שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  דניאל סופרסטאר

  דניאל זילברשטיין הוא חייל בן 19 שמגיע אלינו מאותו פס ייצור של רוני סופרסטאר. והפעם גם יש מאחור מפיק שוודי נלהב. "יש בישראל אנשים יפים וכישרוניים ואני מחפש כישרונות בכל מקום"

  דניאל זילברשטיין נפלט בימים אלה ממש מאותו פס ייצור שהביא לעולם את רוני סופרסטאר. גם מאחורי דניאל, חייל בן 19, עומד צוות מהנדסי הכוכבים של הליקון ופופ ארט, אבל אם תסתכלו עוד יותר אחורה תראו שעומד שם מפיק שוודי. ג'ורג' סמואלסון, שעומד בראש בית ההפקה "טראקסלאמר", הוביל את ההפקה המוזיקלית של התגלית החדשה.

   

  מה למפיק מוכר בארצו שעבד עם אמנים ברחבי אירופה ובארה"ב, ביניהם מיניסטרי אוף סאונד ואלקזאר, לזמר צעיר ואלמוני מישראל? קשה להניח ששמע את השם "דניאל זילברשטיין", וחשב לעצמו: אין שם מושלם מזה לכוכב ענק. מתברר שהכל בזכות רוני סופרסטאר. סמואלסון מרחיב: "הקשר שלי עם 'הליקון' התחיל כשהם רצו את אחד מהשירים שלי עבור רוני. כך הגעתי לעבוד עם דניאל." ולא סתם לעבוד. סמואלסון ניצח על הפקת האלבום כולו, שלא מכבר שוחרר הסינגל הראשון ממנו, "אלייך".

   

  כמו הסופרסטאר הוותיקה, גם דניאל רוקד ושר וגם לו יש "אטיטוד" בעיניים ורינגטונים שרק מחכים להתנגן בסלולארים של בנות ה-12. בשדרוג אליה, הוא גם כותב ומלחין לעצמו חלק מהשירים. "אהבתי את השירים שלו. יש בישראל אנשים יפים וכישרוניים ואני מחפש כישרונות בכל מקום. הייתי מופתע, כי עבדתי בארה"ב ובהשוואה אליה ולמרות שישראל היא מדינה קטנה, יש לכם הרבה מאוד כישרונות", מסביר סמואלסון את הסיבה בגינה החליט להפיק את האלבום, למרות שלאורך כל מהלך היצירה לא פגש את דניאל עצמו.

   

  יש לו הכל

   

  סמואלסון אם כך לא זכה עדיין לעבור בדיקה ביטחונית בנתב"ג. כל העבודה עם דניאל והמפיקים הישראלים נעשתה בשלט רחוק. "העבודה אתו היתה שונה מאוד בגלל שהוא היה בצבא ולכן לא יכל לטוס לאירופה כדי לעבוד איתי", הוא אומר, "אז עבדנו באמצעות אימיילים. אף פעם לא עבדתי ככה, זה היה מעניין. שלחנו זה לזה קבצים וככה בנינו את השירים, זה היה ייחודי. הצלחנו לעבוד כך למרות המרחק בין ישראל לשבדיה, והשגנו הכל בזמן. אני מרוצה מהתוצאה מאוד. צפיתי בקליפ ונדהמתי מכמה שהוא טוב. הוא שר נכון, הוא רוקד מצוין, הוא מקצועי. הוא כישרון אמיתי, דניאל."

   

  כל מי שפורץ למצעדים עם שם כמו זילברשטיין, ניחן בהרבה מאוד אומץ. שאלתי את המפיק המנוסה האם יש לדניאל סיכוי להצליח גם מחוץ לגבולות הארץ. "הוא בהחלט יכול להצליח מחוץ לישראל. יש לו קול מלא סול, יש לו את כל התנועות ויש לו את המראה הנכון. גם סגנון השירה שלו, אר אנ בי, מאוד מצליח בעולם. בכלל, צעירים היום צופים ב-MTV בכל מקום וסופגים בכל מקום מוזיקה דומה. יש אותו וייב בכל עיר גדולה- מילאנו, ניו יורק, תל אביב. צעירים בכל העולם מקשיבים לאותה מוזיקה, גם במועדונים."

   

  ומה דעתך על הטענות שרוני ודניאל הם "מוצר" של מפיקים?

   

  "אני לא יודע אם זה מדויק. רוני מאוד מוכשרת ודניאל הוא אמן אמיתי. הוא באמת יכול לשיר ויש לו את כל התכונות שדרושות להופעה על במה. זה שהוא יודע לשיר זה כל מה שאתה צריך לדעת. הוא בהחלט אמיתי, לא משנה איך הוא הגיע לזה, הרי אי אפשר לעצור כישרון אמיתי. הוא מתייחס לעניין בשיא המקצועיות. אם יש מפיק טוב ואמן טוב אפשר להגיע להישגים ומי שיעבוד קשה יצליח".

   

  ואיך היה לשמוע את השירים שלך בעברית?

   

  "אני לא מדבר עברית וזו היתה פעם ראשונה שעבדתי בכזו אינטנסיביות עם השפה. זה היה מרגש לעבוד בשפה אחרת. מסתבר שאנשים הם אותו דבר בכל מקום ואותם מקצבים נשמעים בכל העולם".

   

  למרות שהוא לא ממש אובייקטיבי, סמואלסון מנבא לדניאל הצלחה וחושב כבר על האלבום הבא שלו. "דניאל יצליח. יש לו את זה. המוזיקה של דניאל יכולה להיות חזקה במצעדים ובמועדונים. בהחלט דיברנו על לעבוד שוב ביחד ואני אשמח להגיע לישראל לשם כך וגם כדי לבקר".

   

  כעת נטל ההוכחה על זילברשטיין. האם יספק את הסחורה? אולי. האם בנות 14 ירצו לעשות לו שבט? ברור. האם יצליח לדבוק בשם המשפחה שלו או שיהפוך לדניאל סופרסטאר? נחכה ונראה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  זילברשטיין. שר נכון
  צילום: אוהד רומנו
  לאתר ההטבות
  מומלצים