שתף קטע נבחר

יהדות התורה: "לקדימה יש זמן? גם לנו"

בשבוע שעבר נקלע המשא ומתן בין קדימה ליהדות התורה לקשיים עוד בטרם נדונה חלוקת התיקים. אמש קיווה אולמרט שיצליח להרחיב את הקואליציה הצרה ולצרפם. אלא שהמו"מ הסתיים ללא תוצאות. בכיר ביהדות התורה: "קדימה לא יודעים איך להתיר את הפלונטר שנכנסו אליו"

צוות המשא ומתן של יהדות התורה הוזמן אמש (א') ללשכתו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, על מנת לנסות לצרף את הסיעה לקואליציה. אלא שהפגישה הסתיימה ללא כל התקדמות. הצדדים החליטו על הקמת שני צוותים: האחד יעסוק בסוגיית הקצבאות והשני בסוגיית שירותי הדת.

 

בכיר ביהדות התורה אמר ל-ynet "קדימה לא יודעים כיצד להתיר את הפלונטר שהכניסו את עצמם אליו. לא הייתה כל התקדמות בשיחות. אנחנו עומדים על דרישתנו ולא נכנס לקואליציה ללא החזרה של קצבאות הילדים. לקדימה יש זמן וגם לנו יש זמן ובינתיים אנחנו באופוזיציה".

 

המשא ומתן בין קדימה ליהדות התורה נקלע לקשיים בשבוע שעבר עוד בשלב הדיון האידיאולוגי, בטרם החלו הצוותים בדיונים רשמיים על חלוקת התיקים. גם כניסתו של אולמרט לחדר בו נערכו הדיונים והצהרתו כי הוא רוצה לראות את יהדות התורה בקואליציה לא עזרה. "לא סגרנו את הדלת ולא שברנו את הכלים, אבל יש הרבה בעיות שצריכות להיפתר כדי שנסכים לשבת בממשלת אולמרט", אמר ח"כ משה גפני.

 

הרבנים ומנהיגיה הרוחניים של יהדות התורה, הרב יוסף שלום אלישיב והאדמו"ר מגור, הנחו את צוותי המשא ומתן כי ללא החזרה של הקצבאות אין על מה לדבר.

 

גם הצטרפותה של ש"ס לממשלה לא עודדה את המפלגה להצטרף לממשלה. ח"כ גפני אמר כי

"לצערי ש"ס נתנו הכשר לביטול הקצבאות תמורת כסף וירטואלי. ש"ס הסתפקה בהישג תקשורתי בלבד. ההישג הכי 'מרשים' בנושא הקצבאות הוא שלא יקצצו לילד הראשון והשני ועוד עושים חשבון כמה זה יצא. זה כמו לכנס את הגמלאים ולומר להם כי מבטלים קיצוץ עתידי בקצבאות הזקנה. נו זה הישג?".

 

יהדות התורה צפויה לבקש את תפקיד יו"ר ועדת הכספים ואת תפקיד סגן שר הרווחה, משרד בו לא יכהן שר. התפקידים נשמרו לאנשיה.


פורסם לראשונה 07/05/2006 18:16

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
נסיון לצרף. אולמרט
צילום: גיל יוחנן
צילום: יהדות התורה
בחזרה לוועדת הכספים? ליצמן
צילום: יהדות התורה
צילום: צביקה טישלר
לא סגרנו את הדלת. גפני
צילום: צביקה טישלר
מומלצים