שתף קטע נבחר

מוות בחוף עזה: "אבא הלך לי בין הידיים"

שבעה מבני משפחת רלייה נהרגו בחוף עזה, כנראה כתוצאה מירי ארטילרי ישראלי. בשיחה עם ynet משחזר הבן ויהאם בן ה-20 את רגעי האימה: "אנשים צעקו והיה ריח נורא של מוות". אחותו, הודא בת ה-12, נראתה משליכה את עצמה על החול לצד גופת אביה וזועקת: "אבא, אבא". היא הדחיקה את מה שקרה וממיטת בית החולים אמרה ל-ynet: "ההורים שלי ואחיי בבית - מחכים לי. אני רוצה לחזור אליהם"

סיפורה של המשפחה שנמחקה בחוף עזה: ויהאם רלייה (20) ושתי אחיותיו - לטיפה בת ה-11 והודא בת ה-12, נותרו בחיים לאחר ששבעת בני משפחתם ניספו באירוע הקשה, שנגרם כנראה מירי פגזי ארטילריה של צה"ל. בשיחה שקיים אמש (יום ו') עם ynet תיאר רלייה את רגעיה האחרונים של המשפחה ואת החלל שנותר. "מיד עם הפיצוצים החלו זעקות והיה ריח נורא של מוות. אבא הלך לי בין הידיים". תמונותיה של אחותו הדיל שהתייפחה לצד גופת אביה גררו גל של תגובות בעולם. בשיחה עם ynet סיפרה: "כשנחתו הפגזים כולם צעקו וברחו, וגם אני רצתי".

 

באירוע בחוף עזה נהרגו אבי המשפחה - עלי רלייה בן 48, אשתו - ראיסה בת 30, בנותיו מאישתו האחרת עאליה בת ה-24, אלהאם בת 15 וסברין בת 4 וכן ילדיה של ראיסה - הנאדי בת שנה וחצי והייתם בן חמישה חודשים.  

 

עוד דיווחים ותגובות בעקבות הקטל בחוף עזה:

 

 

האב היה בחוף עם שתי נשותיו ועם הילדים. אשתו השנייה - חמדייה בת 42 - נפצעה פצעים קשים ואושפזה בבית החולים שיפא בעזה. הודא בת ה-12 השליכה את עצמה על החול לצד גופת אביה וזעקה: "אבא, אבא", כשסביב שרועים קרוביה האחרים ללא רוח חיים. משפחה מכוויית שצפתה בתמונות הציעה לאמץ אותה.

 

הודא אושפזה בבית החולים אל-עוודה בבית להיא. באדיבות רופאי בית החולים התאפשר ל-ynet לשוחח איתה. מראש הוזהרנו שלא למסור לה פרטים על גורל בני משפחתה האחרים, משום שהיא הדחיקה את האירוע הקשה ואינה זוכרת מה קרה בדיוק. "היה רעש גדול וצעקות כשנחתו פגזים והתחלתי לברוח לכל הכיוונים. אני זוכרת שאבא היה לידי שרוע, וגם עכשיו הוא מחכה לי. ראיתי את כולם צועקים ובורחים וגם אני ברחתי. חיפשתי את בני משפחתי והתחלתי לרוץ כדי למצוא את אמא ואבא. ואז באו ולקחו אותי לבית החולים. אמרו לי שאני קצת חולה, אבל אני רוצה לחזור למשפחה. ההורים שלי ואחיי בבית - מחכים לי. אני רוצה לחזור אליהם".


הבת הודא מתייפחת לצד גופת אביה (צילום: איי.אף.פי)

 

עגלות ילדים הרוסות, שולחנות הפוכים וסככות-צל מרוסקות ומוכתמות בדם. כל אלו נותרו עדות אילמת לזוועה שהתרחשה שם. ויהאם רלייה היה שם, כאשר נחתו פגזים סמוך מאוד למקום שבו ישב עם קרוביו, "כל האנשים החלו לברוח, תוך שהם מתבוננים לכל עבר ומחפשים את קרוביהם. זה היה מראה מחריד. צעקות וגופות מוטלות בכל מקום. מה שעניין אותי היה להגיע לאבי, שנראה פצוע אנושות. ניסיתי להתקרב אליו כדי לומר לו את מה שאנחנו המוסלמים צריכים לומר ברגע המוות. ניסיתי לומר לו 'תאמר אין אללה מלבד אללה ושמוחמד הוא שליח אללה', אבל אבא שלי כבר לא יכול היה לנשום או לפתוח את פיו.

 

"ראיתי את אבא שלי שמת בידיים שלי ואת גופות אחיי ואחיותיי פזורות בכל מקום. לקחו אותי לבית החולים, תודה לאללה - מצבי קל - אבל איבדתי את כל עולמי, את כל משפחתי. כל משפחתי היתה סביבי, אבל איש לא היה בחיים. ארבע אחיות ואח, אמא חורגת ואבא - כולם מתו לידי בתוך שניות. הישראלים הרסו לי את החיים, הרסו לי את העתיד, אין לי מה לומר ואין לי כוח לדבר. הם אומרים שהם לא ירו. אני לא יודע מה לומר. גם הורגים וגם משקרים".


התוצאה הקשה (צילום: איי.פי) 

 

ויהאם ישב בסוכת האבלים של המשפחה בבית להיא כשדיבר עם ynet. "אני מקווה שאללה ירחם עליהם וינקום את דמם ממי שרצח אותם. ברגע אחד הפכנו לכלום, בלי טעם לחיים. נפשנו בים וניסינו למצוא קצת שמחה ומנוחה וזה לא קורה לנו הרבה, ועד שיצא לנו להיות ביחד באווירה הזו - הכל הלך בגלל הישראלים שלא מניחים לנו לנשום ולחיות. אין עוד טעם לחיות".  

 

בצה"ל בודקים כעת האם הפגזים נחתו בחוף בעקבות ירי ארטילרי או כתוצאה מאש מספינת חיל הים. "לא ביצענו ירי לכיוון הזה וייתכן כי מדובר בפגז תועה", הסביר אלוף פיקוד הדרום, יואב גלנט. "זאת תופעה שבדרך כלל לא מתרחשת, אבל אי אפשר להוציא אותה מכלל אפשרות ולכן אנו מבצעים בדיקה".


פורסם לראשונה 09/06/2006 22:45

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פינוי פצועים בעזה. צה"ל חוקר
צילום: איי פי
צילום: איי פי
מעל שלושים פצועים. ילדים בבית החולים
צילום: איי פי
צילום: דובר צה"ל
בודקים. האלוף גלנט
צילום: דובר צה"ל
מומלצים