שתף קטע נבחר

פרשת פיגר: "בלי כסף, לא נשאר לאיתי סיכוי"

אביו של איתי הלוי ז"ל, שנפטר אתמול בגיל 28 ממחלת הסרטן לאחר מאבק ממושך, נזכר בימים הקשים במחלקה האונקולוגית ב"איכילוב". המזכירה אמרה לו שבאופן פרטי יוכל לקצר את זמן ההמתנה. בנו הגוסס השתתף בניסוי תרופה חדשה

"כששמעתי על החשדות נגד ד"ר אריה פיגר, הצטמררתי כולי", אומר יוסי הלוי, אביו של איתי ז"ל, שנפטר אתמול בגיל 28 מסרטן המעי הגס. "חשדתי שפיגר בעייתי מבחינת כסף, כי תמיד הפנו אותנו מהרפואה הציבורית למרפאה הפרטית שלו. אבל כאן מדובר בחריצת גורלות של אנשים, בעניינים של חיים ומוות".

 

אחד החשדות שעלו נגד ד"ר פיגר היה שהפנה מטופלים למרפאתו הפרטית, כדי להרוויח כסף מהטיפול בהם. החשדות הללו מוכרים למשפחת הלוי באופן אישי. "כשביקשנו תור בבית-החולים, היינו מקבלים תור לעוד שלושה-ארבעה חודשים. אבל המזכירה לא התביישה לומר לנו שנפנה לטיפול הפרטי. הבנו שכסף משחק כאן חזק מאוד, אבל לא תיארנו לעצמנו שעד כדי כך. שמענו את אותה טענה גם מחולים אחרים במרפאה, וכמה מהם העדיפו לעבור לבתי-חולים אחרים".

 

סיפורו של איתי הלוי פורסם ונגע לרבים. באתר אינטרנט מיוחד שנפתח למענו ונשלח דרך אימיילים, הוא ביקש סיוע ותרומות, בניסיון להציל את חייו. "מחודש אוגוסט 2004 ועד היום אני עובר טיפולים כימותרפיים אינטנסיביים מסוגים שונים. בחצי השנה האחרונה ירדה יעילותם של הטיפולים באופן דרסטי ואני נאלץ לחפש פתרונות חדשים על מנת להמשיך ולהילחם במחלה", כך כתב.

 

לאחרונה השתתף איתי בניסוי בתרופה, שיכולה הייתה להציל או לפחות להאריך את חייו. אולם לרוע מזלו, הוא נכנס לקבוצת הביקורת בניסוי - זו המקבלת תרופת דמה. "אם ד"ר פיגר, כפי שחושדים במשטרה, באמת קיבל כסף על מנת להכניס אנשים לניסוי - זה אומר שלאיתי לא היה סיכוי לקבל את התרופה, אפילו לא סיכוי של 50 אחוז, כי אנחנו לא נתנו לו כסף", אומר אביו.

 

"אולי הבן שלי עלה לשמיים בשביל לעשות צדק עם הבן-אדם הזה", מסכם האב ההמום. "אנו כועסים בגלל הספק שאולי הוא חרץ את הגורל של הבן שלי. צריך להעמיד אותו במקומו ולעשות צדק".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"נאלץ לחפש פתרונות חדשים". איתי הלוי ז"ל
צילום: ערן בארי
איתי וקרן ביום חתונתם
צילום: ערן בארי
צילום: עופר עמרם
ד"ר אריה פיגר
צילום: עופר עמרם
מומלצים