שתף קטע נבחר

עלו ברשת: הטלוויזיה החברתית

האתרים הנבחרים השבוע: הטלוויזיה החברתית, מאגר חידות להעביר את הזמן, מה קרה ביום ההולדת שלכם, בפריז ב-9 דקות, סרטונים מצחיקים עם חתולים ומה קרה בסט של גלדיאטור

הפייבוריט: הטלוויזיה החברתית

 

"הטלוויזיה החברתית ברשת" היא מיזם חדש של הפעיל החברתי אהוד שם-טוב, ממקימי קהילת סינקופה  וג'וב קלאב, שני אתרים קהילתיים המציעים לחבריהם חיפוש עבודה מאורגן במסגרת הקהילה.

 

באמצעות הטלוויזיה החברתית באינטרנט מבקש שם-טוב לחשוף תכנים חברתיים ואזרחיים, לאפשר לקבוצות ולפעילים חברתיים לפרסם את פעילותם ולהעלות את המודעות כלפיה, ולתת ביטוי לאזרחים עם אג'נדה ציבורית בעניינים כלכליים וחברתיים. החזון של שם-טוב הוא ליצור ערוץ טלוויזיה פופולרי, שהבעלים והמפעילים שלו יהיו אזרחים רגילים – אנשי תוכן ואינטרנט וצלמים - ולא בעלי ההון.

 

בשלב הראשון מבקש שם-טוב להציע פלטפורמה אחת בעלת עוצמה גדולה יותר לטובת מאות סרטוני הווידאו בנושאי חברה וקהילה שכבר קיימים ברשת, בעיקר בבלוגים ובאתרים אישיים של אמנים, יוצרים ופעילים חברתיים.

 

בשלב הבא מקווה שם-טוב להקים "מערכת" לאתר, שתיזום כתבות ותחקירים קצרים, ותייצר תכנים בעלי עניין רב מספיק, שיבטיחו את תנועת הגולשים לאתר, וכפועל יוצא גם את האפשרות לייצר הכנסה לכיסוי העלויות.

  

השימושיה

 

מבחר של לינקים שימושיים שהציפו בשבוע האחרון את תיבתנו:

  

מונדיאל – אם חיפשתם דרכים מקוונות לעקוף את הדרישה לתשלום שעלתה בעניין שידור משחקי המונדיאל – הנה כל האופציות שמציעה לכם הרשת: עמוד המרכז את כל התחנות ותוכניות הספורט בעולם, שמשדרות גם ברשת, וניתן להתחבר ולצפות במשחקים ללא תשלום. (שלחה: נועה בן שבת).

 

מאגר השירים – עמוד אחד המרכז כתובות של מאגרי שירים להשמעה מיידית ברשת. אם מסכמים את כל השירים שניתן לשמוע דרכו – מדובר ביותר מ-26 אלף. בתפריט: בעיקר אולדיז, ומאגר נחמד אחד של כל מנצחי האירוויזיון לדורותיו. (שלח: דן דקל).

 

מאגר החידות – מאגר שיתופי וחופשי לחידות בעברית. אפשר לפתור, להגיב, ולדרג חידות מכל סוג – היגיון, שפה, מדעים, שחמט, הצפנה, מספרים ועוד. הרמה - מתיכונית ועד אקדמית.

 

מאגר הטיפים – יוזמה פרטית של שגיא שפושניק, שקיבץ כ-2000 טיפים ב-16 קטיגוריות מידע שונות, לטובת הגולשים. הקטיגוריות – מחשבים ותקשורת, נדל"ן, תעסוקה, קניות, רומנטיקה ועוד. אפשר להוסיף, לשאול, להירשם לשירות טיפים יומי, לחפש בקלות או לבקש טיפ אקראי.

 

חיפוש קרובים – לבקשתם של גולשים רבים: זו הכתובת הישירה באתר בית התפוצות, המאפשרת חיפוש מידע על בני משפחה וקהילות יהודיות בכל העולם.

 

קישורים שווים – וזהו מעין עמוד מועדפים פרטי שיצר לעצמו ד"ר שמואל אבן זוהר מהמרכז לתקשוב ומידע, הכולל עשרות רבות של קיצורים למאגרים וכתובות יעילות ושוות, לשימושכם. (שלחה: ריטה גפן).

 

מחשבון יומולדת – אם מאוד חשוב לכם לדעת על כל מה שקרה במועד שבו נולדתם, הזינו כאן את התאריך, ותקבלו הכל: סטטיסטיקות, נתונים ומאפיינים של האנשים שנולדו בתאריך החשוב זה. (שלח: עמית פל).

 

מארגן המועדפים - דק הוא קיצור של "דף קישורים" אישי, שירות חינמי שמאפשר לכל גולש לייבא קישורים שנשמרו בדפדפן האישי לכתובת אחת ברשת, ולגשת אליה מכל מחשב ומכל נקודה בעולם, תוך שימוש בשם וסיסמה.

 

תמיכה טכנית – מאגר של תשובות למאות שאלות נפוצות על טכנולוגיה, מחשבים ואינטרנט. את התשובות מספקת ללא תשלום חבורה של מומחי מחשב שאינם קשורים בפירמה כלשהי, מתוך כוונה להקל על משתמשים חדשים.

 

החתוליה

 

אם לשפוט על פי הכתובות שאתם שולחים למדור או לפי היקף התיעוד שלהם ברשת - חתולים הם ככל הנראה חיית המחמד המצחיקה והמועדפת ביותר על גולשי כל העולם. הנה כמה דוגמאות:

 

חתול תעלול – סרטון מתוק, המתעד את המפגש הראשון של חבורת גורי גולדן יפהפיים עם חתול הבית. נחשו מי פוחד ממי. (שלח: עמית פל).

 

חתול משורר – עוד סרטון בסדרת "גם חתולינו מדברים". מפתיע ומצחיק. (שלח: עמית פל).

 

חתול מאהב – והקטע המוזר הזה רץ חזק ברשת: סיפור אהבה בין קוף ביריון וקשור בשרשרת לבין גור חתולים קטנטן ומתוק. (שלחה: קרין אלון).

 

חתול לנצח – ואם אתם בעניין של חתולים, תשמחו ודאי להעריך בעזרת המבחן הזה עד כמה החתול שלכם בריא וצעיר בשנות אדם. (שלחה: קרין אלון).

 

מקבץ: הצחוקיה

 

כמדי שבוע, הנה מקבץ נבחר מתוך עשרות המשחקים, סרטונים וסתם קישורים מדליקים ששלחו למענכם קוראי המדור:

 

פאריז ב-9 דקות – שימו לב לזה: בבוקר יום אחד באוגוסט 1978 הצמיד במאי הקולנוע הצרפתי קלוד ללוש מצלמה לפרונט של פרארי 275 GBT וביקש מחברו הטוב, נהג מירוצי פורמולה 1 מקצועי לחרוש במהירות מטורפת את לב-לבה של פאריז – מפורט דופין, דרך מוזיאון הלובר ועד כנסיית סאקר-קר.

 

הרחובות לא נסגרו לצורך המירוץ העירוני הזה, ולמסלול כולו הוקצבו 10 דקות. הנהג סיים אותו ב-9 דקות בלבד, בעודו חוצה רמזורים אדומים רבים, במהירות שקשה לתאר. את התיעוד של המסלול אתם מוזמנים לראות בכתובת הזו. אגב, זהותו של הנהג, שנגדו הוצא צו מעצר בגין ביצוע המירוץ הזה, נותרה עלומה עד היום.

 

מתחת לגלדיאטור – ואם שאלתם את עצמכם שאלות אינטימיות בעניין מאחורי הקלעים של הסרט "גלדיאטור", הנה תשובת גיחי-גיחי אחת אפשרית, בגירסה למבוגרים בלבד. (שלח: עמית פל).

 

המקום היפה בעולם – ואחרי שהתפרעתם על כבישי פאריז, קחו אוויר במלוא ריאותיכם, וצאו למסע אל המקום היפה ביותר בעולם כנראה – המוזיאון הפתוח ביפן. את הכתובת הזו, המציגה עשרות תמונות מהמקום היפהפה הזה, קיבלנו השבוע מקוראים רבים, ולגמרי בצדק.

  

הפסנתרן – סרטון אנימציה מוזיקלי וחסר קונטקסט. קצר, מקסים ומרגש. (שלחה: עמית אייל).

 

להרגיע תינוק יפני – כל סרטון כזה עושה אותנו מודאגים מאוד ממה שהולך שם, מתחת לשמש העולה, ונראה שעם שלם חטף שם זפטה שמש לא קטנה. הסרטון הזה הוא רק אחת ההוכחות: איך להרדים תינוק יפני באדי אלכוהול. אמא'לה. (שלחה: נועה בן שבת).

 

מאחורי הדסקטופ? – שימו לב ליצירתיות: איש אחד ביקש מהגולשים להציג מה לדעתם מסתתר מאחורי הדסקטופ שלהם. התוצאות: המון יצירתיות, הרבה אנימציות, וטונה של דימיון מופרע. (שלח: עמית פל)

 

צעירים וזייפנים – שלושה חברים, לצורך האייטם נקרא להם "ניר גורביץ והפסיכיה", מפיקים ביחד גרסאות משלהם לקליפים ידועים. התוצאה פסיכית, כמצופה.

 

בכתובת הזו אפשר להתרם מהמאמץ שהשקיעו בקליפ ביתי ל"אנחנו צעירים", ובארכיון הקליפים המתהווה שלהם אפשר להתבאס ביחד מהפרשנות שלהם ל"עומד על צוק" של היי פייב, ו"שמתי לי פודרה" של אביתר בנאי.

 

סקס על הקרח – הקטע הזה הוא מאסט: מחול לוהט על הקרח לצלילי "פצצת סקס" של טום ג'ונס, בביצוע חושני של אמן החלקה צ'יפנדיילי. (שלחה: קרין אלון).

 

האולם של סטלה – האתר הזה הוקם לצרכי השיווק של הבירה "סטלה ארטואה" בישראל, אבל הוא כה נפלא, שמומלץ לכולכם לבקר בו: זהו אולם קולנוע פלאשי ומקסים, המציג את כל סרטוני הפרסומת ברוח שנות השלושים והמאוד-משעשעים של הבירה. (שלח: עמית פל).

 

הערה: ייתכן כי חלק מהקישורים לא יהיו זמין בגלל עומס זמני.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גלדיאטור. הגירסה הלא מצונזרת
מומלצים