שתף קטע נבחר

ועדת האתיקה תדון בפרשת אברהם-לנדבר

חברת הכנסת רוחמה אברהם סיפרה כי הגישה תלונה בעקבות הצפייה בקלטת ו"לאור הממצאים". ועדת האתיקה תצפה בקלטת ותכריע. עוד התברר: חדרה של אברהם נפתח רק כדי להמחיש לח"כ לנדבר כיצד לסדר את הרהיטים באופן מרווח יותר, לאחר שזו התלוננה על הצפיפות בחדרה

יו"ר הכנסת, דליה איציק, החליטה אחר הצהריים (יום א') כי ועדת האתיקה של המליאה תדון בתלונה שהגישה היום חברת הכנסת רוחמה אברהם נגד חברת הכנסת סופה לנדבר על כניסה בלתי מורשית לחדרה והוצאת דברים ממנו ללא רשותה.

 

מבירור שנערך הבוקר על-ידי מנכ"ל הכנסת, אבי בלשניקוב, עולה כי מזה זמן רב מתלוננת ח"כ סופה לנדבר על תנאי צפיפות רבה בלשכתה. בעקבות תלונתה נשלח עובד כנסת לבדוק את המקום. העובד הציע לחברת הכנסת לנדבר לסדר את הריהוט בלשכתה באופן שיצור מרחב פעולה גדול יותר לשוהים בה, ואף הציע להראות לה סידור דומה בלשכה אחרת הממוקמת בסמיכות לזו של לנדבר.

 

לאחר שפתח את חדר הלשכה ממול, השייכת לח"כ רוחמה אברהם, עזב העובד את המקום, ולא דאג להוציא את העוזרות הפרלמנטריות של לנדבר ולנעול. בקלטת שתיעדה את האירוע נראה בירור כי איש מנהלה של הכנסת פותח את דלת לשכתה של אברהם לטובת עוזריה של ח"כ לנדבר. העוזרות שהו בחדר מספר דקות ולפי אחד הגורמים שצפה בקלטת הן הוציאו את ראשן מהחדר כדי לבדוק שאין איש במסדרון, ואז יצאו ממנו כשבידיהן מספר פריטים. בהמשך מוכיחה הקלטת כי ח"כ לנדבר נכנסה לחדר אף היא, שהתה בו מספר דקות ויצאה ממנו.

 

לאור המקרה הנחה מנכ"ל הכנסת את כל עובדי הכנסת כי לא תתאפשר כל כניסה לחדרו של חבר כנסת ללא תאום מוקדם עמו או עם מי מטעמו, אלא לצרכי ביטחון ונקיון על-ידי המורשים לכך בלבד.  בהנחייתו הדגיש בלשניקוב כי "חדירה לפרטיות ללא היתר פוגעת בזכות היסוד הקיימת לכל אדם לשמור על פרטיותו כרצונו".

 

יושבת ראש ועדת הכנסת, רוחמה אברהם (קדימה), אמרה כי הגישה תלונה ליושבת ראש הכנסת דליה איציק בעקבות פרשת הגניבה מלשכתהּ.  אברהם אמרה כי "לאור הממצאים שהתגלו בסרט האבטחה של הכנסת, העברתי תלונה ליושבת הראש על מנת שהעניין יוברר בוועדת האתיקה של הכנסת". ועדת הכנסת המונה ארבעה חברים, בראשות חיים אורון (מרצ), תתבקש לצפות בקלטת האבטחה.

 

כבר הבוקר אמר קצין הכנסת, יצחק שדר, כי "יש היבטים קרימינליים בהתנהגות המעורבים בכניסה לחדרה של ח"כ אברהם". גורם שצפה בקלטת המתעדת את עוזרותיה של סופה לנדבר (ישראל ביתנו) נכנסות לחדרה של רוחמה אברהם (קדימה) ללא רשות, סיפר כי שדר אמר את הדברים בעקבות הצפייה.

 

גורם שצפה בקלטת אמר ל-ynet: "ההתנהגות של עוזרותיה של ח"כ לנדבר ושל הח"כית עצמה מחשידה. מדובר באירוע על גבול הפלילי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
התלוננה על צפיפות. לנדבר
צילום: אלכס קולומויסקי
צילום: חגי אהרון
התלוננה על לנדבר. אברהם
צילום: חגי אהרון
צילום: אלי אלגרט
יצפה ויכריע. אורון
צילום: אלי אלגרט
מומלצים