שתף קטע נבחר

המשטרה נאבקת ב"גראס המוות"

הוא יקר יותר, השפעתו חזקה יותר, דרך גידולו מתוחכמת, ובמשטרה קוראים לו "גראס המוות". שלוש שאיפות ממנו ואתה בעננים - נא להכיר: ה"הידרו" - גראס שממסטל את אצולת הממון. ויש גם בשורות רעות למשתמשים - הוא גורם ללחץ דם גבוה ולאימפוטנציה

הוא חזק ויקר בהרבה מהמריחואנה ולא סתם מכנים אותו במשטרה "גראס המוות". הכירו את ה"הידרו", הסם שכובש לאחרונה את שוק הסמים.

 

מדובר במריחואנה שגודלה בתנאי מעבדה ולכן המחיר שלה גבוה במיוחד. לשם השוואה קילוגרם סם מסוג "גראס" נסחר בשוק הסמים בעלות של כ-600 שקלים. המחיר ה"נמוך" של הגראס נובע בעיקר מהכמויות הגדלות המוברחות לישראל. מתוך קילוגרם חומר נשאר בידי המשתמש כ-600 גרם נטו לעישון.

 


גדל בסביבה מבוקרת של אקלים. ההידרו (צילום: משטרת מרחב השרון)

 

10 גרם מה"הידרו" עולים כ-500 שקלים. מי שרוצה להיות רגוע ומעדיף שתהיה לו הספקה רצופה ישלם כ-30 אלף שקלים לקילוגרם, פי 50 ממחירו של ה"גראס". העלות הגבוהה של ה"הידרו" נובעת בעיקר בגלל עלות גידולו וייצורו הגבוה וכן בגלל הביקוש הרב שיש שלו.

 

גידול מתוחכם אך משתלם

 

ה"הידרו" גדל בתוך בתים בסביבה מבוקרת של אקלים. לצורך כך המגדלים שוכרים בתים תמורת אלפי דולרים והופכים אותם לבתי גידול לסם. בחודשים האחרונים נתגלו על-ידי המשטרה ארבעה בתי גידול כאלה, שניים בנתניה השלישי בקדימה והרביעי במושב ינוב. לצורך הגידול מבצעים המגדלים רכישות בחנויות העוסקות בציוד הידרופוני מיוחד העולה עשרות אלפי שקלים. את כל הציוד מתקינים בחדרי הבית השכור וישנם כאלו שמכסים אותו בנייר כסף וביריעות בידוד מיוחדות.


חשבון החשמל הגיע ל-15 אלף שקלים (צילום: משטרת מרחב השרון)

 

לאחר מספר חודשים של גידול שתיל ה"הידרו" מגיע לגובה של פחות ממטר, אז המגדלים נוהגים לתלות אותו לייבוש כשהוא הפוך. בסוף הייבוש מתקבל חומר כמו "גראס" רגיל, אלא שכאן הצבע שלו ירוק בהיר, הוא יותר קטיפתי וגם שומני. 

 

השוטרים שגילו את הסם באותם בתים, נדהמו נוכח ההשקעה הרבה בייצור הסם. בחלק מהבתים המזגנים עבדו ללא הפסקה ובאחד מהם הגיע חשבון החשמל ל-15 אלף שקלים בחודשיים. בבתים היו מחלקות להנבטת הזרעים באמצעות הנחתם על ספוגיות מיוחדות בתוך חבית מים.

שוטרים ליד אחד מ"המעבדות"  (צילום: משטרת מרחב השרון)

 

השפעת ה"הידרו" חזקה בעשרות אחוזים מזה של ה"גראס", שלוש שאיפות מהחומר והראש בעננים לכמה שעות. אדם שעישן את הסם סיפר כי השפעתו של ה"גראס" נעלמת אחרי שעה ואילו כשמעשנים "הידרו" מגיעים למצב של הזיות.

 

במשטרה נלחמים בסם החדש

 

תקלה במערכת החשמל באחד מהבתים שהושכרו בנתניה לגידול הסם שגרמה לשריפה, היא זו שחשפה את דרך הגידול המתוחכמת. לאחר כיבוי השריפה הגיעו לבית בלשי הימ"ר במרחב השרון, שם הם גילו כי הבית שימש כבית גידול ל"הידרו". בעקבות מידע מודיעיני פשטו בלשי הימ"ר על שלושת הבתים הנוספים שם גודל הסם בתנאיי מעבדה.

 

מפקד הימ"ר, רב פקד ירון אחראק, הגדיר את ה"הידרו" בשם "גראס המוות". לדבריו, "בכל סם יש חומר פעיל. אם בגראס הרגיל החומר הפעיל הוא 13 אחוזים, ב"הידרו" הוא פי חמישה ואפילו שישה. החומר הפעיל ב"הידרו" הוא טהור יותר ולכן ההשפעה שלו על המשתמשים חזקה ביותר ואורכת זמן רב. את הסם צורכים בעיקר בעלי ממון שיכולים להרשות לעצמם לשלם סכומים גבוהים עבורו. זה משהו חדש שההשפעה שלו קטלנית, חסר לנו שזה יגיע לבני הנוער".


המיזוג פעל 24 שעות (צילום: משטרת מרחב השרון)

 

במשטרה חוששים שהסם יגרום למהפכה בשוק הסמים ולריבוי מקרי האלימות בקרב המשתמשים. "היום בני נוער מעדיפים להשתמש ב"גראס" הרגיל. אם הם יתחילו להשתמש ב"הידרו" תהיה עליה בקרב הנערים בנושא האלימות בגלל הסם וכן עלייה בביצוע עבירות שונות על מנת שהמשתמשים יוכלו לממן את השימוש בו", הזהיר רפ"ק אחראק.

 

במשטרה מזהירים שגם מבחינה רפואית ה"הידרו" עלול לגרום לנזקים כבדים יותר מה"גראס" הרגיל. רפ"ק אחראק: "מדובר בחומר חזק מאוד ויש אנשים שנכנסים בעקבות העישון להזיות. אם מישהו נמצא בדיכאון יהיה לו הזיות דיכאוניות שיכולות להוביל למצבים קשים שעלולים להסתיים באסון. בגלל החוזק של ה"הידרו" הפגיעות הרפואיות יהיו מהירות יותר וקשות יותר, החל מלחץ דם גבוה, פגיעה בכליות ועד לאימפוטנציה".

 

בעיני החוק - סם שווה ערך לגראס

 

למרות ההשפעה החזקה של הסם מבחינה משפטית הוא נחשב לסם קל. בבתי המשפט גוזרים השופטים את העונש לעיתים על פי כמות הסם שנתפסה. רפ"ק אחראק: "צריך לבצע שינוי בחקיקה בדחיפות. אי אפשר להתייחס ל"הידרו" כאילו מדובר ב"גראס רגיל". 

 

עו"ד רויטל סוויד אמרה כי בכתב אישום שהוגש נגד אדם שעישן את הסם אין התייחסות לכך שמדובר ב"הידרו", שהוא סם יותר חזק. "בדרך כלל במהלך המשפט התביעה מספרת לשופט כי מדובר בסם חזק יותר, אך עדין הסם נחשב לסם קל מבחינת הקטגוריה שלו בחוק. לא ניתן כעת להחמיר עם מי שנתפס עם הידרו, כי בעצם מדובר במריחואנה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום באדיבות משטרת מרחב השרון
חומר יקר. מעבדה לגידלו ה"הידרו"
צילום באדיבות משטרת מרחב השרון
צילום באדיבות משטרת מרחב השרון
500 שקלים ל-10 גרם
צילום באדיבות משטרת מרחב השרון
מומלצים