שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אמנה מונה היכתה אסירה ותועבר לנווה תרצה
  הפלסטינית שפיתתה את הנער אופיר רחום להגיע לרמאללה, שם נרצח על-ידי מחבלים, תקפה אסירה אחרת בכלא השרון. האסירה המותקפת הועברה לקבלת טיפול רפואי במרפאת הכלא

  האסירה הביטחונית אמנה מונה, שפיתתה את הנער אופיר רחום להגיע לרמאללה, שם נרצח ביריות על-ידי מחבלים, תקפה היום (ה') אסירה ביטחונית אחרת בכלא השרון ותועבר לכלא נווה תרצה. מונה נחשבת לאחת האסירות הביטחוניות הדומיננטיות בכלא השרון. היא שולטת ללא מיצרים באגף שבו כלואות אסירות מארגון הפתח ביד רמה ונחשבת שם ל"דוברת האסירות".

   

  בעבר הסתבכה מונה בשורה של מעשי תקיפה ובפעם הנוכחית זה קרה במהלך טיול בחצר אגף האסירות הביטחוניות בכלא השרון שבו מרצה מונה מאסר בעקבות רצח הנער אופיר רחום. הסוהרים והסוהרות שהבחינו במתרחש הפרידו בין השתיים והאסירה המותקפת הועברה לקבלת טיפול רפואי במרפאת הכלא.

   

  בבדיקה התברר שמונה תקפה את האסירה בשל ביקורת שזו מתחה על התנהלותה הבוטה והמזלזלת כלפי שאר האסירות באגף. מונה הועמדה לדין משמעתי בפני מפקד הכלא, וזה גזר עליה עונש של שבעה ימים בבידוד, חודש שלילת ביקורים וקנס כספי.

   

  מפקד גוש שרון בשב"ס, תת-גונדר נזים סביתי, החליט להפריד בין מונה לבין 100 אסירות הביטחוניות הכלואות באגף והורה להעבירה באופן מיידי לכלא נווה תרצה. מונה לא אחת כבר גרמה לא מעט צרות לצוות הכלא. לפני כשלושה חודשים אמר סביתי ל- ynet "אמנה מנסה כל הזמן להוביל קו מיליטנטי ושולטת באסירות עד כדי כך שהיא כופה עצמה עליהן".

   

  בעבר הוחלט לא אחת בעקבות התנהגותה הבוטה של מונה להעבירה לבידוד ואף הוחלט שיותר לא תשמש כדוברת האסירות. לפני כשלושה חודשים חתמה מונה על התחייבות שתשפר את התנהגותה ואכן בחודשים האחרונים התנהגותה השתפרה ולפני שבועיים התמנתה שוב לתפקיד דוברת האסירות.

   

  מונה למי שרואה אותה באגף אכן שולטת באסירות ואף מסתובבת באגף כבעלת הבית. בעוד מרבית האסירות נוהגות ללבוש שמלות ובגדים ארוכים וכן כיסוי ראש, אמנה מסתובבת במכנסי ג'ינס ומטילה את מרותה על האסירות.

   

  בשב"ס אומרים כי לאחר העברתה לכלא נווה תרצה היא תהיה בבעיה כי שם לא יהיה לה על מי לשלוט, מכיוון שבנוה תרצה כלואות אסירות ביטחוניות אחדות.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "אמנה מונה היכתה אסירה ותועבר לנווה תרצה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים