שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אתר "אגורה" מחבר בין נותנים ומקבלים
  "למה לזרוק אם אפשר לתת?", תוהים צור טאוב וירון בן-עמי, שהקימו את אתר "אגורה" המתווך בין בעלי חפצים מיותרים למי שדווקא מעונינים בהם. מאות הפריטים שתמצאו באתר, רהיטים, ספרים, מוצרי חשמל, ואפילו זרעי תורמוס, מוכיחים שהם צודקים

  לא ברור אם מדובר במגמה, אולי סתם צירוף מקרים, אבל בחודשים האחרונים עלו לרשת ארבעה אתרים המציעים לחבר בין אנשים שברשותם חפצים ישנים שאין להם עוד צורך בהם, ובין מי שמעוניינם בהם. ראשון היה "אלטעזאכן" (הפועל בשיתוף עם ערוץ המעורבות), אחריו הצטרפו לוח "בליכסף" ואתר עסקאות החליפין המתבצעות באמצעות כסף וירטואלי "2Share". לאלה התווסף לאחרונה "אגורה", הנושא את התואר "מערכת שיתוף החפצים הראשונה בעולם".

   

  על "אגורה" חתומים צור טאוב, סטודנט בן 26 למנהל עסקים, וירון בן-עמי, משוחרר טרי מצה"ל. האתר, שעלה לאוויר לפני כחודשיים, מאפשר לגולשים

  להציע למסירה חפצים שחינם סר בעיניהם ולקבל מאחרים, ללא תמורה, חפצים הדרושים להם.

   

  "לפני שלוש וחצי שנים נסעתי עם חבר לאיטליה, כדי להשתתף בסמינר התפתחות שנקרא "צור את ייעודך" שנערך שם", משחזר טאוב. "בסמינר הזה הבנתי שאני יכול ורוצה לכוון את הייעוד שלי בחיים, וקיבלתי הרבה כלים איך לעשות את זה. כשחזרתי, התוכנית היתה להקים אתר שיכלול הודעות על אירועים ומופעים, אבל בסופו של דבר החלטנו לוותר על הרעיון".

   

  מקץ חצי שנה, מאות קולבי הפלסטיק שטאוב זרק מדי יום כשעבד כמנהל מחסן ברשת אופנה גדולה, בתוספת הידיעה כי חבריו רוכשים קולבים באופן קבוע, הניבו את הרעיון להקמת "אגורה". "תוך כדי עבודה תהיתי איך אפשר לקשר בין אנשים שזקוקים לחפצים כאלה, ובין מי שמחזיקים בהם אבל לא מוצאים להם שימוש", הוא מתאר. "ואז חשבתי שהאינטרנט הוא המקום המתאים ביותר לחבר ביניהם".

   

  לשיטתם של טאוב ובן-עמי, שהצטרף אליו, מטרת האתר היא להחזיר למשק את המשאבים המבוזבזים שמעלים אבק בבוידעם או פשוט נזרקים לפח. "לכולנו יש הרגשה שחבל לזרוק משהו ששווה ומישהו אחר יכול לעשות בו שימוש", מסביר טאוב. "מצד שני, יש לך שפע של חפצים שאתה יכול לקחת בחינם מאנשים אחרים. לכן באתר אנחנו שואלים למה לזרוק אם אפשר לתת?".

   

  בחודשיים שעברו מאז השקתו, קהילת המשתמשים באתר גדלה ומתגבשת. "הוא צובר תאוצה שמפתיעה גם אותנו", טאוב מתרגש. "למעלה מ-900 משתמשים רשומים באתר כיום, כ-500 חפצים כבר פורסמו בו ומאות מסרים הועברו בין הגולשים".

   

  שיטוט אקראי בין המודעות מגלה מוצרי חשמל ומחשבים, אביזרי ספורט, מוצרים לתינוקות וילדים, צעצועים ובגדים, ספרים ורהיטים - ואפילו זרעי פרחי תורמוס אותרו שם. "אנחנו מקבלים מהמשתמשים פידקבקים מעודדים מאוד", טאוב מסכם. "גולשים רבים שלחו אלינו מכתבים בהם הם כתבו שכמה שכיף לקבל, אפילו יותר כיף לתת".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "אתר "אגורה" מחבר בין נותנים ומקבלים "
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רוח טובה
  יד שרה
  כיתבו לנו
  מומלצים