שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הפגנה: נשיאת האוניברסיטה לא מספיק חרשת

  את המפגינים האלה לא תוכלו לשמוע. בניגוד לסטודנטים בקמפוסים אחרים, הם לא צורחים בקולי קולות. אבל אל-דאגה, המסר של הסטודנטים באוניברסיטת גאלודט האמריקנית, בה לומדים חרשים וכבדי שמיעה, חד וברור: הם לא מוכנים למינויה של נשיאת האוניברסיטה החדשה, ג'יין פרננדז.

   

  הסיבות שמספקים הסטודנטים וגם כמה מאנשי הסגל שונות ומגוונות. הם טוענים שחבר הנאמנים לא בחן מספיק מועמדים לא-לבנים, שסגנון הניהול של פרננדז

  שנוי במחלוקת. אבל השאלה האמיתית שצפה מעל לפני השטח היא האם פרננדז מספיק חרשת. "אנחנו צריכים מנהיג שיספק לנו השראה", אמרה את המפגינות, לאה כץ-הרננדז. "אנחנו צריכים מנהיג שהוא אחד משלנו".

   

  שמיעתה של פרננדז אינה מושלמת, אבל היא מסוגלת לדבר ולא נזקקת לשימוש בשפת הסימנים, אותה למדה רק בגיל 23. היא לא למדה בגאלודט ורכשה את תואר הדוקטור שלה באוניברסיטת אייווה, בה למדה ספרות השוואתית. בעלה וילדיה לא סובלים מבעיות שמיעה.

   

  לטענת פרננדז, בקמפוס בו אחד הדיונים הסוערים ביותר הוא האם ישנם מספיק אנשי סגל חרשים והאם שפת הסימנים זוכה למקום של כבוד לעומת קריאת השפתיים, רבים מהסטודנטים והמרצים מתקשים לקבל אותה כמו שהיא. "יש כאן קבוצה מהותית של אנשים שרוצים לחיות בעולם שהוא חרש במאת האחוזים", הסבירה. "הם מהווים חלק חשוב מגאלודט והם תמיד יהיו חלק מהותי מהאוניברסיטה".

   

  בארצות הברית חיים מעל ל-28 מיליון בני אדם עם בעיות שמיעה קשות, אך פחות ממיליון מהם עושים שימוש בשפת הסימנים האמריקנית. גאלודט נחשבת לנווה מדבר עבור הצעירים המסמנים, שחשים לעתים רבות כי הם מבודדים ומופלים על-ידי חברת השומעים. (ABC)

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים