שתף קטע נבחר

הכפר השיקומי לנפגעי מוחין בדרום יוצא לדרך

כפר "עלי נגב" הממוקם סמוך לאופקים, מתחיל בשלב האכלוס - 30 חוסים נפגעי מוח יעברו להתגורר בכפר, שבסופו של תהליך יכלול כ-250 חוסים

הכפר השיקומי החדש באזור הדרום  - "עלי הנגב", יוצא לדרך. היום (ג') יחל שלב האכלוס הראשון בפרויקט. הכפר מיועד לאוכלוסייה מתבגרת פגועת מוחין, וממוקם סמוך לאופקים, בשטח קריית החינוך "מרחבים". בין יוזמי הכפר הוא האלוף במיל. דורון אלמוג, שבנו ערן בן ה-22 סובל  מפגיעה מוחית קשה.

 

בשלב א' של הפרויקט יתגוררו 72 חוסים, 30 מהם מיידית. בשלב הראשון זה הושקעו כ-100 מיליון שקל, מתוכם 40% במימון ממשלתי. עם סיום הקמת הכפר יתגוררו בו 250 חוסים, במבנים בשטח כולל של 16 אלף מ"ר.

 


הכפר השיקומי "עלי נגב" - 16 אלף מ"ר בנוי (הדמיה)

 

עקב המחסור הקיים במסגרות המעניקות מענה מתאים לאוכלוסייה מתבגרת פגועת מוחין בישראל, החליטה מועצת מקרקעי להרתם לפרויקט לתרום את הקרקע הנחוצה, בהיקף של 100 דונם.

 

בחודש ינואר 2003 אישרה מועצת המינהל את הקצאת הקרקע לעמותת על"ה (עזר לילד הנכה) בעלות סמלית,לטובת קידום פרויקט לשיקום חוסים בנגב. הפרויקט הוגדר על ידי הממשלה כבעל עדיפות לאומית וממומן בין היתר על ידי משרדי הממשלה השונים בשילוב עם תורמים פרטיים וקרנות שונות.

 

בטקס האכלוס היום ישתתפו נציגי קרנות רש"י וספרא, התורמות לפרויקט, תורמים פרטיים, המשנה לראש הממשלה שמעון פרס, האחראי על פיתוח הנגב והגליל, הרב הראשי לשעבר, אליהו בקשי-דורון, מנכ"ל הביטוח הלאומי ומנכ"ל משרד הרווחה.


פורסם לראשונה 05/06/2006 16:59

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אייל פישר
דורון אלמוג, מיוזמי הכפר
צילום: אייל פישר
מומלצים