שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "הרב גפני קיים איתי יחסי מין והבטיח שנתחתן"
  שלוש נשים ממרכז הארץ הגישו תלונות במשטרה נגד ראש קהילת "בית חדש", הרב מרדכי גפני, וטענו כי ביצע בהן אונס ומעשים מגונים. עורכת הדין תמי אולמן, המייצגת את הנשים, טוענת כי המשטרה זלזלה בתלונה והזניחה את הטיפול בה - ובינתיים נמלט הרב מן הארץ

  האם "הרב המודרני" הטריד מינית? שלוש נשים, תושבות מרכז הארץ בשנות ה-20 לחייהן, הגישו לפני מספר ימים תלונה במשטרת חיפה נגד הרב מרדכי גפני, ראש קהילת "בית חדש", בטענה שביצע בהן מעשים מגונים במהלך שיעורי תורה שהעביר במרכז ביפו. עורכת דינן, תמי אולמן, אומרת ל-ynet כי המשטרה "זילזלה" בתלונות - ובינתיים עזב הרב גפני את הארץ.

   


  הרב גפני בפסטיבל בראשית (צילום: חגי אהרון)

   

  במשטרת חיפה מודים כי גבו את עדויותיהן של המתלוננות, שטענו כי הרב הבטיח לכל אחת מהן שיישא אותה לאשה בתמורה ליחסי מין שקיימה עמו. חלק מהמתלוננות הינן חניכות של הרב. עורכת הדין אולמן טוענת כי המתלוננות מייחסות לגפני עבירות של אינוס, הטרדה מינית ומעשים מגונים, וכי הן התריעו בפני המשטרה כי מרגע שייוודע לרב על התלונה נגדו הוא עלול לברוח מהארץ, אולם דבר לא נעשה.

   

  אולמן הוסיפה כי מה שהגדיש את הסאה היתה העובדה שהרב גפני שלח מכתב מארצות הברית אל הקהילה שבראשה הוא עומד, ובו הוא מביע התנצלות בפני חברי הקהילה.

   

  במכתב ששלחה היום לקצין האחראי, שהגיע לידי ynet, נכתב בין היתר: "מעניין כי החשוד, שטענתם שאין מה למהר ולחקור בעניינו, הודה במכתב מחו"ל לאחר שנמלט מ'החקירה היעילה' של משטרת ישראל... התנהלות העניינים ואופן הטיפול בפרשה לא הוסיפו כבוד למשטרת ישראל כרשות חוקרת, וזאת בלשון המעטה".

   

  בכוונתה של עו"ד אולמן לפנות לגורמים המוסמכים ולדרוש חקירה כנגד הגורמים הרלוונטיים במשטרת חיפה שהזניחו את הטיפול בתלונה. סגנית מפקד משטרת חיפה, סנ"צ אהובה תומר, אמרה בתגובה ל-ynet כי התלונה לא הוגשה במשטרת חיפה, אולם המשטרה הסכימה באופן חריג לגבות את עדויות המתלוננות בתחנה, על מנת לחסוך מהן את הנסיעה לתל אביב.

   

  "הרב המודרני": הופיע בטלוויזיה ובאינטרנט

   

  הרב גפני, יליד ארצות הברית בן 44, למד בישיבות המוגדרות אורתודוקסיות-מודרניות. לפני 12 שנים עלה לישראל וכיהן כרב ההתנחלות צופים שבשומרון. זה למעלה מחמש הוא שנים עומד בראש מרכז "בית חדש" ביפו, המשמש בית מדרש ומסמיך לרבנות, שם הוא גם מתגורר.

   

  גפני לומד ומלמד קבלה ואף פרסם את הספרים "ספק" ו"ודאי", שתורגמו לעברית ויצאו ב-2001. בנובמבר אשתקד עלתה לשידור תוכנית טלוויזיה בהנחייתו בערוץ 10. הוא אף כתב טור שבועי בנושא "פרשת השבוע" ב-ynet.

   

  בראיון ל"ידיעות אחרונות" שהעניק בספטמבר אשתקד נשאל מתי הושמץ לאחרונה וענה כי "אני מותקף, כמו כל אלה שמנהיגים חידושים. ואני לא הולך להזכיר שמות. יש תמיד כאלה שמחפשים דם ומתקיפים אותי אישית".

   

  בהכנת הכתבה השתתף אבי כהן
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הרב גפני. תלונות
  צילום: ניב קלדרון
  ביתו של הרב. אין מענה
  צילום: ניב קלדרון
  צילום: אחיה ראב"ד
  עו"ד תמי אולמן. התרענו
  צילום: אחיה ראב"ד
  מומלצים