שתף קטע נבחר

סיני הפכה ליעד מועדף למתקפות טרור

ארגון אל-קאעידה וגורמי טרור מקומיים הפכו בשנים האחרונות את חצי האי סיני מאתר תיירות מוביל למוקד לפיגועים קשים. מאות נהרגו ונפצעו בפיגועים שהיו בקיץ 2005 ובסתיו 2004. 13 ישראלים נהרגו

מתקפת הטרור המשולבת בדהב אירעה כמעט בדיוק באותה המתכונת שבה התרחשו הפיגועים הקודמים בסיני, שבהם נספו ונפצעו מאות בני אדם. גם בפיגועים הקודמים אירעו שלושה פיצוצים במקביל. בפיגועים הקודמים הופנתה האצבע המאשימה אל גורמים מקומיים שחברו עם ארגון "אל-קאעידה".

 

כ-90 בני אדם נהרגו בחודש יולי 2005 כאשר שלושה פיצוצים החרידו את שארם א-שייח. באירוע הזה נפגעה קל תיירת ישראלית אחת. הפיצוצים אירעו כמעט במקביל בשוק הישן של שארם ובאזור בתי המלון במפרץ נעמֵה, המרוחק קילומטרים ספורים מהעיר. שלוש מכוניות תופת הופעלו במתקפה: הראשונה התפוצצה בכניסה למפרץ נעמה, שנייה בחזית מלון "רזאלה גרדנס" שבאותו מפרץ ושלישית בשוק העתיק של שארם א-שייח.

 

את הפגיעה הקשה ביותר ספג באזור המלונות במפרץ נעמה הפסטורלי. מלון "רזאלה גרדנס", בו 176 חדרים, "נהרס ונשרף לחלוטין", על פי תיירת מצרית שבילתה במקום עם משפחתה. גם המלונות "מובנפיק" ו"מרידיאן" ניזוקו בפיצוצים.

 

בחודש אוקטובר 2004 אירעו שלושה פיגועי תופת במקביל במלון הילטון טאבה ובראס א-שטן. 34 בני אדם נהרגו אז, 13 מהם ישראלים. מכונית התופת הראשונה התפוצצה במלון הילטון טאבה, בן 430 החדרים, שקרס חלקית. באתר זה נמנה המספר הגבוה ביותר של הרוגים ופצועים. מיד עם היוודע דבר הפיגוע, פנה ראש הממשלה, אריאל שרון, לבכירים בממשל המצרי וביקש לאפשר מעבר של כוחות הצלה ישראלים, על מנת לאפשר פעולות הצלה והעברת פצועים לטיפול באילת ובבאר שבע. המצרים איפשרו לאמבולנסים ישראלים להיכנס לטאבה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים