שתף קטע נבחר

דוד השאיר מכתב: זה בגלל המשבר בנישואים

זיטה תורג'מן, שנרצחה בידי בעלה דוד בדירתם בירושלים, עבדה בביה"ס להוראת השואה ב"יד ושם". הבוקר ניגש דוד למיטתה, ירה בה - והתאבד. מנהל ביה"ס שבו עבדה סיפר: "ידענו שבחודשים האחרונים יחסיהם עלו על שרטון. בשבועיים האחרונים היא הייתה בחופש בהונגריה עם ילדיה ודווקא היום הייתה צריכה לחזור לעבודה"

טרגדיה בירושלים: בני הזוג שנמצאו הבוקר (א') ירויים בדירתם ברמת דניה בעיר הם דוד תורג'מן, בן 41 ואשתו זיטה, בת 35. בנם בן התשע של השניים הוא שהזעיק את המשטרה למקום.

 

מחקירת האירוע עולה כי דוד תורג'מן תכנן את ההתאבדות והרצח מזה כמה ימים. הבוקר הוא ניגש למיטה שבה נמה אשתו, ירה בה בעודה ישנה ולאחר מכן כיוון את האקדח לראשו ולחץ על ההדק. בבדיקה שנערכה בבית נמצא מכתב בו הסביר תורג'מן כי ביצע את המעשה עקב משבר בחיי הנישואים.

 

עוד עולה כי הבעל, שעבד בחברת מחשבים, שאל מקרוב משפחה כבר לפני מספר ימים את האקדח באמצעותו ביצע את המעשה. הבעל הסביר כי הוא זקוק לאקדח לצורך נסיעה לשטחים, שם עמד להתקין מחשב.

 

ילדיהם של בני הזוג נמצאים בטיפול ומעקב סוציאלי של רשויות הרווחה בעיריית ירושלים, משם נמסר כי הם שרויים בהלם. הילדים יועברו לטיפולה של הדודה, אחות האב, המתגוררת באותה השכונה.

 

מפקד מרחב מוריה במשטרת מחוז ירושלים, ניצב משנה שוקי זיסו, סיפר היום ל-ynet: "בשעות הבוקר קיבלנו למוקד 100 קריאה מבנם בן התשע של בני הזוג, שסיפר כי נכנס לחדר ההורים משום שהם לא התעוררו בבוקר ולא העירו אותו ואת אחותו בת השבע לבית הספר. הילד סיפר שקרא להוריו שלא הגיבו, והוסיף כי ראה כתמי דם בחדר השינה. ניידת שהגיעה למקום מצאה את ההורים מוטלים בחדר השינה".

 

במשטרה ציינו כי לא התקבלו כל תלונות על אלימות בין בני הזוג. אחד מהשכנים סיפר: "לא הייתה שום אלימות ביניהם. מדובר בבני זוג עובדים ואף פעם לא היה משהו מיוחד ששמענו עליו".

 

זיטה תורג'מן עבדה בבית הספר להוראת השואה ב"יד ושם". מנהל בית הספר, ד"ר מוטי שלם, אמר היום: "עבדנו הרבה שעות ביחד. זיטה התחילה בתפקיד אדמיניסטרטיבי ומהר מאוד התקדמה לתפקידי תוכן. היא עסקה בהוראת השואה במזרח אירופה והעבירה גם שיעורים למורים. רק לפני מספר חודשים קיבלה אות כבוד ממשלת הונגריה. היא הייתה אישיות בולטת ונעימה מאוד, גם בצורה המקצועית וגם כחברה".

 

ד"ר שלם הוסיף כי "זיטה עלתה מהונגריה, הכירה כאן את דוד והם התחתנו. נולדו להם שני ילדים. ידענו שבחודשים האחרונים היחסים ביניהם עלו על שרטון ושהם בטיפול זוגי כדי לנסות לשקם את היחסים. בשבועיים האחרונים זיטה הייתה בחופש בהונגריה עם ילדיה והייתה צריכה לחזור היום לעבודה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: גיל יוחנן
זיטה תורג'מן
צילום רפרודוקציה: גיל יוחנן
צילום רפרודוקציה: גיל יוחנן
דוד תורג'מן
צילום רפרודוקציה: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
זירת הרצח וההתאבדות
צילום: גיל יוחנן
מומלצים