שתף קטע נבחר

חשד בחיל האוויר: חיילים אנסו נערה

עוד פרשה חמורה בחיל: אחר הצהריים הותר לפרסום לבקשת ynet, כי 35 חיילים ואזרחים עובדי צה"ל חשודים בביצוע מעשי אונס ועבירות מין במשך שנה בנערה, מאז שהיתה בת 13. הנערה נפגעה קשות ונזקקה לעזרה נפשית. חלקם תירצו בחקירה: "חשבנו שהיא בת 17 או 18". גורמים בצה"ל ל-ynet: "נגיש כתבי אישום"

חשד לפרשת מין חמורה בבסיס חיל האוויר. עשרות חיילים בשירות חובה ומספר אזרחים עובדי צה"ל חשודים כי ביצעו מעשי אונס ועבירות מין אחרות בנערה בת 14 וחצי. המעשים, כך על פי החשד, נמשכו למעלה משנה, מאז היתה הנערה בת 13. היא נפגעה קשות ונזקקה לעזרה נפשית. כך התיר לפרסום היום (א') אחר הצהריים שופט בית משפט השלום בבאר שבע יעקב שפסר, לבקשת ynet. עדיין קיים צו איסור חלקי על פרטים מהאירוע. הבקשה הוגשה באמצעות עורכי הדין פז מוזר ורון שלמי ממשרד עורכי הדין ליבליך-מוזר

 

עשרות חשודים נחקרו בשבועות האחרונים על ידי המשטרה הצבאית החוקרת ומשטרת ישראל במסגרת הפרשה, שהיתה תחת צו איסור פירסום. רוב המעורבים הם חיילים בחובה, וחלקם כבר השתחררו. גם כמה אזרחים עובדי צה"ל מהבסיס מעורבים בפרשה, וכן איש קבע אחד.

 

גורמים בצה"ל אמרו ל-ynet כי מדובר במסכת אירועים חמורה והוסיפו: "חמור מכך שהדבר התרחש בתוך כתליו של בסיס צבאי וכפי שנראה עכשיו נגיש כתבי אישום נגד מעורבים רבים בפרשה".

 

לא פחות מ-35 חיילים בשירות חובה ואזרחים עובדי צה"ל המשרתים בבסיס, חשודים כי קיימו יחסי מין עם הנערה לאורך השנה האחרונה. רק לפני כחודש נחשפה הפרשה והחוקרים החלו לגבות עדויות מן המעורבים בה. רבים מהחשודים טענו בחקירתם כי מדובר בנערה שטענה שהיא לפני גיוס, ולכן חשבו שהיא בת 17 או 18 ולא ידעו כי מעשיהם אסורים.

 

"מה שהיה כאן לאורך כל התקופה הוא קשר שתיקה בין המעורבים. הפרשה נמשכה זמן רב, אבל איש לא ידע ואיש לא שמע. אף אחד גם לא מצא לנכון לשוחח כדי להפסיק את זה", אמר ל-ynet קצין בכיר בחיל האוויר. לדבריו, "עד שלב זה קיימנו שיחות עם כל המעורבים, ואנו ממתינים לתוצאות החקירה על מנת לראות אילו צעדים יינקטו נגדם". הקצין סיפר כי בינתיים הוחלט כי משפחתה של הנערה תקבל סיוע פסיכולוגי.

 

הפרשה, כך עולה מהחקירה, החלה כאשר כמה חיילים החלו לקיים עם הנערה יחסי מין, ונמשכה לאחר מכן, כאשר חיילים נוספים, רובם בשירות חובה, הצטרפו. הקצין סיפר כי אל"מ א', מפקד הבסיס, "היה בהלם" כאשר שמע את פרטי האירוע: "לקח לו זמן להבין את ממדי האירוע, מספר המעורבים ומשך הזמן שנמשך וכל זה תוך שתיקה של כולם", אמר.

 

בפרקליטות הצבאית החליטו שלא לעצור בשלב זה אף אחד מהמעורבים ולהסתפק בחקירה תחת אזהרה.

 

שרשרת פרשות בחיל האוויר

 

גורם המכיר את הפרשה אמר ל-ynet כי אמנם ישנה בעיה מסוימת בגביית העדויות, כמו כן בסיווגם של המעשים שנעשו, אולם לדבריו גם אם לא מדובר באונס, הרי סביר להניח שחלק גדול מהמעורבים בפרשה יואשמו בעבירה של בעילה אסורה בהסכמה, זאת משום שהנערה ככל הנראה לא הביעה התנגדות למעשים. עם זאת, העונש של עבירה זו הוא עד חמש שנות מאסר.

 

ynet פנה לפני כעשרה ימים לבית משפט השלום בבאר שבע בבקשה לצמצם את צו איסור הפרסום ולהתיר לפרסם לפחות חלק מהפרטים. היום כאמור, הצו הוסר.

 

פרשה חמורה זו מתווספת לשורה של אירועים שהתרחשו בחיל האוויר בתקופה האחרונה ונוגעים להתנהגותם של המשרתים בחיל, כמו הטייס שהציץ למקלחות של חיילות בבסיסו, שני הטייסים שבילו עם נערות בפולין בעיצומו של מסע שורשים, ופרשת "בנק החץ" שבה עשרות קצינים ואנשי קבע הימרו על כספיהם באמצעות קצין בבסיס שהשקיע את הכסף בבורסה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סי די בנק
"חשבנו שהיא בת 17"
צילום: סי די בנק
צילום: רוני גל
הנערה נזקקה לעזרה נפשית (אילוסטרציה)
צילום: רוני גל
מומלצים