שתף קטע נבחר

להתראות קפריסין, שלום לנגב

הזוכה במקום הראשון בשלב רבע הגמר הוא דוד סמואלס, בונה קשתות לכינורות, שיצא לתחרות בקפריסין עם האופניים של אשתו. מקצה הרכיבה האחרון חלף בנופים מרהיבים והסתיים בחגיגה מלאת טעם ומוזיקה. ביום ראשון ייפגשו העולים לשלב חצי הגמר בדרך הבשמים שבדרום הארץ

שלב רבע הגמר בתחרות "המטמון הגאוגרפי" הסתיים אתמול לצלילי התרסקות. שמות הזוכים במקומות הראשונים בשלב זה הוכרזו בטברנה בעיירה ורטסיניה, לא לפני שהמתחרים העייפים נהנו מזריקת צלחות נלהבת, לפי מיטב המסורת האזורית. 

 

במקום השלישי, ב-16 שעות ו-9 דקות, סיים נדב פלמ"ח. למקום השני, עם 15 שעות -ו12 דקות, הגיע ערן רפפורט, ובמקום הראשון של מקצה רבע הגמר בקפריסין מככב דויד סמואלס, שגמע את המסלולים האדירים בזמן משוקלל של 14 שעות ו-34 דקות.

 

 

את העייפות המצטברת של הרוכבים היה ניתן לראות כבר בבוקר, כשדידו לחדר האוכל. אבל המארגנים לא הותירו להם זמן להרהורים ואנחות, והציבו אותם מיד על קו הזינוק היומי. הרוכבים יצאו מנקודת המוצא באגרוס דרך כביש פתלתל ושומם עד לפליחורי, משם בדיווש מאומץ לעליות של אפליקי, חלפו ליד סכר ענק בנסיעה לכיוון פארמקאס ומשם, בציר הררי, עד ללזניה שם נובע מעיין צלול ומרווה. המשך

המסלול הוביל את המתחרים למנזר מאחארס תוך מעבר בעיירות יפהפיות כשהנוף ההררי משתנה לקראת הקצה המזרחי של רכס הטרודוס.

 

נקודת הסיום של המקצה היומי ושלב זה בתחרות בכלל, היתה, כאמור, ורטסיניה שם נהנו המשתתפים ממקלחות מרעננות וארוחה בטברנה שהלעיטה אותם בכל סוגי המאכלים המקומיים, ריקודים של להקת פולקלור, וכמובן שבירת הצלחות המתחייבת, למרות שמריה, בעלת המסעדה, לחשה לי ש"זה רק בשביל ההצגה".

 

"לא רק הכושר קובע" 

 

על שמות הזוכים הכריז רמי רושקביץ, סמנכ"ל החברה הגאוגרפית, לאחר שהחישוב הראשוני הניב ערעור שהעיב במקצת על האווירה.

 

"התחושה מצוינת", אמר סמואלס הנרגש, שעוסק - למרבה התדהמה - בבניית קשתות לכינורות. "המסלול היה קשה ביותר וכלל לא ציפיתי להגיע לשלישיה הראשונה. אני לא בין הצעירים, כבר בן 46, ולא מתחרה בדרך כלל, כך שאני מופתע לחלוטין. כנראה שהתחרות נבנתה בצורה נבונה כך שלא רק הכושר הגופני קבע, וניצחתי בגלל שאני טוב מאוד בניווט ובורכתי בידע כללי נרחב".

 

שאלתי אם הרכיבה היא דרך להוציא אגרסיות, לאחר שעות של עבודה ממוקדת בבניית קשתות לכינורות, וסמואלס מתפרץ בצחוק: "כנראה שזה נכון. אני עובד בדיוק של מאיות המילימטר במשך עשרה ימים לבניית קשת אחת (שמחירה יכול להגיע ל-7,000 דולר. מ.ד.), ואז אני מתפרק על האופניים. מה שהכי מצחיק זה, שבעבר זכיתי בשלוש מדליות זהב בינלאומיות בתחרויות לבניית קשתות, ואיש לא שמע על כך ולא ראיינו אותי אפילו פעם אחת. עכשיו, פתאום, בגלל שהחלטתי לשאול את האופניים של אשתי ולבוא לרכוב כאן בכיף, אני נחשף בעוצמה לתקשורת".

 

סמואלס, יחד עם שאר הרוכבים, ינוח בסוף השבוע ויתכונן לשלבי חצי הגמר והגמר שייערכו בתחילת השבוע בדרך הבשמים שבנגב. אנחנו נמשיך ללוות אותו ואת שאר המתחרים בדרך אל המטמון. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המתחרים. להתראות בנגב
צילום: רוני סופר
סמואלס. "לרכוב בכיף"
צילום: מישל דור
מנזר מאחארס. מנופי היום
צילום: מישל דור
מומלצים