שתף קטע נבחר

שוויץ תבעה וזכתה בכתובות האינטרנט שלה ברשת

גוף בוררות של האו"ם העניק לשוויץ את כתובות האינטרנט schweiz.ch, suisse.ch ו-svizzera.ch – איותים שונים למילה שוויץ בשפות הרשמיות של המדינה

רשויות שוויץ זכו בזכויות להשתמש בשם המדינה באינטרנט בעקבות פסיקה של ארגון הקניין האינטלקטואלי (WIPO) של האו"ם.

 

גוף בוררות של המוסד העניק לשוויץ את כתובות האינטרנט schweiz.ch, suisse.ch ו-svizzera.ch – איותים שונים למילה שוויץ בשפות הרשמיות של המדינה – הנהוגים על ידי אוכלוסיית הרוב הדוברת גרמנית, והמיעוט הצרפתי והאיטלקי.

 

עד כה, שלושת האתרים הפנו אוטומטית לשירות דואר מקוון חינם, המשרת כ-45,000 בני אדם, ומציע למכירה מוצרים שונים עליהם מוטבע דגל שוויץ האדום והלבן. האתר נרשם על ידי סטיבן פריי, מהנדס תושב ציריך (ולא הקומיקאי) בשנת 1995, וכולל גם מידע על ההיסטוריה של המדינה והמערכת הפוליטית שלה.

 

רשויות שוויץ תבעו מפריי להעביר להן את הזכויות להשתמש בשלושה הדומיינים עבור הפורטל הרשמי של הממשלה המיועד לפעול בכל ארבע השפות הרשמיות בשוויץ, נוסף על האתר הקיים בכתובת admin.ch. עד כה, הממשלה החזיקה בבעלות על הדומיין svizra.ch – שם המדינה ברטו-רומנית, השפה המדוברת על ידי 0.5 אחוז מהאוכלוסיה בלבד. הדומיין switzerland.ch שייך למשרד התיירות של שוויץ ובו פועל אתר באנגלית.

 

השלטונות הגישו תלונה ל-WIPO בחודש פברואר, והודיעו כי כל הניסיונות להסדיר את העניין עם פריי נכשלו. פריי טוען מצידו כי הרשויות לא גילו כל עניין בדומיינים עד לפני חמש שנים, וכי מסירת הכתובות תפגע בעסקים שהפעיל באמצעותם בעשור האחרון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: סי די בנק
שוויץ. שוב יכולה להשתמש בדומיינים שלה
צילום: סי די בנק
מומלצים