שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  משרד הבריאות אישר תרופה טבעית לטיפול בדיכאון
  התרופה "רמוטיב" מופקת מתמצית צמח ההיפריקום, ומשמשת לטיפול בדיכאון קל עד בינוני. ממחקרים עולה כי יעילותה דומה ליעילות תרופות פסיכיאטריות לטיפול בדיכאון, ואין לה תופעות לוואי. משרד הבריאות אישר את שיווקה בכפוף למירשם רופא
  בשורה לכרבע מיליון ישראלים הסובלים מדיכאון: משרד הבריאות אישר לשיווק תרופת מירשם על בסיס טבעי. התרופה "רמוטיב" מופקת מצמח ההיפריקום ומשמשת לטיפול בדיכאון קל עד בינוני. היא תשווק בבתי המרקחת בכפוף למירשם רופא. על פי החברה המשווקת, יעילותה זהה לתרופות רפואיות לטיפול בדיכאון.

   

  רמוטיב מופקת מתמצית צמח St. John's Wort (היפריקום פרפורטום בלטינית, או "פרע" בעברית). הוא מוכר כצמח מרפא עוד מיוון הקדומה, והשימוש בו
  לטיפול בדיכאון החל כבר משנת 1500 לספירה. תמציות המופקות מהצמח משמשות ברפואה הקונבנציונלית במדינות אירופה, אוסטרליה וארצות הברית.

   

  בישראל כאמור, אישר משרד הבריאות את שיווק תמצית ההיפריקום כתרופת מירשם בשם רמוטיב. התרופה שתשווק בישראל ע"י מעבדות רפא, רשומה במדינות רבות ובהן גרמניה, שוויץ, פינלנד, איטליה, אוסטריה, פורטוגל והונגריה. בגרמניה למשל, תרופות מצמח ההיפריקום נרשמות נגד דיכאון בשכיחות גבוהה פי 4 מהפרוזאק.

   

  לדברי המשווקים, לרמוטיב פחות תופעות לוואי לעומת תרופות קיימות. היא אינה גורמת לפגיעה בתפקוד המיני, או לתסמינים אחרים כמו תיאבון ירוד, טשטוש ראייה, ישנוניות, עליה במשקל או הפרעות בקצב הלב. תופעות הלוואי מועטות ולרוב קלות וכוללות פריחה בעור, כאב בטן, שלשול, בחילה, וכאבי ראש עוד מוסרים בחברה כי התרופה יעילה לטיפול בדיכאון קל עד בינוני בדומה לתרופות מקבוצת ה-SSRI ובהם פרוזק, פריזמה, פקסט וסרוקסט.

   

  רמוטיב מאושרת לחולים מגיל 12, והיא מתאימה גם לאוכלוסיית הקשישים. ניתן השיגה עם מירשם רופא בכל בתי המרקחת והפארמים. מחיר אריזה בת 60 טבליות לטיפול חודשי הוא 118 שקלים בבתי מרקחת פרטיים. חברי מכבי לאומית ומאוחדת זכאים לסיבסוד מסויים של הקופה. תחילת ההשפעה צפויה לאחר שבועיים של טיפול.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "משרד הבריאות אישר תרופה טבעית לטיפול בדיכאון"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שלום דוקטור
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים