שתף קטע נבחר

נצבא נמכרה לאירפורט סיטי

קודם-לכן התפוצצה העסקה עם מישור הולדינג: הקבוצה, שהיתה אמורה לרכוש את החברה, לא התייצבה היום בפני נאמן נצבא על מנת לשלם את תמורת העסקה - ונצבא הודיעה כי העסקה מבוטלת

קבוצת איירפורט סיטי, בראשות קובי מימון, רכשה את חברת נצבא תמורת כ-646 מיליון שקל. ההצעה הוגשה הערב (ה') לדירקטוריון החברה.

 

בנוסף להצעתו, מימון הגיש ערבות בנקאית על סך 170 מיליון שקל - וכן 60 מליון שקל נוספים בפיקדון על חשבון הרכישה.

 

סכום הרכישה מורכב מ-2 חלקים: 626 מליון שקל, שהם שווי החברה (כפי שהוסכם עם מישור הולדינג - אשר לא עמדה בהסכם שחתמה עם נצבא); 20 מליון שקלים, המהווים תשלום בעבור ריבית והצמדה.

 

דירקטוריון נצבא אישר את ההצעה - על רקע הפרת ההסכם של קבוצת מישור הולדינג, אשר ההסכם עימה בוטל (ראו להלן). כמו כן, הנהלת נצבא החליטה לאשר את חילוטם של 5 מיליון דולר - שהופקדו בידי הנאמן, עו"ד אורי ברימר; זאת, לטענת נצבא, על רקע ההפרה היסודית שביצעה מישור הולדינג.

 

הרכישה תאושר סופית בישיבת האסיפה הכללית שתתקיים ב- 5 ביולי.

 

פרשיית מישור הולדינג

 

לפני שעות אחדות, בוטלה עסקת המכירה של נצבא התנחלות לאחים שטרית. הסכם המכירה לחברת הנכסים של חברי וגמלאי אגד בוטל לאחר שאף נציג מקבוצת מישור הולדינג, בבעלות האחים מוריס וג'קי שטרית, לא הופיע בפני נאמן החברה לשלם את תמורת העסקה.  

 

בשבוע שעבר העניק דירקטוריון נצבא לקבוצת מישור הולדינג הזדמנות אחרונה להשלים העסקה בתוך שבוע. נצבא איימה כי אם לא תשלים הקבוצה את הליך הרכישה יינקטו נגדה צעדים משפטיים, ותחולט ערבותה בסך 5 מיליון דולר.

 

באוקטובר 2005 אישר דיקרטוריון נצבא את מכירת החברה למישור הולדינג לאחר שזו זכתה במכרז לרכישת החברה תמורת 626 מיליון שקל. עם אישור מכירת החברה התארגנה קבוצת בעלי מניות והגישה עתירה לבית המשפט המחוזי בירושלים, בניסיון למנוע את המכירה. בית המשפט דחה את טענותיהם ואלה ערערו לבית המשפט עליון.

 

בית המשפט העליון הוציא צו מניעה שעיכב את מכירת החברה במשך חצי שנה. בתום תקופה זו דחה בית המשפט את העתירה ובכך סלל את הדרך להשלמת העסקה.

 

עם זאת, קבוצת מישור הולדינג ביקשה לדחות את ביצוע העסקה בכמה חודשים, בעקבות הנזק שנגרם לה במאבק המשפטי המתמשך. בנצבא דווקא לחצו לסיים את הליך המכירה בעקבות חובות של מאות מליוני שקלים הרובצים על החברה. היום כאמור בוטלה העסקה לאחר שמישור הולדינג לא עמדה בסיכום. 

 

עיכוב מכירת החברה החזיק גורמים רבים הקשורים בחברה בחוסר ודאות. בפברואר תכננו הבנקים לבקש מינוי כונס נכסים לחברה בשל חובות של מאות מיליוני שקלים, בראשם הבנק הבינלאומי, לו חייבת החברה כ-220 מיליון שקל.

 

עם זאת, נחשבת החברה אטרקטיבית עבור קבוצות רבות בשל ריבוי הנכסים שלה המשתרעים על 2 מיליון מ"ר, כולל תחנות מרכזיות במרכזי הערים הגדולות. בין המתעניינות קבוצת פילגר של חיים רביבו וז'קי בן זקן שהפסידו במכרז אולם הביעו נכונות לרכוש את החברה תמורת 636 מיליון שקל.


פורסם לראשונה 08/06/2006 16:04

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נצבא. התפוצצה עסקת המכירה
מומלצים