שתף קטע נבחר

החרדי שמואשם בהריגת בנו שוחרר למעצר בית

לפי בקשת הפרקליטות האברך שנאשם בהריגת בנו התינוק שוחרר למעצר בית מלא ללא אפשרות לצאת להתפלל בבית כנסת. התובע ציין שאין חשש משיבוש הליכי משפט, אך לדעתו ולס מסוגל להימלט מהארץ

בית משפט המחוזי בירושלים הורה לשחרר היום (ג') את האברך ישראל ולס, הנאשם בהריגת בנו בן השלושה חודשים, למעצר בית מלא בבית סבו וסבתו, ללא אפשרות לצאת לתפילות. כמו כן הוצא נגדו צו עיכוב יציאה מהארץ והוא ילווה בפיקוח צמוד של בני משפחתו הקרובים. השופטת גילה כנפי-שטייניץ דחתה את בקשת הפרקליטות לאזוק את ולס באזיקים אלקטרוניים.

 

תסקיר המעצר שנערך לוולס בימים האחרונים קבע כי יש לשחררו ממעצר וכי אין לעצרו עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. עורכי התסקיר התרשמו שולס אינו מהווה סכנה, אלא כלפי תינוקו, שאינו בין החיים עוד.


ולס בבית המשפט   (צילום: גיל יוחנן)

 

הפרקליטות אימצה את מסקנות התסקיר, אולם באופן חלקי בלבד. התובע, עורך הדין ניק קאופמן, מפרקליטות מחוז ירושלים אמר בבית המשפט: "אדם שמסוגל להרוג תינוק חסר ישע, מעיד על עצמו כמסוכן וחסר מעצורים. כמו כן הדגיש קאופמן שהתביעה אינה חוששת משיבוש הליכי משפט אם ישוחרר ולס, כיוון שהודאתו מוקלטת, משוחזרת ונתמכת בראיות חיצוניות".

 

אולם, לדברי התובע יש חשש שוולס ינסה להימלט מהארץ. "מדובר בעבירה חמורה שאם יורשע בה הוא יישלח למספר שנות מאסר בפועל ולכן קיים תמריץ ומניע לצאת את גבולות המדינה". קאופמן הוסיף ש"אין להתעלם מהעובדה שוולס ישוחרר בשכונה של קהל שאוהד אותו והביע בו תמיכה על ידי התנכלות לעובדי ציבור, ידויי אבנים ושריפת פחים".

"לא מהווה סכנה"
התסקיר: יש לשחררו ממעצר / טל רוזנר ואילן מרסיאנו
תסקיר המעצר שנערך לישראל ולס, הנאשם בהריגת בנו הפעוט, קובע כי אין לעצרו עד תום ההליכים המשפטיים נגדו, מכיוון ש"הוא אינו מהווה סכנה, אלא כלפי תינוקו, שאינו בין החיים עוד". מקורבי המשפחה: "לא ביקשנו להקל עליו, רק שלא יתנהגו אליו יותר גרוע בגלל שהוא חרדי"
לכתבה המלאה

 

סנגורו של ולס, עורך הדין יאיר גולן, תקף את התביעה וטען כי היא מתנכלת לאב. "התנאים שמבקשת התביעה הם דרקוניים, זה נובע מההתלהמות התקשורתית המלווה את הפרשה באופן בלתי פרופורציוני, כל הזמן מציגים אותו כמי שפעל במזיד, במתכוון, דבר שגם התביעה אינה טוענת אותו. זו טרגדיה אישית ממדרגה ראשונה מבחינתו ומדובר באירוע חד פעמי שלא ניתן ללמוד ממנו על מסוכנות". גולן הציע שוולס יתגורר, עם שחרורו בבית סבו וסבתו וטען כי אין כל אינדיקציה לכך שוולס מתכנן להימלט מהארץ.

 

בזמן הצפירה לציון יום הזיכרון לשואה ולגבורה המשיכו מכריו ובני משפחתו של ולס לדבר בין כותלי בית המשפט.

 

כתב האישום: "סטר, נשך וצבט את התינוק"

 

בימים האחרונים הבעירו אנשי המגזר החרדי את ירושלים וחוללו בה מהומות בדרישה לשחרר את ולס ממעצר. פרקליט מחוז ירושלים, אלי אברבנל, אף נפגש עם נציגים בכירים במגזר החרדי שתבעו ממנו לשחרר את ולס.

 

אברבנל הדגיש בפניהם כי הפרקליטות ממתינה לתסקיר המעצר ורק אז תגבש את עמדתה. בפרקליטות אמרו כי גם אם יוחלט לאמץ את מסקנות התסקיר, אין לראות בכך כניעה ללחצי החרדים מאחר שמדובר בפרוצדורה שגרתית שנערכת לעתים תכופות. בכל מקרה, מדובר בשאלת המעצר עד תום ההליכים, ללא קשר לגזר הדין שהוא עשוי לעמוד בפניו בתום משפטו.

 

לפי כתב האישום שהוגש נגד האב בבית המשפט המחוזי בירושלים, כשהיה התינוק בן מספר שבועות החלה ההתעללות מצד האב: הוא סטר לתינוק, נשך אותו, צבט אותו בפניו ובצוואר, במקום בו הוא סובל ממום. "האב עשה את המעשה מתוך כעס על בכיו של התינוק, וכתוצאה ממעשיו אלה נגרמו לו שטפי דם בפניו", נכתב בכתב האישום.

 

בעת שהיה לבד בבית עם בבנו הפעוט, התעלל בו שוב האב משום שהבן הפעוט הפריע לו לישון. הפעם הוא לא הסתפק בסטירות ובנשיכות, כפי שנהג עד כה - אלא טילטל את בנו בחוזקה עד שנשמט מידו וראשו נחבט בקיר.


פורסם לראשונה 25/04/2006 10:39

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ולס. למעצר בית
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
מהומות החרדים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים