שתף קטע נבחר

הליכוד חייב 40 מיליון, עובדים בלי משכורות

מצוקת המזומנים של הליכוד החלה לתת את אותותיה. עובדי המפלגה במצודת זאב סיפרו שלא קיבלו עדיין את משכורות החודש. מנכ"ל הליכוד, אריק ברמי, עדכן את מזכירות המפלגה שהחובות נאמדים בכ-40 מיליון שקלים. מקורבי נתניהו: המשכורות ישולמו עד יום ראשון

מצוקה תקציבית קשה בליכוד: מנכ"ל הליכוד, אריק ברמי, עדכן הערב (יום ה') את מזכירות המפלגה שחובותיה של התנועה עומדים על כ-40 מיליון שקלים. כ-15 עובדי הליכוד במצודת זאב התלוננו שלא קיבלו עדיין את משכורות חודש אפריל, שהיו אמורות להיכנס לחשבונותיהם ב-10 במאי. דובר הליכוד, רונן משה, אמר ל-ynet בתגובה שהבעיה צפויה להיפתר בימים הקרובים.

 

בליכוד פתחו מיד לאחר הבחירות הכלליות במהלך של פיטורים. עד כה פוטרו 40 עובדי מנהלה ובקרוב יפוטרו עוד שלושה. הליכוד גורר חובות של כ-25 מיליון שקל מהבחירות המוניציפליות ב-2003 ועוד כ-10 מיליון חובות שהליכוד לקח על עצמו לאחר האיחוד עם ישראל בעלייה. הבחירות האחרונות העמיקו את הגירעון בעוד כ-600 אלף שקלים. מצבה של העבודה גרוע עוד יותר והיא חייבת כ-110 מיליון שקלים.

 

יושב ראש הליכוד, בנימין נתניהו, אמר בדיון במזכירות המפלגה כי בכוונתו להוביל ארבעה מהלכים עיקריים לשיקום הליכוד. נתניהו אמר כי יפעל לשיקומה הכלכלי והארגוני של התנועה, להערכותה לבחירות המוניציפליות ולבניית מערך שיאפשר לה להפיץ את מסריה בציבור ובקרב חבריה. נתניהו קיבל גיבוי מחברי הסיעה להמשיך במהלכי השיקום.

 

מקורבי נתניהו מסרו הערב ל-ynet כי המשכורות שטרם שולמו לעובדי מנהלת הליכוד ישולמו כבר ביום ראשון. גורמים בלשכת יו"ר הליכוד הדגישו כי רוב החובות של הליכוד נוצרו בתקופתו של אריק שרון וכי רק כשש מאות אלף שקלים נוספו לגירעון במהלך בחירות 2006. "כפי שנתניהו שיקם את כלכלת ישראל, כך הוא גם ישקם את הליכוד ואת קופת הליכוד", ציינו אנשי נתניהו.

 

ברקע, נמשך המתח הפנימי בליכוד. סילבן שלום, שהודיע באופן פומבי שיתמודד על ראשות הליכוד, מוביל יחד עם אנשיו מהלך להחתמת חברי מרכז, בדרישה להתכנס ולקבוע מועד לפריימריז. אלא שההחתמה לא הושלמה עד כה, ובינתיים, חושש שר החוץ לשעבר כי נתניהו החליט להוביל מהלך לכינוס ועידת המפלגה בחודש נובמבר, במטרה לבחור מוסדות חדשים וממילא למנוע את קביעת מועד הפריימריז במרכז. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
בנימין נתניהו
צילום: ירון ברנר
מומלצים