שתף קטע נבחר

ישראל בת 58 - מה צופן לה העתיד?

התמונה השנתית של מפת המדינה מצביעה על שנה מקדמת, עם אפשרות לשיפור כלכלי וזרימה עסקית טובה יותר עם אפשרות לגילוי כישרונות חדשים והתפתחות של אנשים צעירים. כמו כן, ניתן לראות אפשרות לשינויים טריטוריאליים מסוימים, בעיקר מכיוון של התכווצות והתכנסות.

השנה, היא שנת ה-58 למדינת ישראל ומעניין להסתכל על משמעות מספר זה מבחינה נומרולוגית.

 

הספרה 5, שפותחת את גילה החדש של המדינה מביאה בסה"כ אנרגיה טובה של שיתופי פעולה ומשפרת את המימד העסקי. אולם הספרה הסוגרת 8 מאטה את התהליכים ומגבירה את העומס והלחץ, בעיקר בכל הקשור למנהיגות ולשלטון.

 

בעוד הספרה 5 מזוהה עם מרקורי, הספרה 8 מתקשרת לכוכב סטורן ומייצגת את ההכרעות היותר רציניות וגורליות בהמשך הדרך. 8 הוא מספר ההתכווצות והצמצום והוא יכול להעיד על תהליך של התכנסות.

 

למרות שלכל שנה התפניות והאנרגיות הספציפיות שלה, יש לזכור שהשנים 58- 63 הן שנים הקשורות באופן סמוי למספר הסדרתי 7 ולכן ישראל עדיין נמצאת בתהליכים לא פשוטים ולא תמיד ברורים, המכילים מימדי הקרבה, בלבול וויתור. בשנת ה-64 למדינה המסגרות השלטוניות, הכלכליות והחברתיות יהפכו להיות הרבה יותר מוצקות, ודאיות וברורות.

 

דבר נוסף הוא שמאחר וסכום הספרות של השנה משייכת אותה לקבוצת 4, המזוהה עם אוראנוס ומזל דלי, (5+8=13, 1+3=4) ניתן לצפות לשנה של הפתעות, תדהמות, ניתוקים, פרידות וקושי בשמירה על רצפים אך גם לעלייה משמעותית בהתפתחות הטכנולוגית (ולדוגמה, שנה זאת נפתחת עם שילוח הלוויין הישראלי).

 

מהפן האסטרולוגי, התמונה השנתית של מפת המדינה מצביעה על שנה מקדמת, עם אפשרות לשיפור כלכלי ולזרימה עסקית טובה יותר, עם אפשרות לגילוי כישרונות חדשים והתפתחות של אנשים צעירים. כמו כן, ניתן לראות אפשרות לשינויים טריטוריאליים מסוימים, בעיקר מכיוון של התכווצות והתכנסות.

 

בסה"כ זוהי שנה חיובית שיכולה בהחלט לקדם מגמות. הכלכלה נראית יציבה יחסית, אולם המימד הפוליטי והחברתי עלול ללקות בחוסר יציבות לטווח הארוך. אם כך ואם כך, זוהי שנה דינאמית שנראה שתהיה מלאת שינויים ותהליכים, רובם לוחצים ולא פשוטים. גם התחום המשפטי מודגש השנה, בעיקר מסוף 2006.

 

ביוני הקרוב יופיע מוקד הלחץ הראשון שיעמיד את הממשלה והמנהיגות במבחן, ייתכן והמשבר יהיה קשור לנושאים דתיים. הלחצים ילכו ויתעצמו לתוך אוגוסט ויימשכו עד לאוקטובר, שם שוב יופיע מוקד של לחץ שלטוני, עמידה במבחן, מתח פוליטי ואתגר מנהיגותי. מוקדי לחץ נוספים יופיעו בינואר וביולי 2007. היבטים אלה נובעים מהיצמדות סטורן לפלוטו ולעצמו באריה ולזווית הקשה בת 90 המעלות שהוא יוצר לשמש של המדינה (במעלה ה-23 בשור).

 

מאמצע יולי לתוך אוגוסט, ימים רגישים, מבלבלים ומאכזבים. מה-12 באוגוסט ועד לאמצע ספטמבר, אלימות ובעיות ביטחוניות. מה-14 בספטמבר לאמצע אוקטובר תתחיל הרגשה יותר טובה ושיפור כלכלי אך מאוקטובר ועד לסוף השנה האזרחית יצוצו בעיות בנושאים של חוק, משפט, כלכלה ומנהיגות ויהיה צורך בפשרות וויתורים פוליטיים.

 

הימים הרגישים והמסוכנים במיוחד, לפי הזוויות והמגעים שיוצר מרס במפת המדינה, יהיו בין התאריכים 11–14 ביוני, 16–24 ביוני, 30 ביוני–1 ביולי, 11–13 ביולי ובעיקר סביב ה-21 ביולי.

 

במאי צפויים דגשים על כל הנושא השלטוני, ככל הנראה בשל הקמת הממשלה החדשה. זהו חודש רגיש ומסוכן ומומלץ לשמור בו על ערנות. ביוני ויולי דגשים על עבודה וגיבוש שיתופי פעולה. יוני יהיה, ככל הנראה, מלא בבלבולים ובביקורת והתחומים שיודגשו בו יהיו רפואה, בריאות וחינוך. יולי עד ספטמבר קשורים כאמור ללחצים שלטוניים, כאשר באוגוסט וספטמבר עולה הסיכון בכל הקשור בטילים, רקטות ונושאים אוויריים.

 

מאוקטובר ישראל נכנסת לשנתיים בהן יהיה צורך למקד את מרבית תשומת הלב לנושא החברתי ולנושאים של חוק, צדק ומשפט. אך יש לציין שהדברים יהיו סבוכים ולא יהיה קל לקבל החלטות.

 

באוקטובר ונובמבר המנהיגות תיאלץ להתפשר ולהתגמש ובדצמבר וינואר תעלה רמת וכמות הביקורת על המנהיג והמנהיגות. נושאים צבאיים יעלו גם הם על הפרק. בפברואר ומרץ יהיה עיסוק מוגבר בנושא הכלכלי ואפריל ומאי צפויים להיות רגישים מבחינת תחבורה, חינוך ותקשורת.

 

מינואר 2007 ובכלל לאורך השנה, פלוטו, כוכב התהליכים והתהפוכות, נצמד ליופיטר, הממוקם בסוף מזל קשת במפת המדינה. צמידות זאת משנה את מערכות היחסים עם מדינות בחו"ל, משנה באופן קולקטיבי את תפיסת העולם ופילוסופיית החיים של העם ומעצימה ומקצינה שאלות פילוסופיות ודתיות. זוהי תקופה שבה יכולים לעלות דברים חבויים אל פני השטח, כמו למשל חשיפת שחיתויות. מימד נוסף המתקשר לצמידות זאת הוא העולם האקדמי שיכול גם הוא לעבור שינויים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אגמון
בסה"כ זוהי שנה חיובית שיכולה לתרום לקידום המדינה
צילום: אורן אגמון
מומלצים