שתף קטע נבחר

בממשלה: "אולמרט עשה זובור לפרץ"

חילוקי הדעות בין השניים פרצו לאחר הצהרתו של פרץ על הצורך בפגישה עם אבו מאזן. בלשכתו של אולמרט לא אהבו גם את יוזמת פרץ להעביר 50 מיליון שקל לפלסטינים ולא העלו אותה לדיון. מקורבי אולמרט: "זה תהליך טבעי שבו שר הביטחון לומד את סמכויותיו ויכולותיו לפעולה במסגרת של ממשלה שבה חברות מספר מפלגות בקואליציה". לדבריהם, "כאשר תגובש תוכנית הסיוע לפלסטינים היא תובא בפני ראש הממשלה ורק אז, אם בכלל, היא תאושר"

אולמרט מבהיר מי הבוס: הממשלה לא דנה היום (א') בתוכנית שגיבש מתאם הפעולות בשטחים, האלוף יוסף משלב, בהנחייתו של שר הביטחון, עמיר פרץ, למתן 50 מיליוני שקל מכספי המיסים המוקפאים של הפלסטינים לצרכים הומניטאריים ברשות. החלטה זו מצטרפת לשיחת ההבהרה שהתקיימה בין השניים ביום חמישי בעקבות הצהרתו של פרץ באשר לצורך בפגישה בין ראש הממשלה לאבו מאזן לאחר שובו של האחרון מוושינגטון.

 

במקביל, המשיך ראש הממשלה במסע חינוך שריו, ואמר היום כי "כל שר שייצא לחו"ל צריך לייצג את כלל ממשלת ישראל, ועליו להתייעץ לפני כן עם משרד החוץ". כמו כן, בישיבת הממשלה השבועית גער אולמרט בשרים בנוגע למחלוקת סביב מינוי הקבינט המדיני-ביטחוני: "איני אוהב לשמוע בכלי התקשורת הודעות על הסתייגויות שלכם מנושאים העתידים לעלות בממשלה. במחלוקות אפשר לדון כאן, ולא בתקשורת".


ישיבת הממשלה היום (צילום: איי.אף.פי)

 

כזכור, ביום חמישי בערב הודיע משרד הביטחון שיעביר 50 מיליוני שקלים מכספי המיסים המוקפאים לצרכים הומניטאריים של האזרחים הפלסטינים ברשות. על פי נוסח ההודעה ביקש שר הביטחון מהאלוף יוסף משלב להכין תוכנית מפורטת להעברת הכספים.

 

תוכנית זו אכן הוכנה במהלך סוף השבוע וממשרד הביטחון הועברה למזכירות הממשלה הצעה גולמית כדי לאשר את הסכום הזה אשר "ישחרר את המצור הכלכלי" המוטל על ידי ישראל על הרשות הפלסטינית מאז החלטת הממשלה ב-19 בפברואר לפיה לא תעביר מדי חודש כ-250 מיליוני שקלים הנגבים עבור הרשות הפלסטינית בתוך תחומי הקו הירוק.

 

מזכיר הממשלה ישראל מימון הבהיר היום כי ש"מכיוון שמדובר בהצעה גולמית הדורשת עוד טיפול, לא הועבר העניין לדיון ולהחלטה בישיבת הממשלה השבועית", אמר. אולם בין השיטין, נמסר על ידי גורמים בכירים בממשלה שאולמרט מבקש להבהיר לפרץ "מי כאן המנהל".

 

לא סוד הוא שבין השניים נבעו חילוקי דעות לאחר הצהרתו של פרץ על הצורך בפגישה עם אבו מאזן. כמו כן, לא אוהבים בלשכתו של אולמרט הצהרות שונות אשר יוצאות מלשכתו של שר הביטחון.

 

"זהו המשך טקס החניכה של פרץ. אין המדובר בקלקולים בין השניים אלא בתהליך טבעי שבו שר הביטחון לומד את סמכויותיו ויכולותיו לפעולה במסגרת של ממשלה שבה חברות מספר מפלגות בקואליציה. אין לנו ספק שהמשך העבודה בין השניים תהיה תקינה. ובאשר ל-50 מיליוני השקלים, עליהם הצהיר פרץ, כאשר תגובש התוכנית המפורטת היא תובא בפני ראש הממשלה והממשלה ורק אז, אם בכלל, היא תאושר" אמר גורם בלשכה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
אולמרט בממשלה. "לדון כאן ולא בתקשורת"
צילום: איי אף פי
צילום: גיל יוחנן
פרץ. הרגיז את הלשכה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים