטרה רק לאחר חצי שעה של צעקות. כוחות משטרה רבים הגיעו למקום ולעיניהם נגלה מראה קשה. שני בני הזוג, עולים מאתיופיה, נמצאו כשהם דקורים. 


זירת הרצח (צילום: תומריקו) 

 

צוותי מד"א ירקון שהגיעו למקום החלו לטפל בשניים. לאחר פעולות החייאה אינטנסיביות הם הועברו לבית החולים תל השומר, שם מתו מפצעיהם.

 

פרמדיק מד"א, אסי דבילינסקי, שהגיע למקום, סיפר: "עלינו לבית ושם ראינו את הזוועה מול עיננו. מצאנו זוג כאשר שניהם מתבוססים בדמם, וילדיהם צורחים מעליהם. פיצלתי את הצוות הרפואי לשניים – אחד לגבר והשני לאישה. האישה סבלה מדקירות בבטן, בחזה ובפנים והגבר מפגיעות בחזה בעיקר ובבטן. לאחר פעולות החייאה העברנו את שניהם במצב קריטי לתל השומר. בזמן שטיפלנו בשניים, המשטרה סגרה את הילדים בחדר כדי למנוע מהם מלראות את המראות הקשים. כל הסלון היה מגואל בדם, מקרה כזה הרבה זמן לא ראיתי".

 

מתחקור ראשוני עולה כי במהלך הקטטה שפרצה בין בני הזוג, דקר הבעל את האישה ולאחר מכן דקר את עצמו. למקום הוזעקה על ידי המשטרה פקידת סעד שתטפל בילדים. הילדים הועברו לתחנת המשטרה כדי שלא יראו את כתמי הדם בדירה. שניים מהם לומדים בפנימייה והגיעו לחופשת חג שנגמרה באירוע האלים.

 

מפקד משטרת מסובים, רב-פקד רונן יפת, אמר ל-ynet: "מעולם לא היו תלונות במשטרה על אלימות בין בני הזוג. כאשר צוותי המשטרה הגיעו

 למקום התגלה מחזה קשה, כאשר בני הזוג שרועים ופצועים באורח אנוש על רצפת הסלון. השוטרים שהגיעו לזירה לקחו מיד את הילדים שהיו בסלון וסגרו אותם בחדר עם שוטר, עד שצוותי מד"א יטפלו בהורים. לא רצינו שהם יראו את הזוועה. לאחר מכן העברנו את הילדים עם פקידת הסעד לתחנת המשטרה וברשויות הרווחה יוחלט כיצד לטפל בהם".

 

שכנים סיפרו ל-ynet כי בני הזוג עלו לפני ארבע שנים מאתיופיה, ו"מדי פעם היו מריבות ביניהם, אבל אף פעם לא שמענו על אלימות כזו". מהמשטרה נמסר כי לא התקבלו כל תלונות קודמות על אלימות במשפחה. האירוע התרחש 200 מטרים בלבד מהמקום שבו נמצאה לפני מספר חודשים תינוקת שננטשה בלידתה.


פורסם לראשונה 14/04/2006 23:05

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: גיורא אליגון לשכת דוברות משטרת תל אביב
הנרצחת, אדלו בז'ה
צילום רפרודוקציה: גיורא אליגון לשכת דוברות משטרת תל אביב
צילום רפרודוקציה: גיורא אליגון לשכת דוברות משטרת תל אביב
איילו בז'ה. רצח והתאבד
צילום רפרודוקציה: גיורא אליגון לשכת דוברות משטרת תל אביב
צילום: תומריקו
הבניין בו בוצע הרצח
צילום: תומריקו
מומלצים